1. SKL za ženske: Akson Ilirija v gosteh premagala Grosuplje

14
2019

Ljubljana – Košarkarice Akson Ilirije so v drugem polčasu strnile upor Grosupeljčank in vpisale novo zmago v državnem prvenstvu. V že odigranih tekmah 10. kola so Konjice premagale Ježico, Triglav je premagal Domžale, Celje pa Maribor.

1. SKL za ženske
10. kolo
Četrtek, 14. marec
GROSUPLJE : AKSON ILIRIJA 45:77 (18:8, 16:24, 6:16, 5:29)

Ahac 17 (5 skokov), Zoran 11, Černač 8 (7 skokov); Mićunović 28, Pamić 10 (6 skokov), Vrečer (9 skokov, 6 podaj) in Jamnik 7
Domačinke so odlično začele tekmo, v uvodnih minutah prišle do vodstva 14:2 in prvi del tekme dobile za 14 točk. V drugi četrtini se je razigrala Ela Mićunović, ki je na koncu vknjižila 28 točk, bila pa je tudi najzaslužnejša za priključek gostujoče ekipe pred drugim polčasom.

Na začetku tretje četrtine so gostje povedle, domačinke pa nikakor niso uspele ustaviti napadov Ilirije. Grosupeljčanke so zgrešile nekaj odprtih metov, kar so gostje izkoristile in z agresivno obrambo v drugem polčasu dovolile le 11 točk.

Pri Grosupljem je Mojca Ahac dosegla 17 točk, Tinkara Zoran jih je dodala 11. Pri Iliriji je poleg Ele Mićunović Lejla Pamić dosegla 10 točk.

Izjavi trenerjev po tekmi
Slavko Duščak, trener Grosuplja:
''Prvi polčas smo igrali kot smo se dogovorili in imeli pozitiven rezultat. V drugem delu pa popoln mrk in zaslužena zmaga Ilirije.''

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
''Po slabem začetku tekme smo nato odigrali bolj zbrano in v drugem polčasu z dobro in učinkovito igro prišli do nove zmage.''