1. SKL za ženske: Najboljša strelka 4. kola s 23 točkami postala Maruša Podgrajšek

18
feb.
2023
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V soboto so košarkarice 1. SKL za ženske odigrale vse tekme 4. kola, drugega dela tekmovanja. V Ljubljani in Kranju so se zmage veselile domačinke, v Slovenskih Konjicah pa so svojo 12. zmago v tej sezoni dosegle Ježičanke. Najboljša strelka kola je s 23 točkami postala Maruša Podgrajšek (Pro-Bit Konjice).

1.SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
4. kolo
Sobota, 14. januar

AKSON ILIRIJA : DOMŽALE 72:44 (23:7, 16:15, 11:13, 22:9)

V Ljubljani so danes Ilirijanke gostile Domžale. Domačinke so že takoj na začetku prevzele vodstvo in nato do konca tekme svojo prednost z borbeno igro le še povečevale. S tem so dosegle svojo trinajsto zmago v sezoni in utrdile svoj položaj na lestvici drugega dela tekmovanja.

Domžalčanke so se najbolje upirale v drugi četrtini (16:15), vseeno pa to ni bilo dovolj, da bi kadarkoli med tekmo prišle do vodstva.

Ljubljančanke so bile bolj natančne pri izvedbi prostih metov (81%-62%), prav tako so si priborile več skokov (42-37) in izgubile manj žog (20-27). Bolje so se izkazale tudi pri metu iz igre (41%-27%).

Najboljša strelka tekme je z 22 točkami postala košarkarica Domžal, Yeisy Alexandra Perez. Za Akson Ilirijo je največ točk dosegla Jovana Spasovski, in sicer 18, 17 pa jih je prispevala Hana Sambolić.

Akson Ilirijo naslednja tekma čaka 24. februarja, ko se bo v ljubljasnkem derbiju pomerila proti Derby Ježici. Domžalčanke pa bodo 4. marca gostovale v Kranju.

PRO-BIT KONJICE : DERBY JEŽICA 65:66 (16:14, 20:24, 16:14, 13:14)

To soboto so košarkarice Pro-Bit Konjic na domačem parketu gostile ekipo Derby Ježica. To sezono sta se ekipi med seboj pomerili že tretjič, v prejšnjem dvoboju so bile Ježičanke uspešnejše z razliko 32 točk. Današnja tekma je bila precej bolj napeta, po zadnji četrtini so se sicer ponovno veselile Ljubljančanke, a z razliko le ene točke.

Ekipi sta si skozi celotno tekmo izmenjevali vodstvo, v zadnjih petih minutah tekme pa so ga gostje uspešno ohranile. Odločilna je bila prav zadnja četrtina, saj se je ta začela z izenačenim rezultatom (52:52), nato pa so jo Ježičanke dobile s točko razike (13:14).

Igralke Pro-Bit Konjic so bile bolj natančne pri metu iz igre (43%-37%), dosegle so tudi več podaj (15-13). Ježičanke pa so bile nekoliko bolj uspešne pri prostih metih (62%-67%) in skokih (35-38). Prav tako so izgubile manj žog (21-17).

V zmagovalni ekipi je največ točk prispevala Elena Lazarević, in sicer 20. Sledili sta ji Manca Marolt in Lejla Pamić, ki sta za ekipo zbrali vsaka po 12 točk. Najboljša strelka je s 23 točkami postala Maruša Podgrajšek (Pro-Bit Konjice).Tea Ramšak pa je prispevala še 12 točk.

Pro-Bit Konjice bodo 25. februarja gostovale v Mariboru, Ježičanke pa bodo dan pred tem gostile Akson Ilirijo.

TRIGLAV : VBO MARIBOR 62:56 (10:19, 17:13, 20:9, 15:15)

Zadnjo tekmo 4. kola, sta v Kranju odigrali ekipi Triglava in VBO Maribora. Srečanje se je bolje končalo za košarkarice domače zasedbe, ki so se veselile zmage s šestimi točkami razlike.

Prvo četrtino so bolj suvereno začele Mariborčanke ter jo dobile z delnim rezultatom 10:19. Z dobro igro so nadaljevale tudi v drugi četrtini in s tem ohranjale vodstvo. V drugem polčasu pa so se košarkarice Triglava prestaviile v višjo prestavo, ter v 27. minuti prvič povedle. Tako se je dvoboj zaključile z rezultatom v prid Triglavankam.

Košarkarice Triglava so bile bolj uspešne pri prostih metih (80%-50%), dosegle so več skokov (42-40) in izgubile manj žog (21-22). Mariborčanke so bile bolj uspešne pri metu iz igre (32%-39%).

Najboljša strelka tekme je z 20 točkami postala košarkarica VBO Maribora, Merisa Dautović. Špela Brecelj pa je prispevala 10 točk. Za nasprotno ekipo je največ točk dosegla Manca Vrečer, in sicer 19. K temu jih je 12 dodala še Ana Šarić.

Triglavanke naslednja tekma čaka 4. marca, ko bodo gostile Domžale. VBO Maribor pa se bo 25. februarja pomeril proti Pro-Bit Konjicam.