1. SKL za ženske: Na prvi tekmi drugega dela se zmage veseli Derby Ježica

20
jan.
2023

Ljubljana – V petek, 20. januarja, so košarkarice v Mariboru odigrale prvo tekmo drugega dela tekmovanja. Proti domačinkam so se pomerile igralke Derby Ježice, ki so si z borbeno igro, predvsem v prvi in tretji četrtini, zagotovile zmago z razliko 11 točk.

1. SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
1. kolo
20. januar

VBO MARIBOR : DERBY JEŽICA 69:80 (12:27, 17:17, 14:23, 26:13)

Košarkarice VBO Maribora so se danes v domači dvorani pomerile proti ljubljanski ekipi Derby Ježice. Tekma se je končala v prid gostjam, ki so tako drugi del tekmovanja začele z zmago.

Že v prvi četrtini so Ježičanke prevzele vodstvo in ga ohranile do konca tekme. Kljub temu, da so košarkarice domače zasedbe dobile zadnjo četrtino (26:13), to ni bilo dovolj, da bi prevzele prednost. Tekma se je tako zaključila z rezultatom 69:80, v prid domačinkam.

Gostje so bile uspešnejše pri metu iz igre (37%-46%) in prostih metih (58%-92%). Prav tako so nabrale več skokov (36-47). Mariborčanke so imele manj izgubljenih žog (16-29).

Najboljša strelka tekme je s 26 točkami postala Hana Ivanuša (Derby Ježica), ki je ekipi priborila še 12 skokov, prav tako gostujoči ekipi pa je 16 točk dodala še Ela Mićunović. Za VBO Maribor je Tina Tomšič dosegla 19 točk, sledila ji je Špela Brecelj s 15 točkami.

Košarkarice VBO Maribora se bodo naslednjič dokazovale v soboto, 28. januarja, ko bodo kot gostje zaigrale proti Akson Iliriji. Derby Ježica pa se bo 4. febrauarja, prav tako kot gostujoča ekipa, pomerila proti Domžalam.