05
mar.
2019
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V torek, 5. marca, sta v 9. kolu 1. SKL za ženske do zmage prišli ekipi, ki se bosta v soboto pomerili v prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja - Pokal Članic. Akson Ilirija je premagala Domžale, Maribor pa Grosuplje. Preostali tekmi 9. kola bosta odigrani 24. marca in 1. aprila.

1. SKL ZA ŽENSKE
9. kolo
Torek, 5. marec
AKSON ILIRIJA : DOMŽALE 76:51 (14:16, 25:11, 17:14, 20:10)

Mićunović 36, Stergar 12 (9 skokov), Pamić 9 (7 skokov); Grintal 16 (10 skokov), Rakun in Hribar 9
Igralke Akson Ilirije so dosegle pomembno zmago pred finalnim turnirjem ženskega pokalnega tekmovanja. Ela Mićunović je v 30 minutah igre dosegla kar 36 točk, met iz igre 14:25. Ključnih je bilo zadnjih pet minut prvega in prvih pet minut drugega polčasa, kjer so domačinke z delnim izidom 15:5 ter 10:0 pobegnile na 22 točk prednosti.

Pri Domžalah je Maja Grintal dosegla dvojni dvojček, v statistiko je vpisala 16 točk in 10 skokov ter bila edina strelka gostujoče ekipe z dvomestnim številom točk.

Akson Ilirijo v soboto, 9. marca, čaka polfinalni obračun z Mariborom, Domžalčake pa se bodo v naslednji tekmi državnega prvenstva pomerile s Triglavom.

Izjavi trenerjev po tekmi
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
‘’Čestitke za novo zmago.’’

Mladen Rajić, trener Domžal:
‘’Čestitke Iliriji za zmago, mojim puncam pa za prikazano igro in borbenost.’’

Torek, 5. marec,
MARIBOR : GROSUPLJE 71:55 (14:17, 23:8, 18:12, 16:18)

Cvijanovič (7 skokov) in Dautović (7 skokov) 23, Hočevar 8; Kodelja 15, Ahac 13 (6 skokov in 5 podaj), Černač 9 (17 skokov)
Košarkarice Maribora so prišle do novih dveh točk in tako z dobro popotnico pričakujejo finalni turnir, kjer se bodo v prvi tekmi pomerile z Akson Ilirijo. Tekma je bila odločena v drugi četrtini, ki so jo domačinke dobile z rezultatom 23:8 in na odmor odšle s prednostjo 12 točk.

Za domačo ekipo je dvojec Cvijanovič - Dautović dosegel 46 točk in 14 skokov (obe po 23 točk in 7 skokov), Tina pa je v statistiko vpisala še 4 podaje in 3 pridobljene žoge ter tako postala prva igralka tekme. Pri gostjah je Nika Kodelja dosegla 15 točk, Meta Černač pa je zbrala kar 17 skokov, do dvojnega dvojčka ji je zmanjkala le 1 točka.

Mariborčanke bodo v naslednjem kolu državnega prvenstva gostovale v Celju, Grosupeljčanke pa se bodo doma pomerile z Akson Ilirijo.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
‘’‘’Čestitke puncam za drugo zaporedno zmago. To je bila odlična popotnica za sobotno polfinale pokalnega tekmovanja.''
Slavko Duščak, trener Grosuplja:
‘’Usodna je bila druga četrtina, porabili smo preveč energije za kakšen preobrat. Zaslužena zmaga domačink.’’