1. SKL za ženske: Vnaprej odigrana tekma 13. kola pripadla ekipi Triglava

25
jan.
2019

Ljubljana - V vnaprej odigrani tekmi 13. kola 1. SKL za ženske so košarkarice Triglava premagale Akson Ilirijo s 81:60. Ostale tri tekme 13. kola državnega prvenstva bodo odigrane v koncu meseca marca.
Avtor: KZS

1. SKL za ženske
13. kolo drugega dela
TRIGLAV : AKSON ILIRIJA 81:60 ( 27:10, 17:21, 16:13, 21:16 )

Burgar 19, Omerbašić in Ristič (6 skokov) 12; Mićunović 27, Pamić 11 (8 skokov), Stergar 7 (8 skokov)
Košarkarice Triglava so silovito začele tekmo in si z delnim izidom 25:7 že po prvi četrtini priigrale visoko prednost 17 točk (27:10). Tudi v drugi četrtini tekmicam praktično niso dovolile svoje igre in z razgibano ter moštveno igro, skupaj so imele 12 podaj več kot nasprotnice, dosegale lahke koše. Domačinke so tekmo končale z odličnim odstotkom meta, zadele so kar 49% vseh poskusov iz igre in zgrešile le dva prosta meta. Pri gostujoči ekipi je bila neustavljiva vodilna strelka 1. SKL za ženske, Ela Mićunović, ki je dosegla 27 točk. Pri Triglavu pa so mejo desetih točk presegle štiri igralke, med katerimi je bila strelsko najučinkovitejša Ajda Burgar, ki je dosegla 19 točk.
Obe ekipi bosta s tekmami v državnem prvenstvu nadaljevali že v torek, 29. januarja. V Kranj prihaja ekipa Domžal, Akson Ilirija pa doma pričakuje ekipo Grosupljega.

Izjavi trenerjev po tekmi
Ernest Novak, trener Triglava:
‘’Glede na težave, ki smo jih imeli med tednom, smo odigrali zelo solidno tekmo. Čestitke dekletom za pristop in zmago.’’
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
‘’Po slabi prvi četrtini smo korektno odigrali preostanek srečanja. Čestitke Triglavu za zmago.''

Ponedeljek, 25. marec, ob 18:00
JEŽICA : MARIBOR

Torek, 26. januar, ob 17:30
KONJICE : GROSUPLJE

Sreda, 27. marec, ob 20:30
DOMŽALE : CINKARNA CELJE