1. SKL za ženske: Akson Ilirija in Triglav prišla do zmage

29
jan.
2019

Ljubljana - V sklopu 3. kola drugega dela 1. SKL za ženske so košarkarice Akson Ilirije doma premagale Grosuplje, Triglav pa Domžale. V dozdajšnih dveh tekmah 3. kola so bile uspešnejše igralke Celja in Ježice.
Avtor: KZS

1. SKL za ženske
3. kolo drugega dela
Torek, 29. januar
AKSON ILIRIJA : GROSUPLJE 75:58 ( 18:20, 22:12, 18:10, 17:16 )

Mićunović 21, Pamić 20 (9 skokov), Gabrovšek 14 (6 skokov); Zoran 12, Kodelja 10, Černač (8 skokov) in Ahac (5 skokov) 8
Čeprav so gostujoče košarkarice po odlični prvi četrtini vodile za dve točki, so v drugi izgubile preveč žog, ki so jih domačinke s pridom izkoristile za doseganje lahkih točk v protinapadu. V prvem delu tekme je bila pri Iliriji neustavljiva Ela Mićunović, ki je dosegla kar 18 od skupno 21 točk, kar je pripomoglo k prednosti domačink ob polčasu (40:32). Grosupeljčanke v drugem delu tekme niso imele pravega odgovora na visoke igralke Ilirije. Pri domači ekipi je Lejla Pamić v zadnjih dveh četrtinah tekme prevzela vodilno vlogo in dosegla 16 od skupno 20 točk.
Pri moštvu iz Grosuplja je bila najboljša strelka Tinkara Zoran, ki je dosegla 12 točk. Grosupeljčanke bodo v naslednjem kolu doma gostile ekipo Triglava, košarkarice Akson Ilirije pa gostujejo v Mariboru.

Izjavi trenerjev po tekmi
Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
‘’Odigrali smo korektno tekmo in prišli do nove zaslužene zmage. Čestitam igralkam.’’
Slavko Duščak, trener Grosupljega:
‘’Naredili smo dober uvod v tekmo, dobra prva četrtina ampak žal premalo za kaj več. Škoda, da smo izgubili preveč žog, ko se je tekma odločala. Gremo naprej.’’

Torek, 29. januarja
TRIGLAV : DOMŽALE 115:44 ( 31:8, 27:16, 31:12, 26:8 )

Abramovič 24 (10 podaj), Omerbašić 18, Kramžar 14 (12 skokov); Pintar 13, Dremel 11, Tajher 9 (7 skokov)
Košarkarice Triglava, ki na lestvici državnega prvenstva zasedajo drugo mesto, so silovito začele tekmo in že od prve minute dalje nadzarovale potek srečanja. Domačinke so bile strelsko izjemno razpoložene, dve igralke so v statistiko vpisale dvojni dvojček, ekipno pa so zbrale kar 30 podaj in 22 ujetih žog več od nasprotnic. Rebeka Abramovič je dosegla 24 točk in 10 podaj, Lejla Omerbašić 18 točk, Gala Kramžar pa 14 točk in 12 skokov. Pri gostujoči ekipi je Eliza Pintar dosegla 13 točk.
Igralke Triglava bodo v naslednjem kolu 1. SKL za ženske gostovale v Grosuplju, Domžalčanke pa doma pričakujejo Ježico.

Ernest Novak, trener Triglava:
‘’Čestitke dekletom za zmago’’

Mladen Rajić, trener Domžal:
‘’Čestitke mojim dekletom za borbo, dali smo vse od sebe. Čestitke tudi Triglavu za zmago.’’