2. SKL: V polfinalnih serijah do prednosti Celje in Podčetrtek

13
apr.
2019
  • 2. SKL

Ljubljana - V 2. SKL sta se začeli polfinalni seriji v katerih so do prednosti prišli košarkarji Podčetrtka in Celja. LTH Castings je z zmago proti Portorožu le še potrdil prvo mesto v ligi za obstanek.

2. SKL

POLFINALE
Sobota, 13. april
MESARIJA PRUNK SEŽANA : CELJE 86:92 (21:23, 20:23, 17:29, 28:17)

Grum 26, Trampuš 20 (6 skokov), Jordan Rojko 19; Rizman 31 (8 skokov), Koštomaj 16 (11 podaj), Grušovnik 15 (5 skokov)
Domačini so bili v prvem polčasu povsem enakovreden nasprotnik in Celjanom povzročali kar precej težav. Po izenačenem in napetem prvem polčasu so Celjani v tretji četrtini na krilih Jana Rizmana (31 točk) povedli za 19 točk. V zadnjem delu tekme so domači skoraj naredili preobrat a jim je na koncu zmankalo časa in moči. Najzaslužnejša za zmago gostov sta bila Jan Rizman in izkušeni Tadej Koštomaj, ki je na koncu v statistiko vpisal dvojnega dvojčka, 16 točk in 11 podaj.

Povratna tekma je na sporedu v sredo, 17. aprila, ob 19. uri.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : MEDVODE 84:74 (22:26, 28:8, 23:18, 11:22)

Radanovič 16 (8 skokov), Milašinovič 14, Štruc 12; Novak 20 (5 skokov, 9 podaj), Ribnikar 19 (8 skokov), Korošec 14 (6 skokov)
Košarkarji Podčetrtka so upravičili vlogo favorite in na prvi tekmi polfinalne serije proti Medvodam pokazali svojo izkušenost. Gostje so sicer po prvem delu tekme vodili, a so domači z agresivno obrambo v drugem delu Medvodčanom dovolili le 8 točk, sami pa so jih dosegli 28 in tako pred drugim polčasom prevzeli pobudo na igrišču. V tretji četrtini so domačini prednost le še povečali in tekmo brez težav pripeljali do konca. Matija Radanovič je za Podčetrtek dosegel 16 točk in zbral 8 skokov.

Povratna tekma je na sporedu v sredo, 17. aprila, ob 20.15 uri.

Liga za obstanek
Petek, 12. april
LTH CASTINGS : PORTOROŽ 94:66 (26:16, 21:17, 17:14, 30:19)

Kureš 22, Sočak 19 (6 skokov), Dornik 15 (5 skokov); Cole 16 (11 skokov), Zagorac 10 (8 skokov), Miklavčič 10
Škofjeločani so z zmago nad Portorožem le še potrdili prvo mesto na lestvici lige za obstanek v 2. SKL. Na tekmi so grali močneje in bolje od samega začetka. Domačini so imeli več razpoloženih igralcev, klop LTH Castingsa je nadigrala Portorož z 34:14. Najboljši strelec srečanja je bil Luka Kureš, ki je dosegel 22 točk.