2. SKL: Konjičani v končnici strli odpor Grosupljega

2018
  • 2. SKL

Ljubljana - Parklji so v Ligi za razvrstitev v 2. SKL morali priznati premoč ECE Triglavu, Portorož je bil boljši od Plame Pur. V Ligi za obstanek je Ljubljana ugnala Brinox Medvode, Konjičani so v končnici strli odpor Grosupljega.

2. SKL, 2. del - Liga za razvrstitev, 2. kolo:

Parklji so bili v Ligi za razvrstitev neuspešni tudi na drugi zaporedni tekmi in tako ostajajo pri treh zmagah, ob tem imajo še pet porazov. Triglav je bil po porazu v prejšnjem kolu tokrat uspešen in je pri petih zmagah, trikrat so bili Triglavani neuspešni. Odločilno prednost so si gostje priigrali že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 26:14. Skupaj sta ekipi zadeli 19 trojk, Parklji pa so v napadu izgubili 15 žog. Aleksander Vojičić je bil s 27 točkami glavni krivec za zmago gostov, pri domačih je bil najučinkovitejši Stefan Radosavljević, ki je dosegel 13 točk.

Na drugem obračunu Lige za razvrstitev je Portorož po izenačenem zaključku premagal Plamo Pur in ji tako prizadejal peti poraz v Ligi za razvrstitev, Portorožani pa so prišli do petega uspeha. Na tekmi, na kateri si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati večje prednosti, so varovanci Konstantina Subotića na koncu zmagali z 71:66. Vadym Prokopenko je za Portorož prispeval 18 točk in 17 skokov, na drugi strani se je Anže Srebovt ustavil pri 15 točkah in sedmih skokih.

Parklji bodo v naslednjem kolu gostovali pri Plami Pur, Triglavani bodo gostili Portorož.

Sobota, 10. marec:
PARKLJI : ECE TRIGLAV 71:89 (14:26, 14:18, 23:26, 20:19)
Radosavljević 13 (6 skokov), Ličen 12 (7 skokov), Doljak 10; Vojičić 27, Zagorac 19, Zdolšek 15.

PORTOROŽ : PLAMA PUR 71:66 (16:17, 11:14, 16:20, 28:15)
Prokopenko 18 (17 skokov), Kavgič 13 (9 skokov), Rožanc 12; Srebovt 15 (7 skokov), Zalar (6 skokov, 7 podaj) in Hreščak (8 skokov) po 11.

LESTVICA LIGE ZA RAZVRSTITEV:

1. Portorož 5/3 13
2. ECE Triglav 5/3 13
3. Parklji 3/5 11
4. Plama Pur 3/5 11

2. SKL, 2. del - Liga za obstanek, 2. kolo:

Ljubljana je v Ligi za obstanek dosegla drugo zaporedno zmago in tako le zmago zaostaja za vodilno ekipo Medvod, ki je danes zabeležila tretji poraz. Ljubljančani so po izenačenem obračunu na koncu zmagali s 66:62, skupaj sta moštvi izgubili kar 41 žog. David Nathan Sovre Nemanič je bil s 15 točkami prvi strelec zmagovalne ekipe, pri Medvodah je Luka Snoj zabeležil 17 točk.

Izjemno zanimivo in izenačeno srečanje je bilo na sporedu v Slovenskih Konjicah. Večino srečanja so bili spredaj Dolenjci, v zadnji četrtini pa so domačini prevzeli pobudo. V 34. minutah so povedli za šest točk, gostje pa so uspeli izenačiti na začetku zadnje minute, ko je trojko zadel najboljši strelec Grosupljega Milan Kovačević (22 točk). Sledila je serija prostih metov, v kateri pa so krajšo potegnili Grosupeljčani, ki so izgubili še drugo tekmo v boju za obstanek v 2. SKL. Konjičani so se z drugo zmago v Ligi za obstanek dvignili iz dna lestvice.

V naslednjem kolu se bodo Medvode pomerile z Grosupljem, Ljubljana bo gostila Konjice.

BRINOX MEDVODE : LJUBLJANA 62:66 (16:22, 17:14, 11:10, 18:20)
Snoj 17 (6 skokov, 5 podaj), Jesih in Purič (5 skokov) po 13; Sovre Nemanič 15 (5 podaj), Stemberger 13 (6 skokov), Kostrevc 9.