1. SKL za ženske: Za začetek 4. kola igralke Grosuplja zmagale v Mariboru

22
okt.
2021

Ljubljana - Štajerska prestolnica je danes zvečer gostila prvo tekmo 4. kola v 1. SKL za ženske. Po boljši igri v drugem polčasu so gostujoče igralke zasluženo premagale Maribor. Ostale tekme 4. kola bodo odigrane jutri, 23. oktobra.

1.SKL ZA ŽENSKE, 1. DEL TEKMOVANJA
4. kolo
Petek, 22. oktobra

MARIBOR : GROSUPLJE 64:74 (24:20, 9:12, 16:19, 15:23)
Igralke iz štajerske prestolnice in gostje iz Grosuplja so z današnjo tekmo odprle 4. kolo v 1. SKL za ženske. Tekmo je sicer bolje začela domača ekipa, ki je bila večino prvega polčasa na krilih Merise Dautović (14 točk, 9 skokov v prvih 20 minutah) v rahli prednosti, tako pa se je tudi zaključil prvi polčas, s točko prednosti za Maribor (33:32). Tudi drugi polčas je minil v borbeni a izenačeni igri obeh zasedb, tako pa je bilo vse do 37. minute tekme, ko sta bili ekipi poravnani na 60. Nato pa je slil delni izid 12:0 v korist Grosuplja, s tem pa so gostje dosegle svojo drugo zmago v sezoni. Grosupeljčanke so iz igre izvedle kar 17 metov na koš več kot Mariborčanke, to pa je bil tudi poglavitni razlog za njihovo zmago.
Strelsko se je pri domači ekipi izkazala Merisa Dautović, ki je dosegla 21 točk (13 skokov), Tiana Meglič Šteharnik pa je 16 točkam dodala 7 podaj. Pri Grosuplju je Sara Meden dosegla 21 točk in 7 podaj, Tinkara Zoran jih je dodala 13, omeniti pa velja tudi MOjco Ahac, ki je zbrala kar 10 skokov v napadu!
Mariborčanke bodo naslednjič aktivne v 6. kolu, 5. novembra bodo gostile igralke Aksona Ilirije, Grosuplje pa se bo z Akson Ilirijo pomerilo v okviru 5. kola, in sicer 28. oktobra.