1. SKL za ženske: Zaključeno 4. kolo, v domžalskem derbiju zmaga Tosame Ledita

23
okt.
2021

Ljubljana - S tremi tekmami se je danes zaključilo 4. kolo v 1.SKL za ženske. Igralke Cinkarne Celja in Triglava so bolj ali manj suvereno opravile z gostovanji v Ljubljani, v domžalskem derbiju pa je slavila ekipa Tosame Ledita.

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
4. kolo
Sobota, 23. oktobra

DERBY JEŽICA : CINKARNA CELJE 55:86 (19:27, 9:17, 14:20, 13:22)
Aktualne državne prvakinje so v tekmi 4. kola gostovale v Ljubljani, kjer so pred srečanjem z Derby Ježico veljale za absolutne favoritinje za zmago. Skozi tekmo so to tudi upravičile. Trenutna razlika v kvaliteti med ekipama je bila očitna, Celjanke pa so svojo prednost do končnih 31 točk postopoma poviševale iz četrtine v četrtino. Igralke Celja so bile boljše v skoku (50-40), metu iz igre (42%-29%), podajah (29-15), prav tako pa so izgubile manj žog od Ljubljančank (13-24), zato njihova zmaga nikoli ni bila pod vprašanjem.
Pri domači zasebi je Nikolina Delić dosegla 23 točk, 7 skokov in 6 podaj. Pri gostjah je bila razpoložena Katrina Pardee, ki je dosegla 28 točk, sledila ji je Isabela Ramona Lyra Macedo s 23 točkami. Posebej velja omeniti slovensko reprezentantko, Marušo Seničar, ki se je spogledovala s trojnim dvojčkom, na koncu pa dosegla 8 točk, 12 skokov (9 v napadu) in 7 podaj.
Ježičanke se bodo v naslednjem kolu, 30. oktobra v Domžalah, srečale s Tosamo Ledita, Celjanke pa bodo isti dan gostile igralke iz Slovenskih Konjic.

AKSON ILIRIJA : TRIGLAV 64:75 (20:22, 17:19, 12:19, 15:15)
Ilirijanke so se v 4. kolu zelo dobro upirale aktualnim podprvakinjam iz Kranja, ki so v Ljubljano prispele kot favoritinje za zmago. Vendar pa so tekmo bolje začele Ljubljančanke, ki so večino prve četrtine celo vodile, do konca polčasa pa za Kranjčankami zaostajale le za 4 točke. V 23. minuti so igralke Ilirije spet celo povedle (44:43), vendar pa so Triglavanke nato naredile delni izid 8:0, povedle in do 33. minute povišale razliko na 16 točk, ter s tem srečanje odločile v svojo korist in ga mirno pripeljale do konca. Gorenjke so prevladovale predvsem v skoku, saj so jih dosegle 48, Akson Ilirija pa le 26, prav tako pa so gostje ustvarile opazno razliko pri podajah (23-10).
Hana Sambolić je za domačo zasedbo prispevala 29 točk, Sara Sambolić jih je dodala 15. Pri Triglavu je Lara Kozina Bubnič 14 točkam dodala 11 skokov, Manci Vrečer pa je do trojnega dvojčka zmanjkala le ena podaja (10 točk, 10 skokov, 9 podaj).
Ilirijanke bodo v 5. kolu, 28. oktobra, gostovale v Grosuplju, Triglav pa bo 29. oktobra gostitelj tekme proti Domžalam.

DOMŽALE : TOSAMA LEDITA 72:84 (9:26, 27:25, 16:15, 20:18)
Po vrnitvi ŽKK Domžal v 1.SKL za ženske je bilo jasno, da nas v tej sezoni čaka kar nekaj obračunov dveh ekip, katerih domovanje je v Domžalah. Prvi v vrsti je je zgodil danes, zmagovalke derbija pa so postale igralke Tosame Ledita. Po zaslugi odlične prve četrtine, v kateri so si gostje zagotovile kar 17 točk prednosti in jo do konca tekme tudi zadržale, se igralke Tosame Ledita veselijo prve zmage v derbiju v sezoni 2021/2022. Po slabšem začetku tekme so se igralke Domžal sicer v 33. minuti približale le na 8 točk zaostanka (60:68), a je bilo to tudi največ, kar so lahko zapretile, Tosama Ledita pa je z 52% metom iz igre zasluženo zmagala.
Sandra Bajrektarević je za Domžale dosegla 20 točk, Neža Šrot jih je prispevala 14. Pri gostujoči ekipi je Urša Žibert dosegla 27 točk in kar 12 podaj, Lejla Pamič pa je 19 točkam dodala 13 skokov.
Domžale v okviru 5. kola, 29. oktobra, potujejo v Kranj, Tosama Ledita pa dan kasneje pričakuje Derby Ježico.