1. SKL za ženske: Cinkarna Celje, Ježica in Triglav do novih dveh točk

16
2019

Ljubljana - Na sobotnih tekmah 11. kola drugega dela državnega prvenstva za ženske so se zmage veselile košarkarice Cinkarne Celje, Ježice in Triglava. Preostala tekma 11. kola med Akson Ilirijo in Mariborom bo odigrana 22. marca.

1. SKL za ženske
11. kolo
Sobota, 16. marec
KONJICE : CINKARNA CELJE 41:93 (5:21, 15:26, 10:24, 11:22)

Friškovec 25, Ocvirk 11 (5 skokov), Radović 10 (12 skokov); Filipič 8, Ramšak 7, Šrot in Podgrajšek 6
Uvod v tekmo je po pričakovanjih pripadel Celjankam, ki so z agresivno igro v obrambi in hitrimi napadi v dobrih šestih minutah tekme prišle do visokega vodstva 17:0. Z odličnim metom iz igre, ki je bil na koncu srečanja kar 47 odstoten, so gostje držale visoko prednost in na koncu zasluženo zmagale.

Pri domači ekipi so se vse igralke, ki so stopile na parket tudi vpisale med strelke, Mia Filipič dosegla največ točk, 8. Najboljša igralka tekme je bila Zala Friškovec, ki je v statistiko vpisala 25 točk, Ana Radović je dosegla dvojni dvojček (12 točk in 10 skokov).

Konjičanke bodo naslednjo tekmo igrale v Domžalah, Celjanke pa v torek čaka tekma proti Akson Iliriji.

Izjavi trenerjev po tekmi
Stojan Fink, trener Konjic:
‘’Za nami je še ena težka tekma.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
‘’Lahko sem zadovoljen s pristopom.’’

JEŽICA : DOMŽALE 61:45 (11:11, 20:14, 18:10, 12:10)

Meden 19, Lapajne, Nikolič, Hlebec, Jeras 6; Dremel 12 (6 skokov), Tajher 9 (5 skokov)
Košarkarice Domžal so v prvi četrtini presentile Ježico, dobro branile njihove napade in rezultat je bil po koncu prvega dela izenačen. Domačinke so nato v 15. minuti tekme le prišle do manjše prednosti in na polčas odšle s šestimi točkami prednosti. V drugem polčasu pa se je razigrala Sara Meden in bila najzaslužnejša za zmago Ježice.

Na koncu je Sara Meden dosegla 19 točk, trenerka domačih Mojca Markovič pa je v igro poslala vse svoje varovanke. Pri gostujoči ekipi je Zarja Dremel v statistiko vpisala 12 točk in 6 skokov.

Ježica bo v naslednjem kolu gostovala v Grosuplju, Domžale pa doma gostijo Konjice.

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
‘’Zanesljiva zmaga na srečanju, kjer smo počivali nekatere starejše igralke in dali več priložnosti mladim. Čestitke mojim dekletom za zmago.’’

Mladen Rajić, trener Domžal:
‘’Čestitke Ježici na zasluženi zmagi in seveda tudi mojim igralkam, ki so odigrale dobro tekmo.’’

TRIGLAV : GROSUPLJE 95:47 (26:8, 26:13, 23:17, 20:9)

Burgar 17, Ristič 16, Kozina Bubnič 14 (10 skokov); Ahac 11, Zoran 8 (6 skokov), Černač 7
Domačinke so odločno začele in že po prvi četrtini, ki so jo dobile s 14 točkami razlike, je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma. Gostje so v nadaljevanju poskušale znižati prednost vendar so domačinke z agresivno obrambo ustavile njihove napade in na koncu zmagale z visoko razliko.

Pri Triglavu je pet igralk preseglo mejo 10 točk med katerimi je največ točk dosegla Ajda Burgar, 17. Mojca Ahac je za Grosuplje dosegla 11 točk.

Triglavanke v naslednjem kolu gostujejo v Mariboru, Grosupeljčanke pa se bodo doma pomerile z Ježico.