2. SKL: 29 točk Rističa za zmago Trotov nad Celjem

19
okt.
2018
  • 2. SKL

Ljubljana - V tretjem kolu 2. SKL so Terme Olimia prišle do tesne zmage na gostovanju v Škofji Loki, Mesarija Prunk je pred domačimi navijači ugnala Parklji. Grosuplje je po dramatični končnici zabeležilo prvo zmago, visok poraz Portoroža na gostovanju v Kranju. V nedeljo so Troti pred domačimi navijači ugnali Celje. Obračun med Medvodami in Plamo Pur bo na sporedu 7. novembra.
KZS/Lenart

2. SKL, 3. KOLO:

Nedelja, 21. oktober:
TROTI : CELJE 80:73 (22:14, 11:19, 21:15, 26:25)
Ristič 29 (7 skokov), Vidrih 11 (7 skokov), Šteblaj 9; Nuhanović 23 (16 skokov), Koštomaj 22 (7 asistenc), Grušovnik 9 (8 skokov).

Novomeški Troti so na prvi domači tekmi 2. SKL z 80:73 ugnali favorizirano ekipo Celja. Junak srečanja je postal Črt Ristič, ki je dosegel 29 točk. Troti so zabeležili drugo zmago v sezoni ter prekinili niz dveh zaporednih porazov, Celjani pa so na svoji tretji tekmi doživel drugi poraz.

Obračun v Športnem centru Livada so bolje odprli domači, ki so prvi del tekme dobili z osmimi točkami naskoka. V drugem delu so gostje stopili prednost in na odmor sta ekipi odšli poravnani na 33. Gostje so uspešno izkoristili premoč v višini (skok so dobili z 51:32), vendar bili premalo natančni pri metu iz igre. Šepal je predvsem met z razdalje, saj so Celjani zadeli zgolj tri mete za tri točke.

Drugi del pa so ponovno bolje odprli domači košarkarji, ki so imeli več razpoloženih posameznikov. Na parket je stopila osmerica, vsi pa so dosegli vsaj pet točk. Pri gostih so večino točk dosegli košarkarji, ki so tekmo začeli v prvi peterki. Med njimi sta prednjačila Salih Nuhanović (23 točk in 16 skokov) ter kapetan Koštomaj z 22 točkami. Priborjeno razliko na začetku tretje četrtine so Novomeščani uspešno zadržali in tekmo mirno pripeljali do zmagovitega konca.

Celje bo v četrtem kolu gostovalo v Portorožu. Troti so tekmo četrtega kola že odigrali (poraz pri Plami Pur), v 2. SKL pa bodo na parket ponovno stopili 3. novembra, ko bodo gostili ekipo LTH Castings.

Sobota, 20. oktober:
LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 87:88 (24:29, 15:22, 25:22, 23:15)
Oman 20, Vravnik 10 (9 skokov), Vesel 15 (6 skokov); Strnad 25 (5 asistenc), Cerkovnik 22 (6 skokov), Sevšek 13.

Dvoboj ekip, ki sta v pretekli sezoni nastopali v ligi za vstop v 1. SKL, je pripadel Podčetrtčanom, ki so vknjižili tretji par točk v tej sezoni. Gostje so večino tekme vodili, na koncu pa so Škofjeločani prišli celo do meta za drugo zmago v sezoni.

Vodilna ekipa 2. SKL se je morala na gostovanju v Škofji Loki močno potruditi za tretjo zmago. Z izjemno uvodnih sekund so bili gostje ves čas v prednosti. V 25. minut je bila razlika največja (15), Škofjeločani pa so se z delnim izidom 10:0 vrnili v tekmo in poskrbeli za infarktno končnico.

Luka Kureš je osem minut pred koncem domače približal zgolj na dve točki zaostanka. V zadnjih minutah pa se je razlika gibala med eno in šestimi točkami. Jure Štruc je minuto in pol pred koncem povišal na plus pet. Sledile so štiri zaporedne točke domačih, ki so 30 sekund pred koncem zaostajali le še za točko. Žogo je nato v roke vzel najboljši strelec tekme Nejc Strnad (25 točk), ki pa je napravil napako in domačim ponudil napad za zmago. Met Urbana Omana ni našel poti v obroč in gostje so se lahko veselili zmage.

Poleg Strnada se je pri Termah Olimia izkazal tudi center Anže Cerkovnik (22 točk), pri domačih je voz vlekla trojica Oman (20 točk), Vravnik (19) in Vesel (15).

Podčetrtčani bodo prihodnji teden gostovali pri Parkljih, LTH pa čaka sosedski obračun proti Medvodam.

MESARIJA PRUNK SEŽANA : PARKLJI 108:96 (26:25, 32:26, 21:18, 29:27)
Jordan Rojko (8 skokov) in Bačvič po 22, Velikonja Grbac 17; Kovačević 41 (16 skokov, indeks 49), Doljak 16, Urbas 12 (7 asistenc).

Mesarija Prunk se je z domačo zmago proti Parkljem pridružila Termam Olimia na vrhu prvenstvene lestvice. Parklji so na drugi tekmi v sezoni zabeležili prvi poraz. Pri Ljubljančanih je bil ponovno nezaustavljiv slovenski reprezentant do 23 let v košarki 3x3 Milan Kovačević, ki je dosegel 41 točk, ujel 16 odbitih žog ter tekmo končal z valorizacijo 49.

Uvodne minute obračuna v Sežani so pripadle Pakljem, ki so odlično odprli tekmo in povedli za devet. Že pred koncem prve četrtine pa smo videli popoln preobrat. Sežana je prešla v vodstvo za šest točk, na odmor so odšli s +1. Parklji so tudi v drugi četrtini držali priključek, vodili tudi za štiri, ob koncu 20. minut pa popustili in dovolili, da domači na odmor nesejo sedem točk prednosti.

V drugem polčasu pa je uspelo domačim košarkarjem uveljaviti svojo kakovost. Kljub veliki prevladi Parkljev v skoku, so domači prišli do zmage. Kraševci so bili učinkoviti predvsem pri metu za dve točki, saj so zadeli dve tretjini vseh metov.

Niko Bačvič in Gašper Jordan Rojko sta tekmo zaključila pri 22 točkah, pri gostih pa se je poleg izjemnega Kovačevića s 16 točkami izkazal tudi Žiga Doljak.

Mesarija Prunk bo naslednjo tekmo odigrala 3. novembra proti Triglavu, Parklji pa čez teden dni gostijo Terme Olimia.

GROSUPLJE : HRASTNIK 89:87 (24:20, 24:22, 23:24, 18:21)
Marinč 24 (9 asistenc), Snoj 18 (12 skokov, 5 asistenc), Savič 17; Požin 20 (10 skokov, 11 asistenc), Babič 18 (5 skokov), Durnik 16.

Grosuplje je v domači dvorani gostilo Hrastnik, povratnika v 2. SKL in ekipo, ki je dobila uvodna dva obračuna v tem tekmovanju. Tokrat je zmaga ostala na Dolenjskem, Grosuplje je prišlo do prvega para točk.

Domači košarkarji so bili večino časa v ospredju, vendar njihova prednost ni bila nikoli dvomestna. Ekipi sta bili zelo natančni pri metu iz igre, o zmagovalcu pa so odločile malenkosti.

Pred zadnjim delom tekme so si domači priigrali pet točk prednosti, to pa kmalu povišali še za tri. Tri minute in pol pred zadnjo sireno je Bajc z zabijanjem povišal na +9. To pa ni zadoščalo za miren zaključek tekme. Trojko je najprej zadel Urh Durnik, po košu Nunčiča je bil zaostanek Hrastnika le še štiri točke. Nato je dvakrat zadel še Klemen Požin, ki je dosegel prvi trojni dvojček v tej sezoni 2. SKL, in rezultat poravnal na 87. točki.

Delni izid 9:0 je šokiral domače košarkarje, ki so zapravili še dva napada, vendar za to niso bili kaznovani. Junak tekme je s košem tri sekunde pred koncem postal Rok Savič. Gostje so po minuti odmora imeli met za zmago, a je Klemen Požin zgrešil.

Aljaž Marinč je dosegel 24 točk in za eno asistenco zgrešil dvojni dvojček. Slednjega pa je dosegel Luka Snoj, ki je 18 točkam dodal še 12 skokov. Prvi trojni dvojček v tej sezoni 2. SKL je uspel Klemnu Požinu (20 točk, 10 skokov in 11 asistenc), Matic Babič se je zaustavil pri 18 točkah.

Grosuplje se prihodnjo soboto odpravlja na gostovanje v Kranj, Hrastnik pa bo tretjega novembra gost v Podčetrtku.

ECE TRIGLAV : PORTOROŽ 82:55 (16:9, 31:15, 20:14, 15:17)
Julević 20 (7 skokov), Čajič 18 (5 skokov), Vinazza (5 asistenc) in Vojičić po 12; Cole 18 (11 skokov), Miklavčič 17, Cvetičanin, Radanovič, Klepač in Bahor po 4.

Kranjski košarkarji so se z zanesljivo zmago na tekmi proti Portorožu dvignili iz dna 2. SKL. Primorci so po zmagi proti Trotom zabeležili drugi poraz v tej sezoni.

Tekma v Kranju je bila praktično odločena že do konca prvega polčasa, saj so gostje v prvi polovici tekme dosegli 24 točk, zaostajali pa zgoj za točko manj.

Triglav je izkoriščal svojo premoč predvsem v igri po globini, največ težav sta gostom povzročala Tomo Čajić in Mensud Julević, ki sta ob Anžetu Zdolšku in Aleksandru Vojičiču, pretekli teden nastopala na turnirju 3x3 World Tour v Maleziji, kjer jih je v polfinalu ugnala slovenska ekipa 3x3 Piran. Ravno Čajič in Julević sta bila najbolj razpoložena košarkarja pri domačih. Prvi je dosegel 18 točk, drugi pa še dve več.

V drugem polčasu je lahko domači strateg Tomaž Fartek odpočil nosilce igre, Portorož pa je vzpostavil ravnotežje in razlika se poslednično ni višala. Pri gostih tokrat ni steklo pri metu iz razdalje, edina razpoložena košarkarja sta bila Enej Miklavčič s 17 točkami in Američan Cole, ki je tekmo zaključil z dvojnim dvojčkom (18 točk in 11 skokov). Srečanje se je zaključilo z rezultatom 82:55.

Triglav bo tekmo četrtega kola odigral prihodnjo soboto, ko bodo gostili ekipo Grosupljega. Tudi Portorož bo v naslednjem kolu igral doma. V ŠD Lucija prihaja moštvo iz Celja.