1. SKL za ženske: Dvojni dvojček Hane Zupanc za zmago Ježice

25
mar.
2019
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - Košarkarice Ježice so v predzadnji tekmi 13. kola na domačem parketu premagale moštvo iz Maribora. V sredo, 27. marca, se bosta v zadnji tekmi kola pomerili ekipi Domžal in Cinkarne Celje.

1. SKL za ženske
13. kolo
Ponedeljek, 25. marec
JEŽICA : MARIBOR 72:61 (18:16, 23:6, 15:26, 16:13)

Meden 18 (7 podaj), Zupanc 15 (10 skokov); Dautović E. 28 (14 skokov), Ribič 12 (6 skokov)
Po začetnem vodstvu gostujoče ekipe s 4:0, so domačinke v 3. minuti tekme rezultat izenačile, s trojko Saše Ziherl povedle za dve točki in nato vodstvo le še stopnjevale. Ključna za uspeh je bila druga četrtina, ki so jo košarkarice Ježice dobile s 17 točkami razlike in ob polčasu imele kar 19 točk prednosti. Gostje, ki so tekmo odigrale brez njihove najboljše strelke Tine Cvijanovič, so pred zadnjim delom tekme zaostajale za 8, a so izkušene Ježičanke mirno pripeljale tekmo do konca. Trenerja obeh ekip sta priložnost za igro ponudila vsem svojim igralkam.

Za Ježico je Sara Meden dosegla 18 točk ob tem pa zbrala še 7 podaj. Pri Mariboru je Elma Dautović dosegla dvojni dvojček, 28 točk in 14 skokov.

Obe ekipi pred koncem rednega dela tekmovanja čaka obračun pred domačimi gledalci, Ježičanke se bodo 1. aprila pomerile s Cinkarno Celje, Mariborčanke pa s Konjicami.

Izjavi trenerjev po tekmi
Mojca Markovič, trenerka Ježice:
“Bistveno boljši pristop in zaslužena zmaga. Čestitke mojim dekletom."

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"V tekmo smo šli premehko in dovolili domačinkam, da si v prvem polčasu priborijo visoko prednost, kar je bilo v nadaljevanju prevelik zalogaj za nas. Čestitke Ježici za zmago."

Sreda, 27. marec, ob 20:30
DOMŽALE : CINKARNA CELJE