2. SKL: Mesarija Prunk po zmagi na drugo mesto; Kralj MVP 11. kola

07
jan.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V sredo se je Mesarija Prunk Sežana na tekmi 11. kola 2. SKL pomerila s Triglavom in zmagala z 68:61. V torek je Podčetrtek ugnal Konjice. Preostala srečanja 11. kola so se odvila 3. januarja, 12. in 13. decembra.

2. SKL, 11. kolo:

Sreda, 10. januar:
MESARIJA PRUNK SEŽANA : ECE TRIGLAV 68:61 (15:16, 22:17, 19:16, 12:12)
Dimec 15 (5 skokov), Grum 13, Sirnik 12 (6 skokov); Vravnik 23 (14 skokov), Vojičić 12, Zdolšek 10.

V torek sta 11. kolo 2. SKL sklenili ekipi Mesarije Prunk Sežana in ECE Triglava. Drugouvrščena ekipa Mesarije Prunk je na domačem parketu zabeležila enajsto zmago v tej sezoni, Triglav je bil sedmič poražen. Nobeni izmed ekip si skozi celotno srečanje ni uspelo priigrati večje prednosti. Tri minute do konca tretjega dela obračuna so Sežanci pri vodstvu z 42:41 z delnim izidom 9:0 pobegnili nasprotnikom in do konca srečanja vodstva niso več izpustili iz rok. Končni rezultat je znašal 68:61 v korist Mesarije Prunk. Luka Dimec je bil s 15 točkami in 5 skoki najučinkovitejši pri Mesariji Prunk, Matija Vravnik je za Triglav dosegel dvojni dvojček (23 točk, 12 skokov).

ŽE ODIGRANO:

Torek, 9. januar:
KONJICE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 79:90 (21:21, 21:30, 18:22, 19:17)
Sevšek 22 (9 skokov), Rat 14 (6 podaj), Šrot 10; Strnad 20, Cerkovnik 16 (11 skokov), Radanovič 11.

Zadnjeuvrščeni Konjičani so se vodilnemu Podčetrtku dobro upirali v prvi četrtini, ki se je končala neodločeno (21:21). Do konca prvega polčasa je Podčetrtek, ki je bil izjemno razigran v napadu, pobegnil na +9. V nadaljevanju so varovanci Tihomirja Tabaka brez težav nadzorovali potek srečanja in z 90:79 prišli do 13. zmage v tej sezoni 2. SKL. Ekipa Term Olimia je bila boljša v skoku (45:36), imela pa je tudi boljši odstotek meta iz igre. Nejc Strnad je bil z 20 točkami prvi strelec zmagovalnega moštva, Gašper Sevšek je za Konjice dosegel 22 točk, do dvojnega dvojčka pa mu je zmanjkal en skok.

Sreda, 3. januar:
PLAMA PUR : GROSUPLJE 73:63 (22:13, 21:19, 17:16, 13:15)
Srebovt 18 (10 skokov, 5 podaj), Hreščak 15 (11 skokov), Zalar 14 (8 skokov, 7 podaj); Kerič 16, Košir 15, Trampuš 9 (10 skokov).

Obe moštvi sta srečanje začeli z izhodiščem 4-8. Plama Pur je na tekmi proti Grosupljemu dosegla peto zmago v tej sezoni 2. SKL, Grosuplje je bilo devetič poraženo. Škofjeločani so si odločilno prednost priigrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 22:13. Grosupeljčani so bili tudi v ostalih treh četrtinah tekme slabši nasprotnik in so na koncu izgubili s 73:63. Plama Pur je bila občutno boljša v skoku (44:31) in asistencah (22:8). Anže Srebovt (18 točk, 10 skokov) in Robi Hreščak (15 točk, 11 skokov) sta za zmagovalce dosegla dvojni dvojček, Elvis Kerič je za Grosuplje prispeval 16 točk.

Torek, 12. december:
LJUBLJANA : CELJE 78:82 (22:22, 16:16, 23:17, 17:27)
Stemberger 24 (9 skokov), Berlič 19 (6 skokov), Sovre Nemanič 10 (6 podaj); Grušovnik 21 (9 skokov), Koštomaj 18 (8 podaj), Tomažič 16.

Zadnje kolo prve polovice rednega dela sezone sta 12. decembra odprli ekipi Ljubljane in Celja. Štajerci so na prvih devetih tekmah vknjižili štiri zmage, Ljubljančani pa eno manj. Domači so si v prvem polčasu priigrali 12 točk prednosti, vendar so jo do glavnega odmora zapravili. Tudi v drugem delu so Ljubljančani narekovali tempo. Štirideset sekund do konca so po trojki povedli za točko, zadnjih pet točk na tekmi pa so dosegli Celjani, ki so se tako veselili pete zmage. Pri poražencih je Stemberger dosegel 24 točk, najboljši strelec Celjanov, za katere je prvič igral Matej Franko, pa je bil Grušovnik, ki je dosegel 21 točk.

Sreda, 13. december:
PARKLJI : LTH CASTINGS 63:74 (16:16, 14:26, 9:14, 24:18)
Korošec 18 (5 skokov), Zagorac 11 (5 skokov), Mlakar 9 (8 skokov); Kralj 26 (8 skokov), Jeršin 20 (5 podaj), Petrović 9.

Na derbiju 11. kola smo spremljali obračun med Parklji in LTH Castings. Po izenačenem uvodu so si prvo občutno prednost priigrali Škofjeločani, ki so na odmor odšli s prednostjo dvanajstih točk. Na krilih dobrega meta iz razdalje (zadeli so 12 metov za tri točke) so Gorenjci nadzirali potek srečanja in zabeležili deveto zmago v sezoni. Ponovno se je izkazal David Kralj, ki je dosegel 26 točk (6:8 za tri) in ujel osem odbitih žog, pri domačih pa se je Aljaž Korošec zaustavil pri 18 točkah.

PORTOROŽ : BRINOX MEDVODE 85:64 (14:19, 18:15, 26:9, 27:21)
Rožanc 18, Miklavčič 13, Katonar 10 (8 skokov); Novak 12 (5 skokov, 5 podaj), Purič in Bradač po 10.

V sredo, 13. decembra, so v Portorožu gostovale Brinox Medvode. Zmage so se z rezultatom 85:64 veselili Portorožani, ki so tako dosegli drugo zmago v tej sezoni 2. SKL. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 26:9 in tekmo brez težav pripeljali do končnega uspeha. Luka Rožanc je za zmagovalce dosegel 18 točk. Pri Medvodah je Luka Novak v statistiko vpisal 12 točk, 5 skokov in 5 podaj.

MVP 11. kola je postal DAVID KRALJ (LTH Castings) - Na srečanju proti Parkljem je v statistiko vpisal 26 točk (6 trojk), 8 skokov (1+7), 1 podajo in 1 pridobljeno žogo. S tem je dosegel statistični indeks 30!