2. SKL: Do novih dveh točk Celje, Sežana, Troti, Triglav, Parklji in Ilirija

2. SKL
3. kolo

PVC NAGODE POSTOJNA : PARKLJI 57:81 (14:26, 13:15, 16:23, 14:17)
Maddred 19 (9 skokov); Hirschmann 26

Gostujoči košarkarji so v uvodnih minutah srečanja prevzeli nadzor nad igro in si glavnega odmora priigrali že 14 točk prednosti. V tretji četrtini so svojo prednost še povišali in tekmo brez težav pripeljali do konca. Pri domačih se je najbolj izkazal Amir Kamari Maddred z 19 točkami in 9 skoki. Pri Parkljih je ponovno blestel Adrian Hirscmann s 26 točkami, 4 skoki in 4 podajami, Jure Ličen je 18 točkam dodal 6 skokov. V naslednjem kolu se bodo Parklji doma pomerili s Hrastnikom, Postojna bo gostovala v Medvodah.

BRINOX MEDVODE : TRIGLAV 71:81 (22:22, 14:29, 16:17, 19:13)
Žepič 16; Ožegovič 30 (7 skokov)

Po izenačeni prvi četrtini so si gostje v drugi priigrali visoko prednost in pred nadaljevanjem povedli za 15 točk. Tudi močan odpor domačih v končnici ni bil dovolj za znižanje prednosti in zmage košarkarjev Triglava, ki so tekmo dobili z 81:71. Najboljši strelec domače ekipe je bil Žiga Žepič s 16 točkami. Pri Triglavu je bil neustavljiv Gaber Ožegovič, ki je dosegel 30 točk, 7 skokov in 4 podaje. V 4. kolu bodo Medvode gostile Postojno, Kranjčani pa pričakujejo košarkarje Ilirije.

HRASTNIK : MESARIJA PRUNK SEŽANA 63:92 (16:20, 18:17, 12:30, 17:25)
Tušek 15 (8 skokov); Jordan Rojko 24

Domači so po izenačenem začetku gostom dober odpor nudili vse do začetka tretje četrtine, ko so si Sežančani z delnim izidom 14:0 priigrali visoko prednost in jo v zadnji četrtini še povišali. Za novo zmago Sežane se je tokrat strelsko najbolj izkazal Gašper Jordan Rojko s 24 točkami. Pri domačih je bil najbolj razpoložen za igro Tim Tušek, ki je 15 točkam dodal še 8 skokov. Košarkarji Hrastnika bodo prihodnjič gostovali pri Parkljih, Sežančani pa odhajajo na gostovanje v Škofjo Loko.

ILIRIJA : LJUBLJANA 92:55 (29:10, 24:16, 15:12, 24:17)
Malovčič (15 skokov) in Julević 17; Maček 12

Mestni derbi med Ilirijo in Ljubljano je bil praktično odločen že po prvi četrtini, ki so jo Ilirijani dobili kar z 19 točkami razlike. Pri domačih sta bila najbolj razpoložena za igro Alen Malovčič (15 skokov) in Mensud Julević, ki sta dosegla po 17 točk. Za goste pa je Jan Maček dosegel 12 točk in 4 podaje. Ilirija v naslednjem kolu odhaja na gostovanje v Kranj, Ljubljana pa gosti Trote.

LTH CASTINGS : CELJE 81:94 (20:33, 20:25, 23:20, 18:16)
Germ 14 (6 podaj); Žvan in Tabak 19

Srečanje so bolje otvorili Celjani, ki so hitro prišli do prednosti. Ob polčasu so gostje vodili že za 18 točk, v drugem delu tekme pa so domačini sicer zaigrali bolje vendar je bila prednost Celjanov previsoka za preobrat. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Anže Germ, ki je dosegel 14 točk in zbral 6 podaj. Pri Celju je 6 košarkarjev doseglo dvomestno število točk, najbolj razpoložen pa je bil Rene Žvan z 19. V naslednjem kolu se košarkarji Škofje Loke odpravljajo na težko gostovanje v Sežano, Celjani pa bodo tekmo 4. kola odigrali konec meseca novembra.

PORTOROŽ : TROTI 69:89 (10:29, 16:16, 25:23, 18:21)
Zupan 18; Ristič 27

Troti so gostovanje v Portorožu začeli agresivno in z moštveno igro prišli do visoke prednosti, ki so jo uspešno zadržali do konca. Najboljši košarkar Portoroža je bil Nejc Zupan, dosegel je 18 točk in zbral 5 podaj. Pri Trotih sta bila neustavljiva Črt Ristič s 27 točkami in Martin Mežan z 20. Troti bodo v sredo igrali doma proti Ljubljani, Portorož bo tekmo 4. kola odigral konec novembra proti Celju.