2. SKL: Triglav boljši od Parkljev; Cerkovnik, Kavgić in Bačvič MVP

11
feb.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V sredo je bilo na sporedu pet obračunov 20. kola 2. SKL. Podčetrtek je ugnal Ljubljano, Konjice so bile boljše od Plame Pur, LTH Castings je bil neuspešen proti Medvodam, Portorož je zmagal v Celju. Triglav je na domačem parketu premagal Parklje.

2. SKL, 20. kolo:

Sreda, 14. februar:
ECE TRIGLAV : PARKLJI 66:65 (17:15, 11:20, 23:14, 15:16)
Jakobčič 15 (7 skokov), Zdolšek 13 (6 podaj), Bešter 11; Kovačević 16 (14 skokov), Korošec 13 (5 podaj), Ličen 11.

Triglav je proti Parkljem dosegel pomembno zmago, skupno deveto v tej sezoni, ob tem imajo Kranjčani še 12 porazov. Na drugi strani so bili Parklji devetič poraženi, poleg tega pa so zabeležili še 12 zmag.

Tekmo so bolje odprli domači košarkarji, ki so v prvi četrtini večino časa vodili, največ za sedem, a so Parklji do prvega odmora ujeli priključek (17:15). Tudi večino drugih desetih minut so bili boljši nasprotniki Triglavani, pri zaostanku z 48:22 pa so Parklji z delnim izidom 13:0 prvič na tekmi povedli. Ob koncu prvega polčasa je rezultat znašal 35:28 v korist gostov. V nadaljevanju sta bili ekipi zelo izenačeni, srečanje pa je bilo odločeno v izdihljajih tekme. Dejan Mlakar je slabi dve minuti do konca obračuna s košem Parklje popeljal do +3, a je srečanje z dvema košema odločil prvi strelec domače ekipe, Rok Jakobčič (15). 24 sekund do konca tekme je imel košarkar Parkljev, Milan Kovačević, na voljo dva prosta meta, vendar je bil obakrat nenatančen. Triglav je tako zmagal s 66:65.

Poleg Jakobčiča je za zmagovalce 13 točk prispeval Anže Zdolšek, Jan Bešter jih je dodal 11. Pri Parkljih je Milan Kovačević dosegel dvojni dvojček (16 točk, 14 skokov), Aljaž Korošec je zabeležil 13 točk.

V zadnjem kolu rednega dela 2. SKL bo Triglav gostil Mesarijo Prunk, Parklji bodo gostovali pri LTH Castings.

ŽE ODIGRANO:

Sreda, 7. februar:
TERME OLIMIA PODČETRTEK : LJUBLJANA 90:71 (20:18, 21:22, 25:15, 24:16)
Cerkovnik 21 (8 skokov), Štruc 17 (5 podaj), Radanovič 13 (6 skokov); Sovre Nemanič 21, Gršič 13, Kodrič in Stemberger (8 skokov) po 10.

V Podčetrtku sta se pomerili vodilna in zadnjuvrščena ekipa 2. SKL. Podčetrtek je slavil na domačem parketu in bo tudi po koncu 20. kola vodilno moštvo 2. SKL. Ekipa Term Olimia je bila na dvajsetih tekmah osemnajstkrat uspešna. Na drugi strani Ljubljana ostaja na zadnjem 12. mestu s štirimi zmagami in 16 porazi.

Srečanje med Podčetrtkom in Ljubljano je bilo odločeno v drugem polčasu. V prvih dvajsetih minutah so se Ljubljančani odlično upirali favoriziranim Podčetrtčanom in se na najdaljši odmor podali le s točko zaostanka (41:40). V nadaljevanju so Ljubljančani povsem popustili. To so razigrani domači košarkarji znali izkoristiti in na koncu zmagali z 90:71. Zmagovalna ekipa je imela 60-odstotni izkupiček meta iz igre.

Anže Cerkovnik je bil z 21 točkami in osmimi skoki najučinkovitejši košarkar domače ekipe, Jure Štruc je zabeležil 17 točk. V dresu Ljubljane je bil najboljši strelec David Nathan Sovre Nemanič, ki je dosegel 21 točk, sledil mu je Jan Gršič (13 točk).

V naslednjem kolu bodo košarkarji Term Olimia v soboto gostovali pri ekipi Plame Pur, Ljubljana se bo tri dni kasneje pomerila z Grosupljem.

KONJICE : PLAMA PUR 80:66 (21:14, 19:27, 24:12, 16:13)
Sevšek 25, Bačvič 17 (5 skokov, 6 prid. žog), Pungartnik 12; Srebovt 25 (9 skokov), Zalar 13, Miličevič 9.

Konjice so proti Plami Pur v domači dvorani dosegle šesto zmago v tej sezoni, ob tem so bili Konjičani štirinajstkrat neuspešni. Plama Pur je zabeležila enajsti poraz in je po 20 kolih zbrala 29 točk.

Srečanje v Slovenskih Konjicah je bolje odprla domača ekipa, ki je po rezultatu 11:9 naredila delni izid 10:0 in dobila prvo četrtino. Slabo minuto pred koncem prvega polčasa so gostujoči košarkarji rezultat izenačili na 40, Robi Hreščak pa je z enim zadetim prostim metom postavil izid prvega polčasa (41:40). V drugih dvajsetih minutah so Konjičani zavladali na parketu in tekmo brez večjih težav pripeljali do končnega uspeha. Po zadnjem pisku sirene je semafor kazal rezultat 80:66 v korist domačinov.

Gašper Sevšek je bil s 25 točkami najboljši strelec zmagovalnega moštva, Niko Bačvič je dosegel 17 točk, Beno Pungartnik pa 12. Pri nasprotni ekipi se je strelsko najbolj izkazal Anže Srebovt, ki je dosegel 25 točk (9 skokov), Tilen Zalar jih je zabeležil 13 in je bil ob Srebovtu edini, ki je pri ekipi Plame Pur presegel dvomestno število točk.

Konjice bodo v 21. kolu igrale proti LTH Castings, Plama Pur se bo pomerila z vodilno ekipo Term Olimia.

LTH CASTINGS : BRINOX MEDVODE 71:79 (19:21, 17:22, 18:13, 17:23)
Dornik 20 (8 skokov), Lisica 14 (11 skokov), Petrović (5 skokov, 5 podaj), Strmčnik in Kralj po 10; Fižuleto in Snoj po 19, Bunčič 14 (5 skokov, 5 podaj).

Medvode so se v Škofji Loki pomerile s četrtouvrščeno ekipo 2. SKL in zabeležile sedmi par točk v tej sezoni. Škofjeločani so bili osmič neuspešni, ob tem ima ekipa, ki je v prejšnji sezoni nastopala v najmočnejši slovenski ligi, še 12 zmag.

Obračun v Škofji Loki je bil odločen šele zadnjih minutah igre. Tekma je bila v prvih dveh četrtinah dokaj izenačena, največ so vodili gostje, in sicer za devet, ob polčasu je njihova prednost znašala sedem (43:36). Gledalci so tudi v drugem delu spremljali podobno dogajanje na igrišču. Nobeni izmed ekip si ni uspelo priigrati visoke prednosti, v zadnje minute srečanja pa so z rahlo prednostjo vstopili gostujoči košarkarji, kar je tudi zadostovalo za končno zmago z rezultatom 79:71. Ekipa LTH Castings je zbrala kar 21 izgubljenih žog.

Prvi strelec srečanja je bil Jan Dornik z 20 točkami, ob tem je ujel še osem odbitih žog, Rade Lisica je zabeležil dvojni dvojček (14 točk, 11 skokov). Pri zmagovalni ekipi sta bila najučinkovitejša Lovro Fižuleto in Luka Snoj s po 19 točkami.

V soboto bo LTH Castings gostoval v Slovenskih Konjicah, Brinox Medvode se bodo isti dan pomerile s Parklji.

CELJE : PORTOROŽ 75:85 (20:23, 13:17, 22:20, 20:25)
Koštomaj 19 (6 podaj), Grušovnik 13 (12 skokov), Tomažič 12 (6 skokov); Kavgič 25 (12 skokov), Miklavčič 17, Rožanc 16 (7 skokov, 5 prid. žog).

Portorož po slabšem začetku sezone nadaljuje z dobrimi predstavami v 2. SKL. V Celju so Portorožani zabeležili osmo zmago v tej sezoni, Celjani pa so bili devetič neuspešni. Portorož je sicer slavil zmago tudi na prvem medsebojnem dvoboju teh dveh ekip v tej sezoni.

Portorož je svojo prednost gradil skozi celotno srečanje. Po prvih desetih minutah so vodili za tri, po naslednjih desetih minutah igre pa je prednost gostov znašala sedem (40:33). V tretjem delu srečanja so Portorožani dvakrat povedli za 12, a je Celjanom vedno znova uspelo zmanjšati prednost gostov. A varovanci Konstantina Subotića so bili boljši nasprotnik tudi v zadnjih desetih minutah in so odbili vse poskuse domačih košarkarjev, da bi se približali. Na koncu je Portorož zmagal s 85:75.

Adin Kavgič je bil z dvojnim dvojčkom prvi igralec srečanja. Dosegel je 25 točk in 12 skokov. Sledil mu je Enej Miklavčič, ki se je ustavil pri 17 točkah. Za poraženo ekipo je Tadej Koštomaj prispeval 19 točk, njegov soigralec Matic Grušovnik pa je dosegel dvojni dvojček s 13 točkami, ujel pa je tudi 12 odbitih žog.

Celje bo v 21. kolu gostovalo v Sežani pri Mesariji Prunk, Portorož se bo na domačem parketu pomeril z ECE Triglavom.

GROSUPLJE : MESARIJA PRUNK SEŽANA 20:0

Tekma Grosuplje: Mesarija Prunk Sežana se v skladu z drugim odstavkom 122. člena Tekmovalnih propozicij KZS člani 2. SKL; članice 1. SKL in fantje U19 1. SKL  registrira po uradni dolžnosti z izidom 20:0 v korist KK Grosuplje, ekipi KK Mesarija Prunk Sežana se ne podeli točka za sodelovanje.

Grosupeljčani se bodo v 21. kolu 13. februarja pomerili z Ljubljano, Mesarija Prunk bo tri dni prej gostila moštvo Celja.

MVP 20. kola 2. SKL so postali košarkarji Adin Kavgić (Portorož), Niko Bačvič (Konjice) in Anže Cerkovnik (Terme Olimia Podčetrtek). Vsi trije so dosegli statistični indeks 26.