2. SKL: Medvode po podaljšku boljše od Konjic; Snoj MVP kola

Ljubljana - V soboto je bilo na sporedu pet tekem 15. kola 2. SKL. Parklji so izgubili proti Plami Pur, Podčetrtek je ugnal Triglav, LTH Castings je bil nemočen v Sežani, Celje je bilo boljše od Grosupljega, Portorož je premagal Ljubljano. Dvoboj med Medvodami in Konjicami so po podaljšku dobili košarkarji iz mesta ob sotočju Save in Sore.

2. SKL, 15. kolo:

Sobota, 13. januar:
PARKLJI : PLAMA PUR 55:70 (19:16, 14:14, 15:19, 7:21)

Hirchmann 16, Kovačević 15, Zagorac 6 (6 skokov); Hreščak 18 (6 skokov), Miličevič 16 (11 skokov), Malečkar 12.

V Ljubljani so gledalci spremljali zelo izenačen dvoboj med Parklji in Plamo Pur. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnji četrtini srečanja. Zmage so na koncu s 70:55 veselili košarkarji Plame Pur.

V prvih tridesetih minutah srečanja si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati večje prednosti. Ob polčasu so s tremi točkami naskoka vodili Parklji, po treh delih igre so bili za točko boljši Bistričani.

Sedmo zmago v tej sezoni 2. SKL si je Plama Pur zagotovila v zadnjih petih minutah srečanja. Pri vodstvu 56:54 so Bistričani z delnim izidom 14:1 prišli do zanesljivega uspeha. Zmagovalci so bili prepričljivo boljši v skoku (46:33).

Robi Hreščak je bil najboljši strelec tekme z 18 točkami, Siniša Miličevič (16 točk, 11 skokov) in Anže Srebovt (11 točk, 14 skokov) sta dosegla dvojni dvojček. Adrian Hirschmann je za Parklje dosegel 16 točk.

Parklji bodo v naslednjem kolu gostovali v Slovenskih Konjicah, Plama Pur bo proti Portorožu odprla 16. kolo.

ECE TRIGLAV : TERME OLIMIA PODČETRTEK 70:76 (14:24, 10:24, 21:14, 25:14)
Vojičić 16, Stavrov in Kern po 12; Strnad (8 podaj) in Štruc (7 skokov) po 15, Cerkovnik 12 (8 skokov).

Terme Olimia Podčetrtek tudi po tekmi 15. kola ostaja le pri enem porazu v tej sezoni 2. SKL. Triglav je bil drugič zapored neuspešen, po 15 kolih pa so Kranjčani pri šestih zmagah in osmih porazih.

Podčetrtčani so odlično začeli srečanje v Kranju, saj so hitro povedli z rezultatom 9:0. Triglav je prvi koš na tekmi dosegel šele po dobrih štirih minutah igre, ob koncu prve četrtine pa je ekipa Term Olimia vodila s 24:14. Ob polčasu je prednost vodilne ekipe 2. SKL znašala že 24 točk.

A Triglav je v nadaljevanju zaigral bolje in počasi, a vztrajno topil prednost Podčetrtka. Slabo minuto do konca obračuna so se Kranjčani približali na vsega štiri točke zaostanka, a je za popoln preobrat zmanjkalo moči in časa. Podčetrtek je na koncu zmagal s 76:70.

Nejc Strnad in Jure Štruc sta bila s 15 točkami prva strelca Term Olimia, Aleksander Vojičić je za ECE Triglav zabeležil 16 točk.

V naslednjem kolu bo Podčetrtek gostil Brinox Medvode, ECE Triglav pa bo gostoval v Grosupljem.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : LTH CASTINGS 77:65 (14:11, 17:19, 28:19, 18:16)
Milašinović 32, Grum 12, Dimec 11 (8 skokov); Strmčnik 22, Mlakar 12 (5 skokov), Lisica 10 (11 skokov).

Mesarija Prunk Sežana je proti LTH Castings dosegla pomembno zmago, ki je ekipo iz Sežane še učvrstila na drugem mestu 2. SKL. Sežanci so pri 12 zmagah in treh porazih, na drugi strani je LTH Castings zabeležil peti poraz v tej sezoni.

Derbi 15. kola 2. SKL je postregel z zanimivo predstavo obeh ekip. Sežanci so si zmago priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 28:19 in pred zadnjimi desetimi minutami vodili z 10 točkami prednosti. V zadnjem delu so se Škofjeločani večkrat približali na štiri točke zaostanka, a kaj več od tega jim košarkarji Mesarije Prunk niso dopustili. Končni rezultat je znašal 77:65 v korist Mesarije Prunk.

Dejan Milašinović je bil z 32 točkami (pet trojk) najboljši strelec srečanja v Sežani. Na drugi strani jih je za Jan Strmčnik za LTH Castings dosegel 22.

Mesarija Prunk Sežana bo naslednjo tekmo v 2. SKL odigrala 20. januarja proti Plami Pur. LTH Castings bo v sredo gostil ekipo Celja.

CELJE : GROSUPLJE 79:67 (20:15, 18:18, 19:16, 22:18)
Grušovnik 17 (8 skokov), Koštomaj 14 (5 skokov, 8 podaj), Zolotić 11; Trampuš 17 (9 skokov), Vinazza 14 (5 skokov, 10 podaj, 5 prid. žog), Marinč in Međić po 10.

Celje je proti Grosupljemu vknjižilo osmo zmago v 2. SKL, dolenjska ekipa pa je bila desetič v sezoni poražena. Celjani so bili boljši z 79:67.

Celjani so bili skoraj celotno srečanje v vodstvu, Grosupeljčani so vodili največ za točko. Igralci iz knežjega mesta so skozi celoten obračun gradili svojo prednost, največ so vodili za 15. Na koncu je njihova prednost znašala 12.

Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil Matic Grušovnik s 17 točkami in osmimi skoki, Amar Ejup je dodal 15 točk in 7 podaj. V dresu Grosupljega je bil najučinkovitejši Matija Trampuš s 17 točkami in devetimi skoki, Anže Vinazza je dosegel dvojni dvojček (14 točk, 10 podaj).

V naslednjem kolu bo Celje gostovalo v Škofji Loki pri LTH Castings, Grosuplje bo gostilo ekipo ECE Triglava.

PORTOROŽ : LJUBLJANA 74:64 (17:15, 18:14, 15:11, 24:24)
Rožanc 20 (6 skokov), Katonar 16 (6 skokov), Miklavčič 14; Verbič 20 (6 skokov), Stemberger 17 (15 skokov), Sovre Nemanič 9.

Moštvi sta bili pred tekmo 15. kola izenačeni po številu točk. V soboto je Portorož pred približno sto domačimi navijači proti Ljubljani dosegel peto zmago v tej sezoni. Ob tem imajo Portorožani še deset porazov. Ljubljana je enajstič izgubila.

Ekipi sta srečanje v Portorožu začeli zelo izenačeno, v prvem polčasu so največ vodili domači košarkarji, in sicer za osem točk proti koncu druge četrtine. Ljubljančani so nazadnje na tekmi vodili dobre tri minute do konca prvega polčasa, nato so pobudo prevzeli Portorožani, ki do konca srečanja vodstva več niso izpustili iz rok. Končni rezultat je znašal 74:64 v korist domačinov.

Luka Rožanc je bil z 20 točkami (6 skokov) najboljši strelec Portoroža, Urban Verbič je bil z enakim dosežkom najboljši v dresu Ljubljančanov.

Portorož bo 16. januarja igral na gostovanju proti Plami Pur, Ljubljana bo štiri dni kasneje gostila LTH Castings.

Nedelja, 14. januar:
BRINOX MEDVODE : KONJICE 94:91 (16:26, 17:18, 24:18, 20:15, 17:14)*po podaljšku
Snoj 23 (11 skokov), Fižuleto 19 (10 skokov, 5 prid. žog), Jesih in Bunčič (12 skokov, 5 podaj) po 14; Bavčič 31 (11 skokov, 6 asistenc), Šrot in Rat po 15.

Dvoboj spodnjega doma 2. SKL je epilog dobil šele po podaljšku. Do zmage s 94:91 so prišli košarkarji Medvod, ki so prednost pred zadnjeuvrščenimi Konjicami povečali na dve zmagi.

Večino tekme so bili v vodstvu Konjičani, v prvem polčasu so večkrat vodili tudi z enajstimi točkami prednosti. V četrti četrtini je domači ekipi uspel preobrat, štiri minute do konca tekme je bila prednost košarkarjev Medvod sedem točk. Na krilih izjemno razpoloženega Nika Bavčiča, ki je v četrtem delu tekme dosegel kar 13 od 15 točk svoje ekipe, so Konjičani povedli. Jakob Jesih je s košem rezultat poravnal in izsilil dodatnih pet minut.

V podaljšku so več moči imeli domačini, ki so prišli do pete zmage v sezoni. Trije košarkarji Medvod so tekmo zaključili z dvojnim dvojčkom (Snoj - 23 točk, 11 skokov; Fižuleto - 19 točk, 10 skokov; Bunčič - 12 točk, 12 skokov), pri Konjičanih pa je bil najbolj razpoložen Nejc Bavčič, ki dosegel 31 točk in dodal 11 skokov.

Medvode v sredo, 17. januarja, gostujejo v Podčetrtku, Konjice pa bodo gostile Parklje.

MVP 15. kola je postal Luka Snoj (Brinox Medvode), ki je na tekmi proti Konjicam v statistiko vpisal 23 točk, 11 skokov, 2 asistenci, 1 pridobljeno žogo in 2 blokadi - indeks 29!