2. SKL: Konjice v zaključku tekme do zmage nad Ljubljano

27
mar.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V soboto sta bili na sporedu obe srečanji za razvrstitev. Plama Pur je bila boljša od Parkljev, Triglav je z zmago proti Portorožu prevzel vodstvo v skupini za razvrstitev od 5. do 8. mesta. V Ligi za obstanek so v sredo Medvode ugnale Grosuplje, Konjice so bile boljše od Ljubljane.

2. SKL, 2. del - Liga za razvrstitev, 3. kolo:

Sobota, 17. marec:
PLAMA PUR : PARKLJI 81:69 (10:23, 22:13, 20:15, 29:18)
Srebovt 20, Zalar 15 (12 skokov, 10 asistenc), Jenko 14; Ličen 19 (14 skokov), Hirschmann 15, Doljak 12.

Plama Pur je zabeležila drugo zmago v Ligi za razvrstitev, Parklji pa so izgubili še tretjo tekmo v drugem delu sezone, skupno šesto. Parklji so prevladovali v prvi polovici tekme, ko so vodili tudi s 15 točkami naskoka. Ob koncu druge četrtine so se košarkarji Plame Pur približali, odločilno prednsot pa ustvarili v zadnji četrtini. Tilen Zalar je tekmo zaključil s trojnim dvojčkom, pri Ljubljančanih pa se je izkazal 17-letni Jure Ličen, ki je ob 19 točkah zbral še 14 skokov.

V naslednjem kolu Parklji gostijo Portorož, Plama Pur pa gostuje v Kranju.

ECE TRIGLAV : PORTOROŽ 84:77 (20:11, 22:14, 19:21, 23:31)
Zdolšek 23, Vravnik 19, Zagorac 12; Miklavčič 18 (5 skokov), Rožanc in Prokopenko (6 skokov) po 16.

Košarkarji Triglava so prišli do druge zaporedne zmage v 2. SKL za razvrstitev, Portorož pa je zabeležil prvi poraz v drugem delu sezone. Kranjčani so prevladovali večino tekme, vodili tudi s 23 točkami naskoka, vseeno pa do zmage niso prišli na lahek način. Luka Rožanc je v 37. minuti rezultat znižal na dve točki zaostanka. Kranjčani so bili v končnici zbrani iz črte prostih metov in skočili na vrh razpredelnice. Najboljši strelec tekme je bil Anže Zdolšek, ki je dosegel 23 točk.

Triglav v naslednjem kolu pričakuje Plamo Pur, Portorož pa gostuje v Ljubljani.

Sreda, 21. marec:
GROSUPLJE : BRINOX MEDVODE 67:77 (22:16, 13:25, 20:22, 12:14)

Kovačević 19 (10 skokov), Zdešar 13, Marinč 10; Snoj 23 (9 skokov), Jesih 13, Purič 11 (7 skokov).

Medvode so proti Grosupljemu dosegle skupno šesto zmago v boju za obstanek in so na prvem mestu Lige za obstanek. Na drugi strani so bili Grosupeljčani sedmič neuspešni in so trenutno v najslabšem položaju za obstanek v 2. SKL. Odločilno prednost so si Medvodčani priigrali predvsem v drugi četrtini, ki so jo dobili s 25:13. Domači košarkarji so se sicer v zaključku tekme uspeli približati na vsega štiri točke zaostanka, a so gostje ponovno odgovorili in na koncu zmagali s 77:67. Za zmagovalce je Milan Kovačević dosegel dvojni dvojček (19 točk, 10 skokov), Luka Snoj je za Grosuplje prispeval 23 točk in devet skokov.

Grosuplje bo v naslednjem kolu gostovalo v Ljubljani, Medvode se bodo na domačem parketu pomerile s Konjicami.

Torek, 27. marec:
LJUBLJANA : KONJICE 77:80 (20:27, 21:15, 24:20, 12:18)

Verbič 22 (7 skokov), Stemberger 21 (10 skokov), Sovre Nemanič 16 (6 podaj); Pungartnik 23 (5 skokov), Bačvič 21 (6 skokov), Sevšek 17 (7 podaj).

Konjice so po uspehu nad Ljubljano prevesile svoj uspeh nad 50 odstotkov in so na lestvici za obstanek prehitele Ljubljano, ki je sedaj pri štirih uspehih in petih porazih. Obračun v Ljubljani je bil odločen v zaključku srečanja. Dobri dve minuti do konca obračuna je bil rezultat poravnan na 77, nato pa so Konjičani s košem in enim zadetim prostim metom uspeh prevesili na svojo stran. Na drugi strani so Ljubljančani zgrešili več metov za tri točke in zmaga je tako odšla v Slovenske Konjice. Beno Pungartnik je za zmagovalno moštvo dosegel 23 točk, za Ljubljano jih je Urban Verbič dosegel 22.

Ljubljana se bo na naslednji tekmi pomerila z Grosupljem, Konjice bodo gostovale v Medvodah.