1. SKL za ženske: Dvojni dvojček Lejle Omerbašić za zmago Triglava

27
nov.
2019

Ljubljana - V zaostalem derbiju devetega kola so po hudem boju do zmage s 65:75 prišle košarkarice Triglava.

1. SKL za ženske
9. kolo
Sreda, 27. november, ob 21:00

GROSUPLJE : TRIGLAV 65:75 (14:12, 19:19, 15:22, 17:22)

Jurečič 21, Černač 16 (13 skokov); Burke 28 (7 skokov), Omerbašić 21 (10 skokov)

Po uvodnem, sicer minimalnem vodstvu domačink, so Kranjčanke hitro ujele ritem igre. V prvih dvajsetih minutah je bil rezultat vseskozi izenačen in tako je bilo tudi večino tretje četrtine. Gostje so si v 35 minuti le uspele priigrati sedem točk razlike, domačinke so se dve minuti pred koncem še približale na 63:67, Triglavanke pa so ustavile nalet domačih ter na koncu prišle do zmage.

Grosupeljčanke so po porazu zdrsnile na peto mesto in sedaj za četrtouvrščenim Triglavom zaostajajo za točko, prav toliko prednosti pa imajo pred zasledovalkami, Pro-Bit Konjicami.

Pri domačih je Jana Jurečič dosegla 21 točk, Meta Černač je 16 točkam dodala še 13 skokov. Pri Triglavu je Alexis Burke dosegla 28 točk, Lejla Omerbašić pa je poleg 21 točk prispevala še 10 skokov.

V naslednjem kolu se obeta obračun med Grosupljem in Mariborom, Triglav pa potuje v Domžale.

Izjavi trenerjev:
Slavko Duščak, trener Grosuplja:
"Tekmo smo odprli s pravim pristopom in energijo. Po prvih menjavah pa nerazumljiv padec. V nadaljevanju smo naredili preveč začetniških napak za končno zmago."