1. SKL za ženske: Zmagovalke zaostale tekme 12. kola so postale Ilirijanke

12
feb.
2022

Ljubljana - V soboto je bila v 1. SKL za ženske odigrana samo ena tekma in sicer sta se v Ljubljani, v zaostalem srečanju 12. kola, pomerili Akson Ilirija in Tosama Ledita. Sedme zmage v sezoni so se razveselile Ljubljančanke.

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
12. kolo
Sobota, 12. februar

AKSON ILIRIJA : TOSAMA LEDITA 77:55 (23:13, 13:12, 23:14, 18:16)
V soboto je bila v 1. SKL za ženske odigrana le zaostala tekma 12. kola, v kateri so igralke Aksona Ilirije premagale Tosamo Ledita. Začetek srečanja je minil v boljši igri Ilirijank, ki so si po prvi četrtini, po izenačenju v 5. minuti na 13, z delnim rezultatom 10:0 nabrale prav toliko točk prednosti. V drugi četrtini so se kljub prvotnemu zmanjašnju razlike na samo 6 točk (27:21) domačinke odmaknile še za eno točko več. V tretji četrtini pa so Ljubljančanke dokončno odločile tekmo v svojo korist, ko so proti koncu tega dela igre povedli s 55:30. Zadnje četrtina je bila glede zmagovalca srečanja le še formalnost in Ilirijanke so z visoko razliko dosegle svojo sedmo zmago v sezoni 2021/2022. Domačinke so tekmo zmagale zaradi večjega števila doseženih točk iz rakee (38:22) in boljšega meta iz igre (46%-30%). Domžalčanke so bile popolnoma nerazpoložene pri metu za tri točke, saj so iz 25 poizkusov zadele le trikrat.
Za Ljubljančanke sta Hana Sambolić in Tara Pulević dosegli 25 in 19 točk, pri Tosami Ledita pa je Urša Žibert (9 skokov) dosegla 15 točk, medtem ko jih je Lejla Pamić (9 skokov) dodala 12.
Ljubljančanke bodo spet aktivne že čez štiri dni, ko bodo gostile Grosuplje, Domžalčanke pa bodo 19. februarja gostovale v Mariboru.