1. SKL za ženske: V Ljubljani do zmage VBO Maribor, v Slovenskih Konjicah se veselijo domačinke

28
jan.
2023

Ljubljana - To soboto so članice odigrale dve tekmi 1. SKL za žesnke. V Slovenskih Konjicah so se domačinke pomerile z Domžalami in se ob zadnjem sodniškem pisku veselile svoje četrte zmage. V Ljubljani so Ilirijanke zaigrale proti VBO Mariboru, ki je bil uspešnejši z razliko 8 točk. Med košarkaricami je najbolj izstopala Hana Sambolić, ki je za Akson Ilirijo dosegla 21 točk.

1. SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
2. kolo
28. januar

AKSON ILIRIJA : VBO MARIBOR 59:67 (13:18, 13:20, 17:18, 16:11)

V Ljubljani so se danes proti domači ekipi Akson Ilirije pomerile košarkarice VBO Maribora. Po napeti tekmi so Mariborčanke z vrhunsko igro prišle do svoje šeste zmage v tej sezoni.

Ilirijanke so rezultat uspele izenačiti le v šesti minuti, drugače pa so skozi celotno tekmo vodile gostje. Največjo razliko so dosegle v 23. minuti in sicer 20 točk. Najbolj izenačena je bila tretja četrtina, ki se je končala z delnim rezultatom 17:18.

Mariborčanke so bile bolj uspešne pri prostih metih (65%-68%), imele so manj izgubljenih žog (26-20) in več skokov (42-45). Domačinke so bile boljše pri metu iz igre (37%-31%), kar pa ni bilo dovolj za zmago.

Najboljša strelka tekme je z 21 točkami postala košarkarica Akson Ilirije Hana Sambolić. Za isto ekipo je Alina Žitek prispevala še 13 točk. Pri VBO Maribor je bila strelsko najbolj natančna Tina Tomšič s 16 točkami. Sledila ji je Špela Brecelj, ki jih je prispevala 13.

Akson Ilirijo naslednja tekma čaka 18. februarja, ko bo na domačem parketu gostila Domžalčanke. VBO Maribor pa bo 1. februarja, prav tako kot domača ekipa, zaigrala proti Cinkarni Celju.

PRO-BIT KONJICE : DOMŽALE 64:48 (23:15, 12:15, 18:4, 11:14)

Pro-Bit Konjice so to soboto gostile Domžalčanke in se po tekmi veselile svoje četrte zmage z rezultatom 64:48.

V prvih petih minutah tekme sta si ekipi izmenjevali prednost, potem pa so domačinke zaigrale bolj suvereno in prevzele vodstvo. To so nato obdržale do konca tekme, kljub temu da so se jim gostje večkrat približale.

Košarkarice domače zasedbe so bile bolj natančne pri metu za tri točke (35%-22%) in prostih metih (69%-67%). Prav tako so si priborile več skokov v napadu (12-9) in asistenc (16-12) ter izgubile manj žog (15-27). Gostje pa so se bolj izkazale pri metu za dve točki (38%-41%) ter pri skoku v obrambi (24-28).

Za domačinke sta največ točk prispevali Zoja Visočnik in Eva Brdnik, in sicer vsaka po 17. Sledila jima je Maruša Podgrajšek z 12. Med košarkaricami Pro-Bit Konjic je izstopala še Teja Črešnik, ki je poleg 9 točk za ekipo priborila še 11 skokov. Med igralkami nasprotne ekipe je bila strelsko najbolj natančna Anelie Brodnik s 16 točkami. K temu jih je 14 prispevala še Dora Mlakar.

Igralke Pro-Bit Konjic čaka naslednja tekma 4. februarja, ko se bodo kot gostje pomerile s Triglavankami. Ekipa Domžal pa bo isti dan na domačem parketu zaigrala proti Derby Ježici.