2. SKL: Petnajsta zmaga Mesarije Prunk; Koštomaj MVP 16. kola

29
jan.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V torek je Portorož na tekmi 16. kola 2. SKL premagal Plamo Pur. Podčetrtek je zanesljivo odpravil Medvode, Konjičani so presenetili Parklje, Celjani so bili po dveh podaljških boljši od LTH Castings. Zadnja tekma večera je pripadla Grosupeljčanom. Mesarija Prunk je zanesljivo ugnala Ljubljano.

2. SKL, 16. kolo:

Torek, 30. januar:
LJUBLJANA : MESARIJA PRUNK SEŽANA 69:92 (12:24, 26:21, 15:29, 16:18)
Stemberger 15 (16 skokov, 7 asistenc), Kodrič (6 skokov) in Sovre Nemanič po 14; Sirnik (6 skokov) in Duncan (5 skokov) po 20, Grum 18 (5 asistenc).

Mesarija Prunk je na gostovanju v Ljubljani zanesljivo prišla do novega para točk in se utrdila na drugem mestu 2. SKL. Ljubljančani so izgubili štirinajstič v tej sezoni, šestič zapored in so skupaj s Konjicami na dnu prvenstvene lestvice.

Po uvodnem naletu domačih, ki so povedli s 5:0, so pobudo prevzeli Kraševci. Že v prvih desetih minutah so dosegli dvakrat več točk kot Ljubljančani. Na celotnem srečanju jih je krasil predvsem izjemno natančen met iz igre, saj so zadeli 58% vseh metov. V drugi četrtini so ponovno bolje zaigrali gostitelji, ki so vztrajno nižali prednost Sežancev. Slabo minuto pred koncem prvega polčasa so se približali zgolj na tri točke zaostanka (38:41), do izteka dvajsetih minuta pa prejeli še dva koša in na odmor odšli z -7.

Strelski post Ljubljančanov se je nadaljeval tudi v tretji četrtini. Po dobrih štirih minutah igre v drugem polčasu je trojko za ekipo Ljubljane dosegel Dodič, dotlej pa je drugouvrščenemu moštvu 2. SKL uspel delni izid 18:0. Visoko prednost (najvišja je bila pri rezultatu 67:41) so Sežanci brez težav ohranili do konca in osvojili nov par točk.

Za ekipo Mesarije Prunk je Matic Sirnik dosegel 20 točk in pobral šest skokov ter bil z indeksom 26 najboljši posameznik tekme. Pri domačih je najboljši strelec 2. SKL Jaka Stemberger dosegel 15 točk, pobral 16 skokov in podelil 7 asistenc.

V soboto se bodo Ljubljančani v derbiju začelja pomerili s Konjicami, v Sežani pa bo na sporedu derbi vodilnih ekip 2. SKL (Mesarija Prunk : Terme Olimia Podčetrtek).

Že odigrano:

Torek, 16. januar:
PLAMA PUR : PORTOROŽ 70:72 (11:23, 22:23, 19:18, 18:8)
Jenko 16, Hreščak 14, Zalar 11 (11 skokov); Miklavčič 15, Katonar 14, Rožanc 13 (6 skokov).

Portorož je na prvi tekmi 16. kola vknjižil šesto zmago v tej sezoni 2. SKL, ob tem ima še 10 porazov. Plama Pur je doživela deveti poraz.

Srečanje v Ilirski Bistrici so bolje odprli gostujoči košarkarji, ki so prvo četrtino dobili z 12 točkami naskoka, ob polčasu so vodili še za točko več.

Slabih osem minut do konca obračuna so Portorožani imeli prednost +15 in vse je kazalo, da bodo varovanci Konstantina Subotića brez težav dosegli drugo zaporedno zmago v 2. najmočnejši slovenski ligi. A Bistričani so pri zaostanku s 70:55 naredili delni izid 14:1 in se slabe štiri minute do konca obračuna približali le na dve točki zaostanka (71:69). Devet sekund do izteka igralnega časa pri rezultatu 72:69 je imel košarkar Plame Pur, Tjaž Hadalin, na voljo tri proste mete in možnost izenačiti, a je bil v treh poskusih uspešen le enkrat. Portorož se je tako veselil končne zmage z 72:70

Uroš Jenko je za Plamo Pur dosegel 16 točk, na drugi strani je bil najučinkovitejši Enej Miklavčič s 15 točkami.

Plama Pur bo 20. januarja gostovala pri Mesariji Prunk, Portorož bo isti dan gostil Konjice.

Sreda, 17. januar:
TERME OLIMIA PODČETRTEK : BRINOX MEDVODE 92:64 (25:16, 30:15, 16:17, 21:16)
Štruc 18 (9 skokov), Pešič 17 (5 skokov), Radanovič in Cerkovnik (9 skokov) po 14; Bunčič 17 (6 skokov, 7 podaj), Fižuleto 16 (12 skokov), Ribnikar 13.

Košarkarji Term Olimia Podčetrtek nadaljujejo z izjemnim nizom, saj so zmagali že štirinajstič zapored. Košarkarji Medvod pa so pod vodstvom novega trenerja Toma Orešnika izgubili enajstič v tej sezoni.

Odločilno prednost so si Podčetrtčani priigrali že v prvem polčasu, dosegli so kar 55 točk in na glavni odmor odšli s 24 točkami naskoka. Gostje so vodili zgolj z 2:0, do prve dvomestne prednosti pa so domači prišli na začetku druge četrtine. Domači košarkarji so skok dobili z 57:42. V drugem polčasu so košarkarji Podčetrtka nadzorovali potek tekme, vodili tudi z 32 točkami naskoka, na koncu pa zabeležili 15. par točk.

Najboljši strelec tekme je bil Jure Štruc, ki je dosegel 18 točk in 9 skokov. Pri gostih je Bunčič dosegel točko manj, dodal pa šest skokov in sedem podaj.

Vodilna ekipa 2. SKL v soboto gostuje pri Parkljih, košarkarji Medvod pa prihodnji četrtek gostijo Grosuplje.

KONJICE : PARKLJI 77:76 (30:24, 13:21, 18:15, 16:16)
Sevšek 21 (9 skokov), Meglič 13 (9 skokov), Bavčič 12; Kovačević 27 (15 skokov), Ličen 12 (7 skokov), Zagorac 11 (10 skokov).

Košarkarji Konjic so prišli do četrte zmage v tej sezoni in se izenačili z Ljubljano na 11. mestu prvenstvene lestvice. Parklji so izgubili drugič zapored oziroma šestič v tej sezoni.

Obe moštvi sta bili v prvi četrtini zelo razpoloženi, s šestimi točkami pa so na prvi odmor odšli Konjičani. Parklji so ob koncu druge četrtine uspeli ujeti in tudi prehiteti nocojšnje tekmece. Na glavni odmor so odšli s +2. Tretjo četrtino so bolje začeli Ljubljančani, ki so vodili tudi s petimi točkami prednosti, po delnem izidu 10:0 pa so v vodstvo ponovno prešli Štajerci. Pred zadnjimi desetimi minutami so domači vodili za točko.

Tri minute do konca tekme je Dejan Mlakar zadel trojko, prednost Parkljev je zrasla na šest točk. Z delnim izidom 7:0 so Konjičani ponovno povedli, izenačenje pa je z zadetim prostim metom zagotovil Hirschmann. Sedem sekund pred koncem je prosti met zadel Pungartnik in postavil končnih 77:76.

Najboljši strelec tekme je bil košarkar Parkljev Milan Kovačević z 27 točkami in 15 skoki, z dvojnim dvojčkom je tekmo zaključil tudi izkušeni Željko Zagorac (11 točk in 10 skokov). Pri domačih je 21 točk dosegel Gašper Sevšek, 13 jih dosegel Blaž Meglič.

Konjičani bodo v soboto gostovali pri Portorožu, Parklji pa bodo gostili vodilni Podčetrtek.

LTH CASTINGS : CELJE 77:78 (16:14, 12:13, 17:16, 14:16, 9:9, 9:10)*po dveh podaljških
Dornik (11 skokov) in Lisica (5 skokov) po 22, Strmčnik 17; Koštomaj 20 (10 skokov, 9 asistenc), Zolotić 19 (9 skokov), Krušič 15 (11 skokov).

Ekipi LTH Castings in Celja sta v Škofji Loki za določitev zmagovalca potrebovali kar 50 minut. Celjani so največ vodili za dve točki, na koncu pa prišli do druge zaporedne zmage, devete v tej sezoni. Za Škofjeločani in tudi Parklji sedaj zaostajajo zgolj še za zmago.

Večino tekme so bili v vodstvu Škofjeločani, prednost pa ni bila višja od šestih točk. Izid je bila kar 22-krat poravnan, tudi po koncu rednega dela. Pol minute do konca 40. minute je Strmčnik poravnal izid na 59, oba moštva pa sta zapravila napad za zmago in tekma se je nadaljevala v podaljšku.

Tudi v prvem podaljšku si nobena od ekip ni priigrala višje prednosti, končani izid je s trojko postavil Grušovnik. Odločitev o zmagovalcu je padla v drugem podaljšku, ponovno pa je imel zadnjo besedo Grušovnik in Celjane popeljal do zelo pomembne zmage.

Košarkarju Celja Tadeju Koštomaju je do trojnega dvojčka zmanjkala ena asistenca (20 točk, 10 skokov, 9 podaj), 19 točk je dosegel Zolotić, do dvojnega dvojčka je prišle tudi Krušič (15 točk in 11 skokov). Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Jan Dornik (22 točk in 11 skokov) in Rade Lisica (22 točk in 5 skokov).

Škofjeločani v soboto gostujejo pri Ljubljani, Celjani pa pri kranjskem Triglavu.

GROSUPLJE : ECE TRIGLAV 95:79 (27:21, 16:29, 24:11, 28:18)
Marinč 22, Košir 19, Kerič 18; Vravnik 19 (8 skokov), Zdolšek 17, Bešter in Jakobčič po 12.

Košarkarji Grosupljega so v domači dvorani prišli do šeste zmage v tej sezoni, Triglav je izgubil tretjič zapored.

V Grosupljem smo spremljali tekmo preobratov. Uvodne minute so pripadle gostom, vendar njihovo vodstvo ni dolgo trajalo, saj so po delnem izidu 11:0 na prvi odmor s šestimi točkami naskoka odšli domači. V drugi četrtini so v vodstvo ponovno prešli Kranjčani, na glavni odmor so nesli sedem točk prednosti.

Čeprav so gosti vodili že z 11 točkami naskoka, se Dolenjci niso vdali. Na krilih Trampuša, Kerića in Marinča so tekmo preobrnili v svojo korist. Ob koncu tretje četrtine so ponovno prešli v vodstvo, v zadnjem delu tekme pa so Gorenjcem pošle moči, domači košarkarji pa so to izkoristili in zmagali s 16 točkami naskoka.

Najboljši strelec tekme je bil Aljaž Marinč z 22 točkami, pri poraženi ekipi Triglava je Vravnik dosegel 19 točk in 8 skokov.

Triglav v soboto gosti Celje, varovanci Petra Hojča pa se odpravljajo na gostovanje v Medvode.

MVP 16. kola 2. SKL je postal Tadej Koštomaj (Celje), ki je ob zmagi nad LTH Castings dosegel 20 točk, pobral 10 skokov, podelil 9 asistenc in pridobil 1 žogo - indeks 28.