1. SKL za ženske: Ljubljanski derbi pripadel Akson Iliriji, Celjanke ostajajo neporažene, Grosuplje z zmago nad Domžalam na peto mesto

23
feb.
2019
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V soboto, 23. februarja so bile v 1. SKL za ženske odigrane tri tekme. V ljubljanskem derbiju je Akson Ilirija premagala Ježico, dvoboj vodilnih ekip lige je pripadel Celjankam, Grosupljčanke pa so bile boljše od Domžal. V petkovi tekmi 7. kola so Konjice premagale Maribor.

1. SKL za ženske
7. kolo drugega dela

Sobota, 23. februar

JEŽICA : AKSON ILIRIJA 56:65 (13:21, 12:16, 20:11, 11:17)

Bajrektarević 14 (10 skokov), Meden 11, Jeras 10; Pamić 18 (11 skokov), Mićunović 17 (11 skokov), Stergar 9 (11 skokov)
Ljubljanski derbi je tokrat pripadel košarkaricam Akson Ilirije, ki so Ježico premagale z rezultatom 56:65. V prvem delu je tekma potekala brez večjih posebnosti, gostje so si v uvodnih minutah priigrale 5 točk prednosti, ki so jo do polčasa stopnjevale in na odmor odšle z rezultatom 37:25. V tretji četrtini so domačinke zaigrale agresivneje in z uspešnimi meti za tri točke uspele zmanjšati zaostanek, po koncu četrtine so zaostajale le za tri točke. Šest minut pred koncem srečanja je Meta Šeruga s prostima meta izenačila rezultat na 52:52, s košem Sare Meden so domačinke prvič povedle. Ela Mićunović je s petimi zaporednimi točkami Akson Iliriji priigrala nekaj prednosti, Sandra Bajrektarević je štiri minute pred koncem izenačila na 56:56 nato pa je sledil strelski mrk domačink, ki do konca srečanja niso uspele več zadeti, gostje pa so to s pridom izkoristile in na koncu zmagale za devet točk.
Pri Ježici je bila z dvojnim dvojčkom (14 točk, 10 skokov) najuspešnejša Sandra Bajrektarević, pri Akson Iliriji pa sta dvojni dvojček dosegli Ela Mićunović (17 točk, 11 skokov) in Lejla Pamić (18 točk, 11 skokov). V tekmi devetega kola bodo košarkarice Ježice gostile Celjanke, Ilirija pa v osmem kolu gostuje v Konjicah.

Izjavi trenerjev po tekmi
Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Tekma se igra 40 minut. Čestitke Iliriji za zmago.’’

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
‘’Kljub ne preveč dobro odigrani tekmi smo na koncu prišli do nove zmage in s tem naredili korak bližje končnemu tretjemu mestu po rednem delu.’’

TRIGLAV : CINKARNA CELJE 54:58 (9:22, 8:13, 15:10, 22:13)

Burgar 15 (9 skokov), Omerbašič 14, Ristič 13 (7 podaj); White 24 (10 skokov), Friškovec 8 (8 skokov), Debeljak 7
V derbiju vodilnih ekip državnega prvenstva za ženske so Celjanke z odlično igro v prvem delu tekme v Kranju prišle do zmage. Gostje so v peti minuti srečanja po rezultatu 13:9 z delnim izidom 14:0 prišle do visoke prednosti in ob polčasu vodile za 18 točk. Drugi del tekme je sicer pripadel domačinkam, ki so se otresle začetne treme, z moštveno igro gostjam povzročale kar precej težav v obrambi, prednost Celjank je skopnela a vendar je bilo za preobrat časa premalo.
Pri Triglavu je bila vodilna strelka ekipe Rebeka Abramovič pri slabem metu (zgrešila je vseh pet metov za dve) kar pa je izkoristila izkušena Katarina Ristič, ki je v statistiko vpisala 13 točk, 7 podaj in 5 skokov. Ajda Burgar je dosegla 15 točk in ujela 9 žog. Pri gostjah, ki so igrale brez prve skakalke lige Ane Radović, je odlično igrala ameriška košarkarica Chatrice Marie White, ki je v statistiko vpisala 24 točk, 10 skokov in 5 pridobljenih žog. Triglavanke se bodo v naslednjem kolu pomerile s Konjicam, Celjanke pa doma gostijo Grosuplje.

Ernest Novak, trener Triglava:
‘’V prvem polčasu smo odigrali premehko in s preveč strahu. Drugi polčas je bil boljši. Čestitke igralkam za pristop v drugem delu, gostjam pa za zmago.’’

Damir Grgič, trener Cinkarne Celje:
‘’Prvi polčas smo odigrali dobro in imeli visoko prednost. V drugem delu smo psihološko padli in tako skoraj zapravili vse kar smo naredili dobrega v prvem polčasu. Čestitke moji ekipi za prvi del tekme in za zmago.’’

DOMŽALE : GROSUPLJE 50:59 (14:21, 13:13, 9:13, 14:12)

Hribar 17, Dremel U. 8, Dremel Z. (11 skokov) in Grintal (8 skokov) 6; Jurečič 20, Zoran 11 (13 skokov), Černač 10 (8 skokov)
Košarkarice Domžal so doma morale priznati premoč Grosupljega. Gostje so povedle v prvi minuti srečanja, z agresivno igro v obrambi prisiljevale domačinke v napake (izgubile so kar 28 žog) in držale rezultatsko prednost skozi celotno srečanje. Domžalčanke poleg Blažke Hribar (17 točk) na tej tekmi niso imele razigranih igralk, gostjam pa dovolile doseći 28 lahkih točk po izgubljenih žogah.
Pri Grosuplju je Tinkara Zoran dosegla dvojni dvojček (11 točk, 13 skokov), Jana Jurečič pa je bila najboljša strelka tekme z 20 točkami.
Domžalčanke bodo priložnost za prvo zmago poskusile izkoristiti v naslednjem kolu v tekmi proti Mariboru, Grosupeljčanke pa potujejo v Celje.

Mladen Rajić, trener Domžal:
‘’Čestitke Grosuplju za zasluženo zmago. Na začetku smo dobro igrali vendar smo z lovljenjem nasprotnic porabili preveč energije. Ponujenih priložnosti nismo znali izkoristiti, čestitke mojim puncam za borbenost in željo po zmagi.’’

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
‘’Zelo težko tekmo smo z obrambo in pridobljenimi žogami pripeljali do zaslužene zmage. Čestitke mojim puncam za zmago, nasprotnicam pa za pošteno igro.’’