1. SKL za ženske: Hana Sambolić na zadnji tekmi 6. kola dosegla 20 točk

05
2023

Ljubljana – V Slovenskih Konjicah so košarkarice 1. SKL danes odigrale še zadnjo tekmo 6. kola, drugega dela tekmovanja. Proti domači ekipi Pro-Bit Konjic so se pomerile ljubljanske Ilirijanke. Z dobro igro predvsem v prvi četrtini so si gostje priborile 14. zmago v tej sezoni.

1. SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA
6. kolo
Nedelja, 5. marec

PRO-BIT KONJICE : AKSON ILIRIJA 53:70 (12:26, 8:10, 14:19, 19:15)

V nedeljo so prvoligašice odigrale zaostalo tekmo 6. kola. V Slovenskih Konjicah so gostovale košarkarice Akson Ilirije, ki so si z borbeno igro priborile novo zmago. Med košarkaricami je najbolj izstopala Hana Sambolić, ki je za ekipo Ilirije dosegla 20 točk.

Vodstvo se je med ekipama izmenjevalo do pete minute, nato pa so Ilirijanke z odločno igro vodstvo prevzele in ga obdržale do konca tekme.

Košarkarice Akson Ilirije so bile bolj uspešne pri metu iz igre (34%-47%) in pri skoku (34-40). Domačinke so imele boljši odstotek zadetih prostih metov (100%-61%), izgubile pa so tudi manj žog (15-16).

Najboljša strelka tekme je z 20 točkami postala Hana Sambolić (Akson Ilirija), pri nasportni ekipi pa je bila s 13 točkami najbolj uspešna Hana Ovčina, 12 jih je k temu dodala še Tea Ramšak.

Pro-Bit Konjice naslednja tekma čaka 29. marca, ko bodo gostovale v Domžalah. Akson Ilirija pa se bo 15. marca v Ljubljani pomerila s Cinkarno Celjem.