2. SKL: Parklji ugnali Mesarijo Prunk; MVP 13. kola: Tadej Koštomaj

21
dec.
2017
  • 2. SKL

Ljubljana - V petek se je začelo 13. kolo 2. SKL. Medvode so na domačem parketu premagale Ljubljano. V soboto je Triglav ugnal Plamo Pur, Parklji so bili boljši od  Mesarije Prunk, Podčetrtek je zmagal v Grosupljem, Celje je bilo boljše od Konjic, LTH Castings je premagal Portorož. MVP 13. kola je postal Tadej Koštomaj (Celje) - indeks 36.

2. SKL, 13. kolo:

Petek, 22. december:
BRINOX MEDVODE : LJUBLJANA 79:61 (21:16, 30:15, 17:16, 11:14)

Fižuleto 17 (7 skokov), Bradač 12, Purič (5 skokov), Đogić in Bunčič po 11; Sovre Nemanič 17, Stemberger 11 (8 skokov), Kureš 10.

Trinajsto kolo 2. SKL sta v petek odprli ekipi Medvod in Ljubljane. Medvode so na domačem parketu odlično odigrale predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobile z 51:31. V nadaljevanju so domači košarkarji brez težav zadržali prednost in z izidom 79:61 dosegli četrto zmago v 2. SKL, Ljubljana je zabeležila deveti poraz. Lovro Fižuleto je bil s 17 točkami in sedmimi skoki prvi igralec Medvod, David Nathan Sovre Nemanič je za Ljubljano dosegel 17 točk.

V 14. kolu bodo Medvode gostovale pri Plami Pur, na ljubljanskem srečanju pa se bo Ljubljana pomerila s Parklji.

Sobota, 23. december:
ECE TRIGLAV : PLAMA PUR 86:68 (20:15, 22:22, 23:19, 21:12)
Vojičić 20 (6 podaj), Stavrov 16, Zdolšek 13 (6 skokov); Srebovt 21 (10 skokov, 7 podaj), Brlan 11, Zalar in Hadalin po 9.

Triglav je na tekmi proti Plami Pur dosegel šesto zmago v tej sezoni 2. SKL, Plama Pur je bila osmič neuspešna. Po koncu prvih dvajsetih minut je semafor kazal 42:37 v korist domačih košarkarjev. V nadaljevanju je Triglav prednost še povečal in na koncu zmagal z 18 točkami razlike (86:68). Aleksander Vojičić je za gostitelje dosegel 20 točk, Anže Srebovt je za Plamo Pur prispeval dvojni dvojček (21 točk, 10 skokov).

Plama Pur bo 3. januarja na zaostali tekmi 11. kola gostila Grosuplje, ECE Triglav pa bo 10. januarja prav tako odigral zaostalo tekmo 11. kola proti ekipi Mesarije Prunk Sežana.

PARKLJI : MESARIJA PRUNK SEŽANA 79:73 (23:21, 13:19, 17:18, 26:15)

Kovačević 16 (9 skokov), Zagorac (8 skokov) in Korošec po 15; Sirnik 19 (5 skokov), Milašinović 17 (5 skokov, 7 podaj), Urbas 16 (8 skokov).

Paklji so s pomembno zmago v boju za prva štiri mesta prekinili niz dveh porazov. Ljubljančani so si že v prvi četrtini priigrali sedem točk prednosti, vendar so na prvi dvominutni odmor odšli zgolj s +2. V drugi in tretji četrtini so prevladovali gosti, ki so dobili zadnja tri srečanja v 2. SKL. Pred zadnjimi desetimi minutami je bila Mesarija Prunk spredaj za pet točk, v 40. minut pa je Parkljem uspel preobrat za deveto zmago v tej sezoni. Minuto in 11 sekund do konca srečanja je Urbas zadel za 72:68, do konca pa so Sežančani uspeli doseči zgolj točko, medtem, ko so jih domači dosegli kar 11. V zadnji minuti so bile prav vse točke dosežene iz črte prostih metov, Parklji so jo jih zadeli 11 v 13 poskusih.

Najboljši strelec tekme je bil košarkar Mesarije Prunk Matic Sirnik, ki je dosegel 19 točk. Pri Ljubljančanih je največ točk dosegel 21-letni Milan Kovačević (16), do dvojnega dvojčka mu je zmanjkal en skok.

Po novem letu Parklje čaka mestni obračun z Ljubljano, Kraševci pa bodo 6. januarja gostili Portorož.

GROSUPLJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:75 (13:23, 8:14, 21:17, 29:21)

Vinazza 17, Trampuš (20 skokov) in Petejan po 14; Cerkovnik 20 (10 skokov), Švigelj 13 (7 skokov), Strnad in Žvan (5 skokov, 5 prid. žog) po 11.

Ekipa Term Olimia Podčetrtek ostaja vodilna ekipa 2. SKL tudi po tekmi z Grosupljem (izkupiček enajstih zmag in enega poraza). Podčetrtčani so odlično začeli srečanje v Grosupljem in prvo četrtino dobili s 23:13, do polčasa pa je prednost gostov narasla na 16 točk. V nadaljevanju so Grosupeljčani zaigrali bolje in ujeli nasprotnike, a za veliki preobrat jim je v končnici tekme zmanjkalo moči. Podčetrtek se je na koncu veselil zmage s 75:71. Anže Cerkovnik je za Podčetrtek dosegel dvojni dvojček (20 točk, 10 skokov). Pri Grosupljem je Matija Trampuš 14 točkam dodal kar 20 skokov.

Ekipa Grosupljega bo 3. januarja odigrala zaostalo tekmo 11. kola proti Plami Pur, Podčetrtek pa bo 6. januarja v 14. kolu gostil Celje.

CELJE : KONJICE 89:85 (25:33, 19:20, 20:9, 25:23)

Koštomaj 30 (5 skokov, 8 podaj, 5 prid. žog), Grušovnik 20 (11 skokov), Ejup 15; Bačvič 34 (5 prid. žog), Sevšek 20 (6 skokov), Rat 16 (6 skokov, 5 podaj).

Celjani so po preobratu prišli do sedme zmage v tej sezoni. Štajerski obračun sta obe ekipi začeli z izjemno učinkovito igro v napadu. V prvih desetih minutah sta ekipi skupaj dosegli kar 58 točk, za osem točk pa so vodili gostje iz Konjic. Ob koncu tretje četrtine je uspelo košarkarjem iz knežjega mesta ujeti nasprotnika, ki pa je pet minut do konca ponovno povedel za enajst točk. Domačini niso vrgli puške v koruzo in z nizom 17:2 povedli za štiri točke. Celjani so z natančnim izvajanjem prostih metov potrdili sedmo zmago v sezoni, Konjičani pa ostajajo na dnu lestvice s tremi.

Najboljši igralec tekme je bil Tadej Koštomaj, ki je zbral statistični indeks 36. Dosegel je 30 točk, temu pa dodal pet skokov, osem asistenc in pet pridobljenih žog. Pri Konjičanih, ki so zasedli kar 15 trojk, je bil najučinkovitejši Niko Bačvič (34 točk, 5 pridobljenih žog - indeks 35).

V naslednjem kolu Celjane čaka obračun z vodilno ekipo Podčetrtka, Konjičani pa bodo tekmo 14. kola proti Triglavu odigrali 23. januarja.

PORTOROŽ : LTH CASTINGS 70:72 (14:25, 16:20, 18:12, 22:15)
Rožanc 18, Miklavčič 14, Katonar 13; Petrović 20, Jeršin 14 (7 skokov), Dornik 13 (9 skokov).

Z zanimivim zaključkom je postregla tudi zadnja tekma 13. kola 2. SKL. Obračun so sicer bolje odprli gostje iz Škofje Loke, ki so po prvih desetih minutah vodili z 11 točkami naskoka (25:14), do polčasa pa je njihova prednost narasla na 15. V drugem delu so Portorožani stopili na plin in se v izdihljajih tekme povsem približali gostom. 18 sekund pred koncem je najboljši strelec Portoroža, Luka Rožanc, z dvema zadetima prostima metoma izenačil (70:70), odločilni koš pa je pet sekund pred koncem zadel prvi strelec LTH Castings, Vjekoslav Petrović, in tako postavil končni izid 72:70.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil odločilni mož na tekmi, Vjekoslav Petrović, ki je dosegel 20 točk, Luka Rožanc jih je za Portorož zabeležil 18.

Portorož bo v 14. kolu, 6. januarja, gostoval v Sežani, LTH Castings pa se bo isti dan pomeril z Grosupljem.

MVP 13. kola je postal TADEJ KOŠTOMAJ (Celje) - Na srečanju proti Konjicam je v statistiko vpisal 30 točk, 5 skokov (2+3), 8 podaj in 5 pridobljenih žog. S tem je dosegel statistični indeks 36!