2. SKL: Odigrane so bile prve četrtfinalne tekme

30
2019
  • 2. SKL

Ljubljana - V 2. SKL za moške so bile v soboto, 30. marca, odigrane prve četrtfinalne tekme in dve tekmi štirih ekip, ki se borijo za obstanek. Povratne tekme so na sporedu naslednji konec tedna.

2. SKL
Četrtfinale
Petek, 29. marec
TERME OLIMIA PODČETRTEK : HRASTNIK 104:67 (28:19, 22:20, 18:17, 36:11)

Milašinović 24, Cerkovnik 19 (14 skokov), Radanovič 12 (5 skokov); Ovnik 18, Babič 10, Robič in Tušek 8

Košarkarji Podčetrtka, ki so redni del tekmovanja končali na prvem mestu, so na prvi tekmi četrtfinala 2. SKL pred domačimi gledalci visoko premagali Hrastnik. Domačini so potek srečanja nadzarovali od prve minute dalje, že pred koncem prve četrtine prišli do 9 točk prednosti in tekmo brez težav pripeljali do konca. Najboljši igralec tekme je bil Anže Cerkovnik, ki je za Podčetrtek v statistiko vpisal 19 točk, 14 skokov, 3 podaje in 2 blokadi.

Sobota, 30. marec
MESARIJA PRUNK SEŽANA : ECE TRIGLAV 57:64 (22:12, 10:21, 12:19, 13:12)

Grum 13 (6 skokov), Bačvič 10 (7 podaj), Mevla 9 (5 podaj); Julevič 17 (9 skokov), Jakobčič 15 (7 skokov), Zdolšek 15

Kranjčani se v prvi četrtinalni seriji merijo z drugouvrščeno Sežano. Tokrat so v gosteh prišli do prve zmage, igralci prve peterke Triglava pa so bili bolj razpoloženi kot celotna domača ekipa. Mensud Julevič je bil s 17 točkami in 9 skoki najzaslužnejši za zmago Triglava.

CELJE : PLAMA PUR 101:74 (32:16, 18:19, 24:14, 27:25)

Grušovnik 25 (10 skokov), Rizman 25, Držič 20 (6 skokov); Hreščak 21, Derenčin 12 (6 skokov), Srebovt 10

Celjani veljajo za eno najbolj napadalnih ekip letošnje sezone 2. SKL, kar so na tej tekmi tudi potrdili. Domačini so že v prvi četrtini prevzeli pobudo na igrišču, prišli do vodstva in prednosti do konca tekme niso izpustili iz rok. Celjani, ki so imeli veliko razpoloženih igralcev (kar trije so presegli mejo 20 točk), so na koncu dosegli stotico, Matic Grušovnik pa je v statistiko vpisal 25 točk in 10 skokov, dvojni dvojček pa je dosegle tudi Tadej Koštomaj (10 točk in 10 podaj).

BRINOX MEDVODE : PARKLJI 97:79 (34:18, 24:18, 20:26, 19:17)

Novak 21 (7 skokov, 5 podaj), Mišič 18 (6 skokov, 5 podaj), Ribnikar 15 (5 skokov); Hirschmann 23, Ličen 17 (7 skokov), Kovačevič 11 (7 skokov, 6 podaj)

Košarkarji Brinox Medvod so nedvomno največje presenečenje letošnje sezone. Krasi jih moštvena igra v svojih vrstah pa imajo kopico izkušenih posameznikov, ki so na prvi tekmi četrtfinala prinesli zmago nad mladimi Parklji. Klop domačih je bila ključna za uspeh, saj je bila kar za 17 točk boljša od gostujoče ekipe. Najboljši igralec tekme je bil Luka Novak, ki je v statistiko vpisal 21 točk, 7 skokov in 5 podaj.

LIGA ZA OBSTANEK
23. kolo

GROSUPLJE : LTH CASTINGS 61:78 (17:15, 18:17, 6:21, 20:25)
Savič 24 (12 skokov), Snoj 13 (8 skokov), Žužek 9; Vravnik 21 (11 skokov), Kureš 17 (6 skokov), Jeršin 12 (7 skokov, 6 podaj)
Tekma v Grosuplju je bila precej izenačena, gostje so v tretji četrtini z delnim izzidom 21:6 le prišli do prednosti, ki jim je na koncu prinesla prvo zmago v boju za obstanek v ligi. Matija Vravnik je dosegel dvojni dvojček (21 točk, 11 skokov) in tako postal najboljši igralec tekme.
Grosupeljčane naslednji teden čaka tekma proti Trotom, LTH Castings pa tekma proti Portorožu.

TROTI : PORTOROŽ 84:79 (19:15, 21:20, 17:16, 27:28)

Krivec 30 (12 podaj), Vidrih 15 (11 skokov), Gorenc 11; Cole 25 (15 skokov), Zagorac 18 (9 skokov), Bahor 15
Košarkarji Trotov, ki so do konca rednega dela še upali na uvrstitev v četrtfinale, so se na prvi tekmi lige za obstanek znesli nad Portorožem. Domači so vodili že za 18 točk a so na koncu le zbrano pripeljali tekmo do zmage. Bojan Krivec je Primorcem povzročal največ težav, na koncu pa dosegel 30 točk in 12 podaj in tako postal igralec srečanja. Troti se bodo v naslednji tekmi pomerili z Grosupljem, Portorož pa doma pričakuje LTH Castings.