1. SKL za ženske: Manca Vrečer 18 točk za zmago Triglava

01
mar.
2023
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana – To sredo so košarkarice s tekmo v Mariboru zaključile 5. kolo drugega dela tekmovanja. Proti domačinkam so se pomerile igralke Pro-Bit Konjic. Prav tako je bila danes odigrana tudi prva tekma 13. kola, na kateri so se med seboj pomerile Domžalčanke in Triglavanke.

1. SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
5. kolo
Sreda, 1. marec

VBO MARIBOR : PRO-BIT KONJICE 72:63 (19:14, 19:13, 16:16, 18:20)

V sredo so se v Mariboru z domačinkami pomerile košarkarice Pro-Bit Konjic. Slednje so skozi celotno tekmo lovile nasprotnice, a vseeno niso prišle do vodstva. Tekma se je tako zaključila z rezultatom 72:63, v prid domači ekipi.

VBO Maribor je z zadetim metom za tri točke do vodstva prišel že takoj na začetku tekme. Domačnke so nato prednost ohranile vse do konca tekme in s tem dosegle svojo sedmo zmago v tej sezoni. Do najvišje prednosti na tekmi so prišle v peti minuti tretje četrtine, in sicer 15 točk.

Košarkarice VBO Maribora so bile bolj uspešne pri metu iz igre (43%-32%), nabrale pa so tudi več skokov (45-32). Gostje so imele manj izgubljenih žog (20-15) in višji odstotek zadetih prostih metov (58%-74%).

Najboljša strelka domače ekipe je s 16 točkami postala Špela Brecelj. Sledila ji je Merisa Dautović s 15 točkami. Za nasprotno ekipo jih je Eva Brdnik dosegla 16, Zoja Visočnik jih je dodala še 13.

VBO Maribor čaka naslednja tekma čez dva tedna, 15. marca, ko se bo v gostujoči zasedbi pomeril z Domžalami. Pro-Bit Konjice pa se bodo 5. marca na domačem parketu pomerile z Akson Ilirijo.

13. kolo

DOMŽALE : TRIGLAV 48:92 (12:31, 15:21, 13:23, 8:17)

V Domžalah je danes potekala prva tekma 13. kola, proti domačinkam so se pomerile košarkarice ekipe Triglava. Uspešnejše so bile gostje, ki so si priborile svojo četrto zmago v 2. delu tekmovanja. Med igralkami je najbolj izstopala Manca Vrečer (Triglav), ki je zbrala 18 točk.

Domačinke so nasprotnice uspešno lovile le v prvih minutah tekme, nato pa so slednje prevzele prednost in jo ohranjale do konca zadnje četrtine. Z odločno igro so Triglavanke tekmo zmagale z rezultatom 48:92.

Košarkarice gostujoče zasedbe so bile strelsko bolj natančne pri metu iz igre (38%-56%), prav tako pa so si priborile več skokov (30-34) ter dosegle bistveno večje število podaj (9-28). Izgubile so tudi manj žog (35-18). Domžalčanke so bile bolj uspešne pri izvedbi prostih metov (63%-60%).

Strelsko se je najbolj izkazala Manca Vrečer, ki je za Triglav dosegla 18 točk. K temu sta jih po 12 dodali še Nina Stavrov ter Alina Kvrgić. Za Domažale je največ točk dosegla Dora Mlakar, in sicer 13, k temu pa je dodala še 9 skokov. Sledila ji je Laura Medeot z 8 točkami.

Obe ekipi čaka naslednji dvoboj 4. marca, ko se bosta ponovno pomerili ena z drugo. Tokrat bodo košarkarice zaigrale na parketu Triglavank, ki bodo pred domačimi navijači poskušale doseči novo zmago.