2. SKL: Derbi vodilnih ekip Mesariji Prunk; Srebovt MVP 19. kola

Ljubljana - V soboto je bilo na sporedu vseh šest tekem 19. kola 2. SKL. Ljubljana je morala priznati premoč Konjicam, Mesarija Prunk je ugnala vodilni Podčetrtek, Plama Pur je bila boljša od LTH Castings, Celje je izgubilo s Parklji, ECE Triglav je bil nemočen v Medvodah, Portorož je ugnal Grosuplje.

2. SKL, 19. kolo:

Sobota, 3. februar:
LJUBLJANA : KONJICE 70:76 (17:24, 22:16, 23:17, 8:19)
Verbič 25 (6 skokov), Stemberger 18 (24 skokov, 6 podaj), Kodrič 15; Rat 21 (6 podaj), Sevšek 16 (6 skokov), Meglič 12.

Na prvi tekmi 19. kola sta se pomerili ekipi Ljubljane in Konjic. Konjičani so se veselili pete zmage v tej sezoni, Ljubljančani pa so bili petnajstič poraženi. Konjice so tako na lestvici 2. SKL prehitele svoje današnje nasprotnike, Ljubljana pa je padla na zadnje mesto.

V Ljubljani so gledalci spremljali zelo izenačeno srečanje. Tekmo so z izidom 6:0 bolje odprli Ljubljančani, Konjičani pa so prvi koš dosegli šele po treh minutah igre, a so nato ujeli ritem in dobre tri minute do konca prve četrtine prvič izenačili in si do konca prvih desetih minut priigrali prednost sedmih točk (17:24). Nato so pobudo ponovno prevzeli domačini in vztrajno lovili goste ter se do polčasa povsem približali nasprotnikom (40:39).

V nadaljevanju obračuna so bili ves čas v rahli prednosti košarkarji Ljubljane, a so Konjičani dobro minuto pred koncem srečanja rezultat izenačili na 70. V zadnji minuti so bili bolj zbrani gostujoči košarkarji, ki so na koncu zmagali s 76:70.

Za zmagovalno ekipo je Urban Rat dosegel 21 točk in 6 podaj, Gašper Sevšek je dosegel 16 točk. Pri domačem moštvu je Urban Verbič zabeležil 25 točk, sledil mu je Jaka Stemberger z 18 točkami, ujel pa je kar 24 odbitih žog.

V naslednjem kolu se bo Ljubljana v sredo pomerila s Termami Olimia, Konjice bodo isti dan gostile Plamo Pur.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:61 (23:23, 18:8, 22:16, 15:14)
Grum 14 (6 skokov), Duncan 13, Urbas (8 skokov) in Milašinović po 12; Karavdić 20, Cerkovnik 16 (9 skokov), Štruc 10.

Derbi vodilnih ekip je v Sežani pripadel domači ekipi. Mesarija Prunk je tako dosegla šestnajsto zmago v sezoni in je le še zmago oddaljena od prvega mesta, Podčetrtek pa je bil šele drugič v tej sezoni poražen, ob tem imajo Podčetrtčani še 17 zmag.

Sežanci so bili na derbiju 19. kola boljši nasprotnik skozi celotno srečanje. Moštvo Term Olimia je vodilo le nekajkrat v prvi četrtini, ki se je na končala neodločeno (23:23). Pri rezultatu 28:28 slabih sedem minut do konca prvega polčasa je Mesarija Prunk naredila delni izid 13:3 in tako po 20 minutah vodila za 10.

Tudi v drugem delu srečanja so bili varovanci Igorja Thalerja razred zase in prednost se je iz minute v minuto večala. Na koncu so domači košarkarji zmagali z rezultatom 78:61.

Za Mesarijo Prunk je Luka Grum dosegel 14 točk. Pri gostujoči ekipi je bil najboljši strelec Sedin Karavdić z 20 točkami (6 trojk), sledil mu je Anže Cerkovnik s 16 točkami in devetimi skoki.

V 19. kolu se Mesarija Prunk 7. februarja odpravlja na gostovanje v Grosuplje, vodilni Podčetrtek pa bo gostil zadnjeuvrščeno Ljubljano.

PLAMA PUR : LTH CASTINGS 67:60 (17:14, 13:17, 19:15, 18:14)
Srebovt 25 (16 skokov), Miličevič 12, Hreščak 10 (10 skokov); Strmčnik 22 (5 skokov), Mlakar 16 (6 skokov), Petrović 10.

Na tekmi v Ilirski Bistrici so se zmage kar nekoliko presenetljivo veselili domači košarkarji, ki so LTH Castings premagali s 67:60. Plama Pur je tako zabeležila osmi par točk v tej sezoni, Škofjeločani so bili sedmič neuspešni.

Izenačeno srečanje pred pred 250 gledalci je dobilo epilog šele v zadnji četrtini. Moštvi sta se v prvih dvajsetih minutah obračuna večino časa izmenjavali v vodstvu, na najdaljši odmor so se s točko prednosti odpravili gostujoči igralci (31:30).

V drugem polčasu se je na parketu odvijala podobna zgodba. Pri rezultatu 56:52 slabe štiri minute do konca tekme so domačini naredili delni izid 9:0, kar je zadoščalo tudi za končni uspeh. Plama Pur je bila občutno boljša v skoku (44:26) in asistencah (16:8).

Najboljši igralec srečanja je bil Anže Srebovt, ki je dosegel 25 točk in 16 skokov, Siniša Miličevič je dodal 12 točk. Pri Škofjeločanih je bil najučinkovitejši Jan Strmčnik z 22 točkami, Matevž Mlakar jih je zabeležil 16.

V 20. kolu bo Plama Pur igrala proti Konjicam, LTH Castings se bo doma srečal z Brinox Medvodami.

PARKLJI : CELJE 93:87 (23:30, 22:26, 24:13, 24:18)
Kovačević 27 (6 skokov), Korošec 21 (6 podaj), Mlakar 17 (5 skokov); Krušič 24 (9 skokov), Grušovnik 15 (10 skokov), Cuk 14.

Parklji so proti Celju dosegli dvanajsto zmago v tej sezoni 2. SKL in so se izenačili s sedaj četrtouvrščeno ekipo LTH Castings. Celjani so doživeli osmi poraz, ob tem so bili še enajstkrat uspešni.

Celjani so odlično odprli srečanje v Ljubljani in po prvih desetih minutah vodili za sedem (30:23), do polčasa pa je njihova prednost narasla na 11. Celjska ekipa je bila v prvem polčasu izjemno razigrana v napadu, saj je v 20 minutah dosegla kar 56 točk.

V drugem delu so domači košarkarji vztrajno lovili priključek z nasprotniki in so minuto pred koncem tretje četrtine šele prvič na tekmi povedli (67:66). Odločilno razliko si je četa Nejca Kobala priigrala v zadnjih petih minutah obračuna in na koncu zmagala s 93:87. Obe ekipi sta imeli več kot 50-odstotni izkupiček meta iz igre, skupaj pa sta moštvi zadeli 19 trojk.

Milan Kovačević je bil s 27 točkami prvi strelec srečanja, Aljaž Korošec jih je za domačo ekipo dodal 21. Za Celjane je Matej Krušič zabeležil 24 točk (9 skokov), Matic Grušovnik je dosegel dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov).

Parklji bodo 7. februarja gostovali v Kranju pri ECE Triglavu, Celje bo isti dan gostilo Portorož.

BRINOX MEDVODE : ECE TRIGLAV 88:74 (17:18, 22:25, 22:17, 27:14)
Snoj 25 (10 skokov), Fižuleto 16 (9 skokov), Đogić 14; Zagorac 28 (11 skokov), Vojičić 10, Bešter (8 podaj) in Jakobčič (7 skokov) po 7.

Medvode so proti ECE Triglavu vknjižile šesti par točk v tej sezoni, ob tem imajo Medvodčani še 13 porazov. Košarkarji Triglava so dvanajstič v tej sezoni parket zapustili sklonjenih glav, ob tem ima kranjska ekipa še sedem zmag.

Domači košarkarji so v prvem polčasu vodili le pri izidu 5:4, nato pa so bili ves čas v prednosti košarkarji iz Kranja. Ob koncu prvih dvajsetih minut je prednost gostov znašala štiri točke.

Kranjčani so prednost držali vse do zadnje minute tretje četrtine, ko so Medvodčani po zadetem prostem metu Jakoba Jesiha ponovno povedli (61:60). V zadnji četrtini so gostom povsem pošle moči, košarkarji Medvod so se razigrali v napadu in tako zadnjo četrtino dobili za 13 točk in na koncu zmagali z 88:74.

Za zmagovalce je Luka Snoj prispeval dvojni dvojček (25 točk, 10 skokov), Lovro Fižuleto jih je dodal 16. Košarkar ECE Triglava, Željko Zagorac, je bil z 28 točkami prvi strelec tekme, k temu dosežku je dodal še 11 skokov. Pri kranjski ekipi je le še Aleksander Vojičić dosegel dvomestno število točk (10).

V 20. kolu bodo Brinox Medvode gostovale v Škofji Loki, Triglavani se bodo v domači dvorani pomerili s Parklji.

PORTOROŽ : GROSUPLJE 76:63 (18:16, 17:13, 18:20, 23:14)
Miklavčič 16, Cvetičanin 15, Rožanc, Bahor (6 skokov), Prokopenko (10 skokov) po 11; Marinč 22, Trampuš 13 (8 skokov), Vinazza 12 (9 podaj).

Portorož je proti Grosupljemu dosegel osmo zmago v tej sezoni in je trenutno na sedmem mestu 2. SKL. Grosuplje je mesto nižje z izkupičkom sedmih zmag in dvanajstih porazov.

Zadnji obračun 19. kola je bil odločen v zadnji četrtini. Gostje so na tekmi vodili največ za štiri točke, in sicer pri rezultatu 11:7. Po prvih dvajsetih minutah so domači košarkarji vodili za pet točk.

Ves čas so bili v rahli prednosti varovanci Konstantina Subotića, a jim nasprotniki niso dovolili da bi si zagotovili izdatno prednost. Odločila je zadnja četrtina, ki so jo Portorožani dobili za devet in na koncu zmagali s 76:63. Portorož je bil boljši skoraj v vseh elementih igre, prednjačil pa je predvsem v skoku, ki ga je dobil s 47:28.

Enej Miklavčič je za zmago svoje ekipe prispeval 16 točk, Aleks Cvetičanin pa točko manj. Pri Grosupljem je Aljaž Marinč zabeležil 22 točk, Matija Trampuš je dosegel 13 točk in 8 skokov.

Portorož bo v naslednjem kolu gostoval v Celju, Grosupeljčani pa se bodo na domačem parketu pomerili z Mesarijo Prunk.

MVP 19. kola 2. SKL je postal Anže Srebovt (Plama Pur), ki je ob zmagi nad LTH Castings dosegel 25 točk, pobral 16 odbitih žog, podelil 3 asistence in pridobil 1 žogo - indeks 32.