1. SKL za ženske - Skupina za prvaka: Ježica z zmago proti Pro-Bit Konjicam drži 2. mesto, Cinkarna Celje iz Kranja odhaja z novo zmago

11
2020

Ljubljana - Košarkarice Ježice so v obračunu 7. kola skupine za prvaka v domači dvorani, po boljši igri v drugem polčasu, premagale Pro-Bit Konjice, na koncu je bil rezultat 71:58 za Ljubljančanke. Po zmagi v polfinalu Pokala članic, je 72 ur kasneje Cinkarna Celje, tokrat v Kranju, ponovno z visoko razliko premagala Triglav, končni rezultat v tekmi ligaškega tekmovanja je bil 95:49 za gostje.

1. SKL ZA ŽENSKE
7. kolo - Za prvaka
Sreda, 11. marec

JEŽICA : PRO-BIT KONJICE 71:58 (21:19, 18:15, 19:13, 13:11)
Domače igralke so pred tekmo veljale za favoritinje za zmago, a so se gostje iz Konjic pokazale kot pravšnji tekmec za Ljubljančanke. Ekipi sta se do 14. minute izmenjavali v vodstvu, nato pa so Ježičanke vseeno na odmor uspele oditi s prednostjo petih točk (39:34). V drugem polčasu so v tretji četrtini domačinke stalno vodile med 7 in 10 točkami razlike, te prednosti pa do konca tekme niso več izpustile iz rok. Pri Ježici je bila najboljša posameznica srečanja Sandra Bajrektarević, ki je dosegla 21 točk in 10 skokov, pri Konjičankah pa se je izkazala Živa Božičevič, ki je 16 točkam ravno tako dodala 10 skokov.

TRIGLAV : CINKARNA CELJE 49:95 (13:29, 15:16, 15:15, 6:35)
Ekipi Triglava in Cinkarne Celje sta se v 72 urah srečali že drugič, tokrat v ligaškem tekmovanju. V polfinalu Pokala članic je Cinkarna Celje gladko zmagala z rezultatom 97:66, tudi tokrat pa je začetek tekme nakazoval na visoko zmago gostij iz Celja. Po prvi četrtini, kjer si je Cinkarna Celje zagotovila prednost 16 točk, je nadaljevanje tekme vseeno postreglo z bolj izenačeno igro, saj so Triglavanke drugo četrtino izgubile za le eno točko. V drugem polčasu so domače igralke v prvih treh minutah zaostanek znižale na 11 točk (37:48), nato pa so igralke iz Celja preklopile v višjo predstavo in z delnim rezultatom 12:3 prednost gostij povišale na 20 točk. V zadnji četrtini je sledil popoln potop Triglavank, saj so dosegle le 6 točk, medtem ko so Celjanke pridno polnile koš domačink in v tem delu igre dosegle celo 35 točk in tako tekmo zmagale z visoko razliko. Pri zmagovalkah sta po 21 točk dosegli Snežana Bogičević in Maria Ivanova Kostourkova, pri Triglavu pa je ravno tako 21 točk dosegla Alexsis Prijhay Burke.