1. SKL za ženske: V zadnji tekmi 6. kola Ilirija prepričljivo boljša od Domžal

08
nov.
2018

Ljubljana – V zadnji tekmi 6. kola državnega prvenstva za ženske sta se srečali Ilirija in Domžale. Domačinke so suvereno premagale gostje iz Domžal.
Avtor: KZS

1. SKL za ženske, 6. kolo:
Četrtek, 8. november, ob 20.30:

AKSON ILIRIJA : DOMŽALE 89:47 (24:7, 27:17, 22:9, 16:14)

Mićunović 19, Pamić (7 skokov) 15, Gabrovšek (8 asistenc) 14; Dremel U. (7 skokov) 10, Hatič (5 asistenc) in Dremel Z. (5 skokov) 8.

Ilirijanke so v zadnji tekmi 6. kola državnega prvenstva za ženske gostile proti zadnjeuvrščeno ekipo iz Domžal. Ilirijanke so suvereno zmagale, to je bila to že četrta zaporedna zmaga za Ilirijo v letošnjem tekmovanju, medtem ko so Domžalčanke doživele peti zaporedni poraz v 1. SKL za ženske. Domačinke so vodile od začetnih 2:0 do konca tekme in niso dovolile presenečenja, trener Ilirije, Alen Ploj, pa je enakomerno razporedil igralne minute med vse svoje varovanke.

Pri Iliriji je bila najbolj uspešna strelka Ela Mićunović, ki je dosegla 19 točk, medtem ko je pri Domžalah samo Ula Dremel dosegla dvomestno število točk in sicer 10.

Obe ekipi bosta naslednjič stopili na parket v soboto, 10. novembra. Ilirijanke bodo gostovale v Grosupljem, Domžalčanke pa bodo gostile aktualne državne prvakinje, Cinkarno Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
"Čestitam dekletom za zelo dober pristop od začetka tekme in zasluženo zmago."

Mladen Rajić, trener Domžal:
"Čestitke Iliriji na zasluženi zmagi. Mojim dekletom nimam kaj za zameriti. Enostavno je bila na drugi strani v tem trenutku močnejša ekipa."

ŽE ODIGRANO:

Sobota, 3. november:

KONJICE : JEŽICA 55:64 (11:10, 24:21, 7:17, 13:16)
Podgrajšek 13, Božičevič 11 (9 skokov), Klančnik 9 (10 skokov); Meden 18 (6 asistenc), Bajrektarević 14 (7 skokov) in Lapajne 12 (8 skokov)

V Slovenskih Konjicah sta se na tekmi 6. kola 1. SKL za ženske pomerili Konjice in Ježica. Do zmage so prišle Ježičanke, ki so po treh zaporednih porazih v državnem prvenstvu spet prišle do zmage, medtem ko so Konjičanke izgubile tretjič zapored.

Tekmo so sicer bolje odprle domačinke, ki so bile večino časa do začetka tretje četrtine stalno v rahli rezultatski prednosti, nato pa je Ježica ujela priključek, nato pa od 26. do 35. minute srečanja le to prevesila v svojo korist z delnim izidom 19:8. Gonilna sila gostij so bile Sara Meden, ki je dosegla 18 točk in 6 asistenc, izdatno pa sta h končnemu uspehu prispevali še Sandra Bajrektarević s 14 točkami in 7 skoki ter Ema Lapajne, ki je k 12 točkam dodala še 8 skokov. Pri Konjicah sta bili edini igralki, z doseženim dvomestnim številom točk, Maruša Podgrajšek s 13 točkami in Živa Božičevič z 11 točkami ter 9 skoki, od katerih jih je ujela kar 5 v napadu.

Z zmago se je Ježica začasno povzpela na 3. mesto, medtem ko so Konjičanke sedaj na 5. mestu. Ježičanke bodo naslednjič na parket stopile naslednjo soboto, ko gostijo Maribor. Konjice bodo prav tako naslednjo soboto, 10. novembra gostile aktualne državne podprvakinje, ekipo Triglava.

Stojan Fink, trener Konjic:
"Igrali smo praznikom primerno - mrtvo."

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Medel pristop v tekmo, z neprepričljivo igro tako v napadu kot obrambi, so domačinke izkoristile in si ustvarile skoraj dvomestno prednost. Moja dekleta so se takrat le malce prebudila in počasi so stopile prednost domačink. V drugem polčasu je v ospredje prišla naša boljša telesna pripravljenost in zasluženo smo domov odnesli dve točki."

TRIGLAV : GROSUPLJE 108:28 (31:5, 20:7, 35:2, 22:14)

Kramžar 15 (8 skokov), Kozina Bubnič 13 (7 skokov), Abramovič (5 asistenc) in Žibert (5 asistenc) 12; Ahac 18

Triglav je na domači tekmi proti Grosupljem od začetka stopil na plin in mlade igralke Grosupljega rezultatsko nikakor niso mogle slediti. Zmagovalec je bil kmalu odločen, saj je Triglav že prvo četrtino dobil s 26 točkami razlike. Nato je strateg Triglava, Ernest Novak igralne minute dokaj enakovredno porazdelil med vseh 12 igralk Triglava in prav vse so se tudi vpisale med strelce. Tekma se je končala predčasno, saj zaradi osebnih napak Grosuplje na parket ni uspelo postaviti ustreznega števila igralk.