Ljubljana - V petem kolu Lige za razvrstitev v 2. SKL je bil v petek na sporedu obračun med Plamo Pur in Portorožem, ki so ga dobili Bistričani. V soboto je Triglav ugnal Parklje. V Ligi za obstanek je v soboto Grosuplje premagalo Konjice, Ljubljana pa je bila boljša od Medvod.

2. SKL, 2. del - Liga za razvrstitev, 5. kolo:

Petek, 6. april:
PLAMA PUR : PORTOROŽ 76:68 (35:9, 11:21, 13:17, 17:21)

Zalar 19 (5 skokov, 8 podaj), Hreščak 18 (9 skokov), Srebovt 14 (7 skokov); Prokopenko 17 (7 skokov), Kavgič 15 (9 skokov), Rožanc 10.

Plama Pur si je peto zmago v Ligi za razvrstitev praktično priigrala že v prvi četrtini, ki so jo Bistričani odprli z izidom 15:0, ob koncu prvih desetih minutah so vodili s 35:9. Portorožani so sicer do začetka zadnje četrtine prednost domačih košarkarjev zmanjšali na -12, a uspeh domačih ni bil ogrožen. Na koncu je Plama Pur zmagala s 76:68. Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil Tilen Zalar, ki je dosegel 19 točk, za Portorož jih je Vadym Prokopenko dosegel 17.

Plama Pur bo v zadnjem kolu Lige za razvrstitev gostovala pri Parkljih, Portorož se bo na domačem parketu pomeril z ECE Triglavom.

Sobota, 7. april:
ECE TRIGLAV : PARKLJI 82:74 (8:22, 14:23, 36:19, 24:10)
Zagorac 21 (6 skokov), Vravnik 17 (8 skokov), Lotrič 14; Kmetič in Hirschmann po 16, Korošec in Ličen (6 skokov) po 11.

Triglav je v predzadnjem kolu 2. SKL za razvrstitev ugnal moštvo Parkljev in potrdil prvo mesto v drugem delu tekmovanja. Prvi polčas je minil povsem v znamenju Parkljev, ki so vodili tudi s 24 točkami prednosti. V drugem polčasu pa so se prebudili domači, ki so v tem delu tekme dosegli 60 točk. Boljše so odigrali tudi v obrambi in prišli do zmage z rezultatom 82:74. Najboljši strelec Triglava je bil Željko Zagorac, ki je dosegel 21 točk, pri gostih pa sta 18-letni Hirschamann in 17-letni Kmetič dosegla po 16 točk.

V zadnjem kolu bo Triglav gostoval v Portorožu, Parklje pa čaka obračun s Plamo Pur.

LESTVICA LIGE ZA RAZVRSTITEV:

1. ECE Triglav 8/3 19
2. Portorož 6/5 17
3. Plama Pur 5/6 16
4. Parklji 3/8 14

2. SKL, 2. del - Liga za obstanek, 5. kolo:

GROSUPLJE : KONJICE 75:67 (21:22, 19:7, 16:14, 19:24)
Trampuš 20 (9 skokov), Kovačević 14 (20 skokov), Marinč 13; Bačvič 18, Sevšek (5 skokov, 5 asistenc) in Rat (7 asistenc, 5 prid. žog) po 13.

Grosuplje je pred domačimi navijači prišlo do izjemno pomembne zmage v boju za obstanek v 2. SKL. Z rezultatom 75:67 so odpravili neposredne tekmece za obstanek v drugoligaški druščini ekipo Konjic. Konjičani so tekmo nekoliko boljše odprli, v drugi četrtini pa so povedli domači, ki svojega vodstva niso več izpustili iz rok. Ob koncu so se gostje približali na pet točk, vendar so Grosupeljčani ostali zbrani in zabeležili pomemben par točk. Matija Trampuš je dosegel 20 točk, Milan Kovačević je tekmo zaključil z dvojnim dvojčkom (14 točk in 20 skokov). Pri gostih je Niko Bačvič vknjižil 18 točk.

Konjice v zadnjem kolu gostijo Ljubljano, Grosuplje pa se odpravlja na gostovanje v Medvode.

Torek, 10. april:
LJUBLJANA : BRINOX MEDVODE 74:61 (22:10, 22:11, 21:19, 11:21)
Stemberger 22 (19 skokov), Sovre Nemanič 12, Verbič 11 (6 skokov); Ribnikar 22 (6 skokov), Bunčič 12 (5 asistenc), Jesih in Snoj (6 skokov) po 10.

Zadnje srečanje 5. kola 2. SKL za obstanek je dobila ekipa Ljubljane, ki je z odlično igro v prvih dveh četrtinah prišla do zanesljive zmage nad Medvodami. V tretjem delu tekme so varovanci Marka Maraviča vodili že s 26 točkami naskoka in vodstvo brez težav zadržali do samega konca. Junak ljubljanske zmage je bil ponovno Jaka Stemberger, ki je vknjižil 22 točk, 19 skokov in štiri asistence.

O ekipi, ki bo ob Medvodah obstala v 2. SKL bo odločalo zadnje kolo. Zmagovalec obračuna Konjice : Ljubljana bo upal na poraz Grosupljega, ki bi zmagovalcu prej omenjenega para zagotovil obstanek v 2. SKL. Dolenjci bi si na gostovanju pri Medvodah, ki so sodelovanje v 2. SKL potrdili že v preteklem kolu, z zmago zagotovili obstanek.