2. SKL: Podčetrtek izenačil finalno serijo, v torek odločilna tekma

27
apr.
2019
  • 2. SKL

Ljubljana - Košarkarji Podčetrtka so na drugi tekmi finalne serije premagali Celje z rezultatom 77:82 in tako izenačili izid na 1:1. Odločilna tretja tekma je na sporedu v torek, 30. aprila ob 19. uri v Podčetrtku.

2. SKL
FINALE
Sobota, 27. april
CELJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 77:82 (
28:21, 16:20, 15:22, 18:19)
Rizman 35, Držić 12, Nuhanović 9 (10 skokov, 6 podaj, 6 blokad); Radanovič 15 (6 skokov), Sevšek in Strnad 14
Celjski košarkarji so na drugi tekmi finalne serije 2. SKL pred številnim celjskim občinstvom zapravili prvo zaključno žogo za uvrstitev v prvo ligo. Kljub temu, da so domačini odlično začeli tekmo, povedli z 10:2 in si z dobro ter moštveno igro po prvi četrtini priigrali sedem točk prednosti, so gostje v drugem delu tekme zaigrali močneje in ob polčasu zaostajali za tri točke.

Gostje so nato na krilih Reneja Žvana, ki je v drugem polčasu odlično razigral svojo ekipo, v 29. minuti prišli do izenačenja in s košem Jureta Štruca, pred iztekom igralnega časa, prevzeli vodstvo, 59:63. V zadnjem delu tekme sta bili ekipi vseskozi izenačeni. Razpoloženi Jan Rizman je Celjane držal v igri za zmago, na drugi strani pa je vajeti v svoje roke vzel Dejan Milašinović in v odločilnih minutah našel proste igralce pod celjskim obročem kar so visoki košarkarji Podčetrtka s pridom izkoristili.

Minuto pred koncem tekme je Jan Rizman s košem in uspešnim prostim metom izid izenačil na 77:77 nato pa je Gašper Sevšek 22 sekund pred koncem goste popeljal v vodstvo in s prostimi meti prinesel zasluženo zmago Podčetrtku.

Pri Celju je bil neustavljiv Jan Rizman, ki je srečanje končal s 35 točkami (6/10 za 3), Ivan Držić jih je prispeval 12. 36- letni Salih Nuhanović je bil točko stran od dvojnega dvojčka, zbral pa je tudi 6 podaj in kar 6 blokad. Pri Podčetrtku je Matija Radanovič dosegel 15 točk, Nejc Strnad in Gašper Sevšek sta jih prispevala 14.

Finalna serija se seli nazaj v Podčetrtek, odločilna tekma bo odigrana v torek, 30. aprila ob 19. uri v športni dvorani Podčetrtek.