1. SKL za ženske: Zaključen 1. krog drugega dela tekmovanja

17
jan.
2019

Ljubljana - Z današnjo tekmo med košarkaricam Maribora in Domžal, kjer so bile uspešnejše Mariborčanke, se je kočalo 1. kolo drugega dela tekmovanja 1. SKL za ženske. V preostalih tekmah novega koledarskega leta so sicer odlično začele košarkarice Triglava, ki so premagale tekmice iz Ježice, Celjanke so visoko premagale Grosuplje, košarkarice Akson Ilirije pa so doma premagale Konjice.
Avtor: KZS / MZ

1. SKL ZA ŽENSKE
1. kolo

Sobota, 12. januar ob 14:30
GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 61: 125 (12:25, 9:34, 20:38, 20:28)

Hrbljan 12, Zoran 11, Jurečič (6 skokov) 9; White (10 skokov) 43, Friškovec (7 asistenc) 21, Ocvirk L. 19

Košarkarice Grosupljega so odlično začele tekmo in tekmicam iz Celja v uvodnih minutah tekme niso pustile, da se razigrajo. V drugi četrtini so Celjanke z agresivno igro v obrambi prisilile domačinke v napake in tako dosegale veliko lahkih točk v protinapadu. V drugem polčasu so domačinke svojo igro v napadu popravile vendar so fizično dominantnejše Celjanke dosegle kar 38 točk iz pridobljenih žog ter uspešno zadevale odprte mete z razdalje.

Izjave trenerjev po tekmi:
Slavko Duščak, trener Grosupljega:
''Proti fizično dominantni ekipi iz Celja smo napadalno igrali solidno. V obrambi smo dovolili preveč odprtih metov in lahkih košev iz protinapadov. Čestitke Celju za zmago.’’

Damir Grgić, trener Celja:
''Čestitke moji ekipi tako kot domači ekipi za lepo tekmo.’’

Sobota, 12. januar ob 18:00
AKSON ILIRIJA : KONJICE 76:55 (15:11, 21:11, 21:14, 19:19)

Mičunović (5 skokov in 5 asistenc) 21, Gabrovšek (5 asistenc) 15, Garič (6 skokov) 12; Božičevič (5 skokov) 12, Šrot 10, Ramšak 9

Domačinke so tekmo začele odločno in zbrano ter po uvodnih minutah prišle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso izpustile. Igralke Konjic so naredile preveč napak in s slabim odstotkom meta iz igre (33%) niso uspele držati priključka. Prva peterka Akson Ilirije, pri katerih je izstopala Ela Mićunović (5 skokov, 5 asistenc, 21 točk), je povsem nadigrala prvo peterko gostujoče ekipe (69:31). Živa Božičevič je za Konjice dosegla 12 točk in 5 skokov.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
''Odigrali smo zelo povprečno, kljub temu, pa je zmaga tista, ki šteje.’’

Stojan Fink, trener Konjic:
''Igrali smo toliko, kolikor smo lahko.’’

Sobota, 12. januar, ob 20:00
TRIGLAV : JEŽICA 103:60 (26:8, 28:14, 26:27, 23:11)

Žibert (9 asistenc) 20, Ristič 14, Bubnič (9 skokov) in Jakobčič (7 skokov) 11; Škopac (5 skokov) in Bajrektarević 9, Meden (6 asistenc) in Đurić 7

V tem koledarskem letu je bila to že tretja medsebojna tekma Triglava in Ježice, ki so jo tokrat zasluženo dobile košarkarice Triglava. Ekipa Triglava se je v novem koledarskem letu, na branilskih položajih, okrepila z izkušeno, nekdanjo slovensko reprezentantko Katarino Ristič (14 točk). Sicer so igralke Ježice tekmo odlično začele vendar so domačinke z agresivno igro v obrambi tekmicam že po prvi četrtini tekme ušle na razliko 14 točk. Pri Triglavu je Urška Žibert (9 asistenc) dosegla 20 točk medtem ko Ježica strelsko razigranih igralk tokrat ni imela.

Ernest Novak, trener Triglava:
‘’Čestitke dekletom za pristop na tekmi. Večino tekme smo odirali zelo solidno in pomembno je, da tako nadaljujemo’’

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Proti takšnemu tekmecu, ki je sedaj še dobro okrepljen, je tudi za dostojen poraz potrebno odigrati celo tekmo, ne zgolj en polčas. Čestitke Triglavu za lepo predstavo.’’

Sreda, 16. januar, ob 19:15
MARIBOR : DOMŽALE 76:66 (19:7, 19:16, 23:20, 15:23)

Cvijanovič (11 asistenc in 7 skokov) in Dautović M. po 16, Dautović E. 15; Hribar 13, Tajher (6 skokov) 12, Dremel 9
Domačinke so odlično začele tekmo in si s kolektivno igro v napadu, skupno so imele kar 28 asistenc, uspele priigrati visoko prednost 12 točk po koncu prve četrtine. Sicer so gostujoče igralke odlično odigrale preostale tri četrtine, je bila prednost Mariborčank po prvih desetih minutah dovolj visoka, da so na koncu brez večjih težav prišle do prve zmage v drugem delu tekmovanja. Pri domačinkah je tekmicam iz Domžal veliko težav v napadu povročala Tina Cvijanovič, ki je z dvojnim dvojčkom (16 točk, 11 asistenc) postala najučinkovitejša igralka tekme, kar petim košarkaricam Maribora pa je uspelo doseči mejo 10 točk. Pri ekipi iz Domžal je bila najboljša strelka Blažka Hribar, ki je dosegla 13 točk.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
‘’Mislim, da je bila zmaga zaslužena. Priložnost za igro so dobile vse igralke, nekatere so jo izkoristile dosti bolje kot druge.’’

Mladen Rajič, trener Domžal:
‘’Čestitke Mariboru za zmago, mojim puncam pa čestitke za odlično tekmo. Dale so vse od sebe in se borile do zadnje sekunde.’’