1. SKL za ženske: Zaključeni še zadnji tekmi 11. kola

17
dec.
2022

Ljubljana – To soboto so prvoligašice odigrale še preostali dve tekmi 11. kola. V Mariboru so bile boljše gostje, ki so domačinke premagale za osem točk. V Slovenskih Konjicah so se prav tako drugič v tej sezoni med sabo pomerile košarkarice Pro-Bit Konjic in Akson Ilirije, kjer so se po končani tekmi veselile gostje.
Foto/alesfevzer.com

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
11. kolo
Sobota 17. december

VBO MARIBOR : TOSAMA LEDITA 67:75 (15:21, 19:19, 16:17, 17:18)

Domžalčanke so danes v Mariboru pokazale premoč nad domačinkami, s katerimi so se pred tem pomerile že 22. oktobra. Razlika v rezultatu je bila celo tekmo majhna, vseeno pa so skoraj ves čas vodile gostje. Domačinke so do vodstva prišle le v 28. minuti, nato so v 30. minuti gostje ponovno prevzele vodstvo in s suvereno igro tekmo zaključile z 8 točkami prednosti.

Košarkarice gostujoče zasedbe so se bolje izkazale v metu iz igre (30%-48%), priborile pa so si tudi večje število skokov (40-45) in asistenc (13-19).

Mesto najboljše strelke si delijo kar tri igralke Tosama Ledite. Sara Meden, Lejla Pamić in Urša Žibert so vse dosegle po 16 točk. Za nasprotno ekipo je bila strelsko najbolj natančna Mia Žekš, ki je ekipi prispevala 14 točk.

VBO Maribor bo naslednjo tekmo odigral 21. decembra, ko bo gostil Domžale. Tosama Ledita pa bo istega dne, prav tako kot domača ekipa, nastopila proti Triglavu.

PRO-BIT KONJICE : AKSON ILIRIJA 60:78 (10:19, 14:19, 19:27, 17:22)

V Slovenskih Konjicah so to soboto košarkarice Pro-Bit Konjic gostile Akson Ilirijo. 11. kolo so z zmago zaključile igralke gostujoče zasedbe, in se tako veselile že šesto tekmo zapored.

Gostje so že prvih minutah tekme prevzele vodstvo in ga ohranile do konca tekme. Prednost so povečevale in z rezultatom 60:87 uspešno zaključile tekmo. Domača ekipa se je sicer Ilirijankam v 12. minuti približala le na eno točko zaostanka, ampak se je kasneje razlika ponovno povečala.

Ljubljančanke so se bolj izkazale na vseh statističnih področjih; imele so večji delež zadetih metov iz igre (31%-54%) in prostih metov (79%-80%), priborile so si večje število skokov (24-44) in asistenc (13-15).

Najboljša strelka tekme je s 17 točkami postala igralka domače ekipe Hana Ovčina. Sledila ji je soigralka Tea Ramšak z 12 točkami. Za nasprotno ekipo je največ točk dosegla Sara Sambolić in sicer 13.

Pro-Bit Konjice se bodo naslednjič dokazovale 19. decembra, ko bodo zaigrale proti ekipi Derby Ježice. Akson Ilirija pa bo na domačem terenu zaigrala isti dan, proti Cinkarni Celju.