1.SKL za ženske: Zanesljive zmage Grosuplja, Cinkarne Celja in Akson Ilirije

19
nov.
2021

Ljubljana - Prvoligašice so po končanem reprezentančnem premoru nadaljevale s prvoligaškimi obračuni, tokrat so bile na sporedu tri tekme 7. kola. Vse petkove tekme so se končale z zmagami gostiteljic, Celjanke ostajajo neporažene, Grosuplje pa je doseglo svojo četrto zmago, medtem ko košarkarice Domžal še vedno ostajajo brez zmage v sezoni 2021/2022. Jutri bo v Kranju odigrana še zadnja tekma 7. kola.

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
7. kolo
Petek, 19. november

GROSUPLJE : DERBY JEŽICA 76:42 (21:9, 21:7, 20:16, 14:10)
Košarkarice Grosuplja so dosegle svojo četrto zmago v sezoni. Vse dvome o zmagovalcu so odpravile že v prvem polčasu, ko so zasedbi Derby Ježice dovolile le 16 doseženih točk, medtem ko so jih same dosegle 42. Preostanek srečanja je minil v kontrolirani igri domače ekipe, ki pa je prednost še vedno stalno povečevala, na koncu pa je ta znašala 34 točk. Domačinke so odlično metale za tri točke (13 trojk, 42% uspešnost), imele pa so tudi 10 podaj več (21-11). Obe ekipi pa sta imeli težave z izgubljenimi žogami, saj sta jih skupaj izgubili kar 60!
Najboljša strelka domače ekipe je postala Eva Stefanoski, ki je s 23 točkami in 11 skoki dosegla dvojnega dvojčka. Mojca Ahac je dosegla 18 točk in imela kar 6 pridobljenih žog. Pri gostjah je samo Hana Ivanuša dosegla dvomestno število točk, in sicer 10 (10 skokov).
Grosupeljčanke bodo tekmo 8. kola odigrale 27. novembra, ko bodo gostovale v Slovenskih Konjicah, Derby Ježica pa bo v naslednjem tednu odigrala zaostalo tekmo 6. kola (25. november), ko bodo gostile Triglav, 27. novembra pa bodo odigrale tekmo 8. kola proti ljubljanskim tekmicam, Aksonu Ilirija.

CINKARNA CELJE : MARIBOR 115:57 (33:16, 37:21, 12:12, 33:8)
Državne prvakinje se na tekmi proti Mariboru niso preveč namučile, saj končni rezultat kaže na to, da med ekipama obstaja prevelika razlika v kvaliteti. Celjanke so dosegle v prvem polčasu kar 70 točk, v drugem polčasu pa je bila tekma odigrana v sproščenem vzdušju, v katerem so gostje v tretji četrtini uspele odigrati neodločeno! Igralke iz Celja so imele 26 skokov in 10 podaj več kot gostje in tako še vedno ne poznajo poraza v sezoni 2021/2022. Vsekakor pa velja omeniti tudi dejstvo, da so igralke Maribora izgubile kar 41 žog!
Katrina Pardee s 30 točkami (10 skokov) in Isabela Macedo s 26 sta bili najboljši posameznici domače ekipe. Pri Mariborčankah je Merisa Dautović dosegla 17 točk (10 skokov), Aneja Stojko jih je dodala 15.
Celjanke bodo v 8. kolu, 27. novembra gostile Tosamo Ledita, Mariborčanke pa bodo dan prej doma pričakale košarkarice Domžal.

AKSON ILIRIJA : DOMŽALE 90:68 (33:20, 21:18, 14:11, 22:19)
Po 7. kolu 1. SKL za ženske se je domača Akson Ilirija po zmagah odlepila od Domžal, saj so Ljubljančanke dosegle svojo drugo zmago v sezoni, Domžalčankam pa ni uspelo doseči premierne zmage v sezoni. Gostje lahko žalujejo za prvo četrtino, v kateri so domači ekipi dovolile, da se je rezultatsko preveč odlepila, da bi lahko povratnice v 1. SKL za ženske računale na potencialno zmago. Ilirijanke so dobile tudi preostale četrtine, zanimivo, vsako s po tremi točkami prednosti, na koncu pa dosegle tudi največjo prednost na tekmi, +22. Glavna razlika se je med ekipama ustvarila zaradi dejstva, do so domačinke izgubile 12 žog, Domžalčanke pa kar 28, za to pa so bile kaznovane v obliki protinapadov Ilirijank, ki so preko tega segmenta igre dosegle 21 točk, igralke Domžal pa le 5.
Pri domači ekipi so tri igralke dosegle mejo 20 točk. Hana Sambolić se je ustavila pri 25 točkah, Alina Žitek in Sara Sambolić sta jih dodali po 20. Pri Domžalah se je z dvojnim dvojčkom izkazala Sandra Bajrektarević (15 točk, 11 skokov), isto število točk za goste pa je dosegla tudi Sandra Jevtović.
Akson Ilirija bo naslednjo tekmo odigrala 27. novembra, in sicer proti Derby Ježici, Domžalčanke pa dan prej potujejo v Maribor.