2. SKL: Grosuplje po podaljšku do zmage; Strmčnik MVP 17. kola

23
jan.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V soboto je bilo na sporedu pet obračunov 17. kola 2. SKL. Celjani so ugnali ECE Triglav, LTH Castings je po podaljšku strl odpor Ljubljane, Mesarija Prunk, za katero je zadnjo tekmo v karieri odigral Primož Brezec, je premagala Plamo Pur, Parklji so izgubili s Podčetrtkom, Portorož je bil boljši od Konjic. V sredo je Grosuplje po podaljšku ugnalo Medvode.

2. SKL, 17. kolo:

Sreda, 24. januar:
BRINOX MEDVODE : GROSUPLJE 83:88 (24:24, 16:14, 16:22, 23:19, 4:9) *po podaljšku
Bunčič (7 skokov, 8 podaj) in Snoj (21 skokov) po 22, Ribnikar 11 (5 skokov); Trampuš (10 skokov) in Vinazza (7 podaj) po 16, Kerič 13.

Sedemnajsto kolo 2. SKL sta sklenili ekipi Brinox Medvod in Grosupljega. V Medvodah so se zmage veselili gostje, ki so zmagali po podaljšku in tako dosegli sedmo zmago v tej sezoni 2. SKL, Medvodčani so bili dvanajstič poraženi in so pri 22 točkah.

Srečanje v Medvodah je bilo odločeno v podaljšku tekme. V prvi četrtini sta se ekipi večino časa izmenjevali v vodstvu, prvo večjo prednost pa si je dobre štiri minute pred koncem prvega polčasa uspelo priigrati domačinom, ki so povedli za 10 (38:28), a je gostom do polčasa uspelo ujeti priključek (40:38). V izenačenem nadaljevanju in zaključku obračuna je odločilna prosta meta za izenačenje Medvod na 79 zadel Žan Đogić 17 sekund do konca srečanja.

V podaljšku so gostje iz Grosupljega hitro povedli s 85:80 in prednost zadržali do konca obračuna. Končni rezultat je znašal 88:83 v korist Grosupljega.

Matija Trampuš je za zmagovalce dosegel dvojni dvojček (16 točk, 10 skokov), 16 točk je dosegel tudi Anže Vinazza. Pri gostiteljih sta Dejan Bunčič in Luka Snoj dosegla 22 točk. Snoj je k temu dosežku dodal še neverjetnih 21 skokov.

V naslednjem kolu bodo Medvode gostovale v Celju, Grosuplje se bo na domačem parketu pomerilo s Parklji.

ŽE ODIGRANO:

Sobota, 20. januar:
ECE TRIGLAV : CELJE 66:93 (17:23, 21:22, 18:26, 10:22)
Stavrov 14, Bešter in Vravnik (5 skokov) po 11; Krušič 22 (9 skokov), Grušovnik 18 (11 skokov), Cuk 14.

Celje je proti ekipi ECE Triglava doseglo tretjo zaporedno zmago v 2. SKL in skupno deseto v tej sezoni. Ob tem imajo Celjani še sedem porazov. Na drugi strani je Triglav doživel četrti zaporedni neuspeh, po 16 odigranih srečanjih so Kranjčani zbrali 22 točk.

Celjani so vodili skoraj vseh štirideset minut. Že po šestih minutah igre so igralci iz knežjega mesta vodili s 14 točkami razlike (19:5), a so Triglavani ujeli priključek in v tretji minuti druge četrtine po košu Anžeta Zdolška prvič na tekmi povedli (24:23). A Celjani so dobro odgovorili in na polčas odšli s sedmimi točkami naskoka (45:38). V drugem polčasu so bili varovanci Robija Ribežla razred zase in so na koncu v Kranju zmagali z visokih 93:66. Celjani so prevladovali v skoku (47:25).

Najboljši strelec zmagovalne ekipe je bil Matej Krušič z 22 točkami in devetimi skoki, Matic Grušovnik je dosegel dvojni dvojček (18 točk, 11 skokov). Andrej Stavrov je za ECE Triglav zabeležil 14 točk.

23. januarja bo ECE Triglav igral proti Konjicam na zaostali tekmi 14. kola. Celjani bodo 27. januarja na srečanju 18. kola gostili Brinox Medvode.

LJUBLJANA : LTH CASTINGS 92:94 (24:14, 12:20, 25:18, 17:26, 14:16) *po podaljšku
Stemberger 25 (12 skokov), Valentinuzzi 20 (6 skokov), Sovre Nemanič 13 (7 podaj); Strmčnik 33 (6 skokov, 8 podaj), Sočak 19, Lisica 13.

V Ljubljani so gledalci spremljali razburljivo srečanje med domačini in gosti iz Škofje Loke. Ljubljana je zabeležila 12. poraz v tej sezoni, LTH Castings je bil enajstič uspešen.

Tekmo preobratov so po drami dobili gostje. Obračun so bolje odprli domači košarkarji, ki so po prvih desetih minutah minutah vodili z desetimi točkami naskoka, do polčasa pa so gostje ujeli priključek (36:34). V tretji četrtini so bili Ljubljančani boljši nasprotnik, ki so na srečanju vodili največ za 16, a so se Škofjeločani ponovno vrnili v igro. Dobrih petdeset sekund do konca zadnje četrtine je košarkar Ljubljane, Klemen Kostrevc, zadel trojko za vodstvo svoje ekipe z 81:78. V zadnjem napadu pa je Rade Lisica, kljub osebni napaki, zabil žogo skozi obroč, zadel tudi dodaten prosti met in svojo ekipo ohranil med živimi.

V podaljšku so Ljubljančani 50 sekund pred koncem obračuna ponovno vodili (91:86), a so v samem zaključku zgrešili preveč prostih metov, za zmago moštva iz Škofje Loke pa je Jan Strmčnik v zadnji sekundi srečanja zadel met za tri točke in LTH Castings je zmagal s 94:92.

Strmčnik je bil s 33 točkami tudi najboljši strelec obračuna v Ljubljani, Tim Sočak je dodal 19 točk. Na drugi strani je Jaka Stemberger zabeležil dvojni dvojček (25 točk, 12 skokov).

Ljubljana bo 27. januarja gostovala pri Plami Pur, LTH Castings se bo dan prej pomerila z ECE Triglavom.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : PLAMA PUR 66:47 (22:5, 18:14, 9:18, 17:10)

Brezec 19 (12 skokov), Duncan 11, Grum 7; Srebovt 16 (5 skokov), Hreščak 11 (13 skokov), Miličevič 7 (7 skokov).

Na srečanju med Mesarijo Prunk in Plamo Pur je svojo poslovilno tekmo odigral Primož Brezec. Brez je bil ob svojem slovesu najboljši igralec tekme. Za Mesarijo Prunk, ki je dosegla svojo 13. zmago v 2. SKL, je prispeval 19 točk in 12 skokov.

Na drugi strani je bila Plama Pur desetič neuspešna. Bistričani so vodili le na začetku obračuna z 1:0. Srečanje v Sežani, ki si ga je ob slovesu Primoža Brezca ogledalo 1500 gledalcev, so odlično odprli domačini in že po prvih desetih minutah vodili za 17 (22:5). Sežanci so prevladovali v vseh elementih igre, Plama Pur pa je bila boljša le v tretjem delu igre, ki ga je dobila z 18:9. Na koncu je Mesarija Prunk dobila srečanje s 66:47.

Poleg Brezca je pri Mesariji Prunk mejo desetih točk presegel še Shaquille Derrick Duncan, ki je dosegel 11 točk. Za Plamo Pur je Anže Srebovt dosegel 16 točk in pet skokov.

V naslednjem kolu bo Mesarija Prunk gostovala pri ekipi Konjic, Plama Pur se bo srečala z moštvom Ljubljane.

PARKLJI : TERME OLIMIA PODČETRTEK 76:82 (18:24, 19:16, 15:17, 24:25)
Kovačević (6 skokov) in Zajc po 18, Zagorac 14 (5 prid. žog); Štruc 26 (9 skokov), Cerkovnik 24 (10 skokov), Karavdić 10 (7 skokov).

Terme Olimia Podčetrtek nadaljuje z odličnimi predstavami v 2. SKL. Tudi po tekmi 17. kola Podčetrtčani ostajajo le pri enem Porazu. Parklji so zabeležili sedmi poraz in so pri 27 točkah.

Parklji so vodili le pri rezultatu 2:0, nato pa so Podčetrtčani z delnim izidom 10:0 povedli, ob koncu prvih desetih minutah je njihova prednost znašala šest točk. Na začetku drugega polčasa so Parklji izenačili (40:40), vse do konca obračuna pa so bili v rahli prednosti košarkarji Term Olimia, ki so več zbranosti in natančnosti pokazali tudi v zaključku srečanja in z rezultatom 82:76 prišli do 16. zmage v tej sezoni. Podčetrtčani so imeli 62-odstotni izkupiček meta iz igre, boljši so bili tudi v skoku.

Jure Štruc je bil s 26 točkami (6 trojk) prvi strelec srečanja, k temu dosežku je dodal še 9 skokov. Anže Cerkovnik je dosegel dvojni dvojček (24 točk, 10 skokov). Za Plamo Pur sta se Milan Kovačević in David Zajc ustavila pri 18 točkah.

Parklji bodo čet teden dni gostovali v Grosupljem, moštvo Term Olimia bo isti dan gostilo Portorož.

PORTOROŽ : KONJICE 79:74 (24:12, 16:22, 16:21, 23:19)
Rožanc 22 (7 skokov, 5 podaj), Kavgič 18 (13 skokov), Katonar 13 (5 skokov); Bačvič 17, Pungartnik 14, Sevšek in Skrbinšek (5 skokov) po 13.

Portorož je na srečanju proti Konjicam dosegel tretjo zaporedno zmago v 2. SKL in je z izkupičkom sedmih zmag na sedmem mestu prvenstvene lestvice. Konjice so bile 12. poražene in so z 20 točkami na zadnjem mestu 2. SKL.

Portorožani so v prvih desetih minutah dosegli dvakrat toliko točk kot nasprotniki iz Konjic (24:12). Pred koncem prvega polčasa so se Konjičani približali največ na tri točke zaostanka, ob polčasu pa so zaostajali za šest. V peti minuti nadaljevanja so gostujoči košarkarji ponovno povedli, vse do konca tekme pa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Zmago Portoroža je z zadetima prostima metoma potrdil Žiga Bahor. Na koncu je rezultat znašal 79:74 v korist domačih igralcev.

Luka Rožanc je za zmagovalce dosegel 22 točk, Adin Kavgič je dosegel dvojni dvojček (18 točk, 13 skokov). Niko Bačvič je za Konjice prispeval 17 točk.

Portorož bo 27. januarja gostoval pri vodilni ekipi 2. SKL iz Podčetrtka, Konjice bodo 23. januarja odigrale zaostalo tekmo 14. kola proti ECE Triglavu.

MVP 17. kola 2. SKL je postal košarkar Jan Strmčnik (LTH Castings), ki je na tekmi proti Ljubljani v statistiko vpisal 33 točk, 6 skokov, 8 asistenc in 2 pridobljeni žogi - indeks 38.