2. SKL: Konjice boljše od Medvod, Ljubljana ugnala Grosuplje

2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V soboto so bila na sporedu prva srečanja drugega dela 2. SKL. V Ligi za razvrstitev je Plama Pur premagala ECE Triglav, Parklji so bili nemočni v Portorožu. V Ligi za obstanek so Konjice ugnale Brinox Medvode, Ljubljana je bila boljša od Grosupljega.

2. SKL, 2. del - Liga za razvrstitev, 1. kolo:

Ligo za razvrstitev od petega do osmega mesta sta z zmago začeli ekipi Portoroža in Plame Pur. Portorožani so po odlični drugi četrtini, ki so jo dobili s 27:8, premagali Parklje. Trenerja obeh ekip sta v igro poslala prav vse razpoložljive igralce. Pri Primorcih se je med strelce vpisalo deset košarkarjev, pri Ljubljančanih pa devet. Igralec tekme je bil ukrajinski košarkar Vadym Prokopenko z 22 točkami in 14 skoki. Portorož je z izkupičkom 4:3 vodilno moštvo Lige za razvrstitev, Parklji so z zmago manj in porazom več na tretjem mestu.

Plama Pur si je zmago nad kranjskim Triglavom priigrala v zadnji četrtini. V Ilirski Bistrici smo spremljali izjemno izenačeno srečanje. O tem priča tudi dejstvo, da sta se ekipi kar devetnajstkrat izmenjali v vodstvu. V zadnji četrtini so več pokazali Bistričani, ki so zmagali z rezultatom 71:66. Anže Srebovt je tekmo zaključil z dvojnim dvojčkom (19 točk in 10 skokov), Anže Zdolšek je bil najučinkovitejši v dresu Kranjčanov (22 točk).

V drugem kolu Parklji gostijo Triglav, Plama Pur pa gostuje v Portorožu.

Sobota, 3. marec:
PLAMA PUR : ECE TRIGLAV 71:66 (24:18, 18:16, 15:22, 14:10)
Srebovt 19 (10 skokov, 6 podaj), Jenko 12, Zalar 11; Zdolšek 22, Vojičić 13, Lotrič 8.

Sobota, 3 marec:
PORTOROŽ : PARKLJI 88:69 (20:22, 27:8, 19:25, 22:14)
Prokopenko 22 (14 skokov), Baldassi 13, Rožanc 9; Kmetič 11, Osrečki in Ličen (5 skokov) po 10.

LESTVICA LIGE ZA RAZVRSTITEV:

1. Portorož 4/3 11
2. ECE Triglav 4/3 11
3. Parklji 3/4 10
4. Plama Pur 3/4 10

2. SKL, 2. del - Liga za obstanek, 1. kolo:

Moštvi, ki sta pred začetkom 2. SKL za obstanek zasedali tretje in četrto mesto, ki bosta po šestih odigranih kolih pomenili izpad v 3. SKL, sta v prvem kolu prišli do zmage. Konjičani so na krilih odlične zadnje četrtine ugnali ekipo Brinox Medvod. Košarkarji Medvod, ki so Ligo za obstanek začeli z izkupičkom 5:1, so po treh četrtinah vodili za točko. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih petih minutah, ko so več moči in znanja pokazali Konjičani. Najboljši strelec domačih je bil Beno Pungartnik z 20 točkami, v dresu Medvod je Luka Snoj dosegel 22 točk ter pridobil 12 skokov.

Do izjemno pomembne gostujoče zmage so prišli tudi košarkarji Ljubljane. Pred zadnjo četrtino so Grosupeljčani vodili za štiri, tekma pa je epilog dobila v zaključku. Deset sekund pred koncem je Luka Kureš zadel prosti met za +3, Dolenjci so v zadnjem napadu dvakrat poskušali rezultat izenačiti, vendar žoga ni končala v obroču.

Po prvem kolu Lige za obstanek vodijo Medvode, Grosuplje, Ljubljana in Konjice jim sledijo z izkupičkom 3:4. V naslednjem kolu bosta na sporedu tekmi Brinox Medvode : Ljubljana in Konjice : Grosuplje.

KONJICE : BRINOX MEDVODE 89:81 (18:21, 24:26, 22:18, 25:16)
Pungartnik 20 (7 skokov), Sevšek (5 skokov) in Meglič po 19; Snoj 22 (12 skokov), Đogić 20, Bunčič 15 (8 skokov, 5 podaj).

GROSUPLJE : LJUBLJANA 59:62 (17:16, 12:12, 15:12, 15:22)
Marinč 18 (7 skokov), Trampuš 13 (12 skokov), Andolšek Heine 9 (5 skokov); Sovre Nemanič 16, Stražar 12 (8 skokov), Verbič 11 (6 skokov).