1. SKL za ženske: Zanesljivi zmagi za Konjice in Grosuplje

06
nov.
2021

Ljubljana - Prvoligašice so v soboto odigrale dve tekmi 6. kola, v obeh pa sta zmagali ekipi, ki sta pred tekmo veljali za favoritinji. Konjičanke so bile boljše od Tosame Ledita, Grosuplje pa je v drugem polčasu uspelo streti odpor domače ekipe. Ostali tekmi 6. kola sta bili prestavljeni na konec novembra in sredino decembra.

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
6. kolo
Sobota, 6. november

PRO-BIT KONJICE : TOSAMA LEDITA 66:44 (11:13, 13:7, 26:11, 16:13)
Košarkarice Pro-Bit Konjic so na svoji peti tekmi v sezoni 2021/2022 dosegle že četrto zmago, tokrat so bile boljše od Tosame Ledita. Kljub temu, da domačinke v napadu niso bile najbolj razpoložene, so s trdo obrambo zasluženo prišle do novega para točk. Gostujoča ekipa je za dosego boljšega rezultata igrala premalo kolektivno, do konca srečanja so gostujoče igralke dosegle le 4(!!) podaje, izgubile pa so celo 24 žog, zato so visoko izgubile. Na drugi strani so Konjičanke izgubile 14 žog in dosegle 19 podaj, zato uspeh na tekmi tudi ni izostal.
Najboljša strelka domače ekipe je postala Tia Tajhar z 19 točkami (8 podaj), Katja Klančnik pa je s 13 tokami in 13 skoki dosegla dvojnega dvojčka. Pri gostjah velja pohvaliti le Lejlo Pamić, ki 21 točkam dodala 10 skokov.
Zaradi reprezentančnega premora bodo Konjičanke tekmo 7. kola, v Kranju odigrale 20. novembra, Tosama Ledita pa bo stopila na parket še teden dni kasneje, ko bo gostovala pri Cinkarni Celje.

DOMŽALE : GROSUPLJE 52:69 (14:14, 14:12, 12:16, 12:27)
Ekipa Domžal tudi v svojem petem nastopu v sezoni ni dočakala prve zmage. Vendar po prvem polčasu so bile domačinke na dobri poti, saj so na veliki odmor odšle z dvema točkama prednosti (28:26). Tudi po koncu tretje četrtine, ki so jo igralke Grosuplja sicer dobile, sta ekipi v zadnji del igre vstopili rezultatsko skoraj poravnani (40:42), čeprav so Domžalčanke vodile s 40:34. Nato pa so ob koncu tretje in v začetku četrte četrtine Grosupeljčanke z delnim rezultatom 15:0 prišle do preobrata (40:49), po katerem se domača ekipa ni več pobrala in tako so gostje prišle do svoje tretje zmage v sezoni.
Pri domačih se je izkazala Neža Šrot s 17 točkami, za Grosuplje pa sta Tinkara Zoran in Sara Meden dosegli 25 in 22 točk.
Obe ekipi bosta v 7. kolu, 20. novembra igrali proti ljubljanskima ekipama, Domžale bodo gostovale pri Aksonu Iliriji, Grosuplje pa bo gostilo Derby Ježico.