1. SKL (Ž): Zaključeno 8. kolo, zmage Celju, Triglavu, Ježici in Konjicam

24
nov.
2018

Ljubljana – Po končanem reprezentančnem premoru so bile v soboto na sporedu tri tekme 8. kola državnega prvenstva za ženske. V Domžalah so bile uspešnejše Ježičanke, Triglav in Celje sta upravičila status favoritov proti Iliriji in Grosupljem. Prejšnjo soboto pa so v gosteh proti Mariboru bile uspešne tudi igralke Konjic.
Avtor: KZS

1. SKL za ženske, 8. kolo:

Sobota, 24. november:
DOMŽALE : JEŽICA 52:70 (18:18, 14:13, 9:13, 11:26)
Z. Dremel 12 (5 skokov), U. Dremel 11; Meden 19 (8 skokov, 5 pridobljenih žog), Bajrektarević (10 skokov) in Ziherl 18.

V tekmi, kjer so bile gostje iz Ljubljane favoritinje, so se igralke Domžal predstavile v izredno borbeni luči in so bile enakovredne tekmice tri četrtine tekme. Rezultat je bil več ali manj izenačen do 30. minute, kjer nobena ekipa ni imela večje prednosti od šestih točk, ekipi pa sta se nekaj časa izmenjavali v vodstvu, polčas so domačinke dobile s točko prednosti. V zadnji četrtini so Ježičanke unovčile svoje izkušnje in v devetih minutah z delnim izidom 21:9 odločile zmagovalca srečanja.

Pri Domžalah je bila najboljša strelka Zarja Dremel, ki je dosegla 12 točk, najboljša igralka Ježice, Sara Meden, je dosegla 19 točk in je pridobila kar 5 žog. V naslednjem kolu Domžale 1. decembra doma gostijo Konjice, medtem ko Ježica na isti dan doma pričakuje ekipo iz Grosupljega.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Mladen Rajić, trener Domžal:
"Čestitke ekipi Ježice za zmago. Tri četrtine smo bili odlični, na žalost so v zadnji četrtini gostje pokazale svojo kvaliteto. Čestitke mojim dekletom za borbenost in igri v prvih treh četrtinah."

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Izenačena tekma, zanimiva za številne gledalce, na kateri je na koncu prevagala boljša telesna pripravljenost in izkušnje mojih igralk. Čestitke mojim dekletom za zasluženo zmago, ŽKK Domžale pa čestitam za 25. obletnico delovanja."

TRIGLAV : AKSON ILIRIJA 73:46 (23:10, 18:14, 17:14, 15:8)

Šarić 12, Jesenšek 12, Omerbašić 10, Kramžar 9 (8 skokov); Mićunović 26, Gabrovšek 7

V Kranju sta se pomerili ekipi, ki sta do te tekme zmagali štirikrat (Triglav) oziroma petkrat (Ilirija) zapored in en niz se je moral zaključiti. Tokrat je Triglav nadaljeval niz zmag, medtem, ko je Ilirija po več kot mesecu dni svoj niz neporaženosti zaključila. Ekipi sta bili rezultatsko dokaj izenačeni do 7. minute, ko je Triglav vodil z 12:10. Nato pa so domačinke do konca prve četrtine z delnim izidom 11:0 le to zaključile močno in od te točke naprej se Ilirija nikoli ni približala na manj kot 11 točk zaostanka. Če k temu dodamo dejstvo, da Ilirijanke v drugem polčasu devet minut niso dosegle točke in da so v tem času domačinke naredile delni izid 17:0, je bila s tem tekma odločena.

Pri Triglavu sta bili najboljši strelki Ana Šarič in Nina Jesenšek, ki sta dosegli po 12 točk, najboljša strelka Ilirije pa je bila ponovno Ela Mićunović, ki je dosegla 26 točk. V naslednjem kolu Triglav 1. decembra potuje na tekmo v Maribor, medtem ko Ilirija isti dan doma gosti aktualne državne prvakinje, ekipo Cinkarne Celje.

Ernest Novak, trener Triglava:
"V igri imamo preveč nihanj, da bi bil lahko povsem zadovoljen. Na trenutke igramo dobro, nato pa povsem izgubimo organizacijo in idejo v igri. Kar delamo na treningu, moramo prenesti na tekmo in verjamem, da bomo še dvignili raven igre."

Alen Ploj, trener Ilirije:
"Kljub temu, da tekme nismo odigrali v polni postavi, smo se pokazali v korektni luči, predvsem do takrat, ko smo imeli še dovolj moči. Čestitke Triglavu za zmago."

GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 41:106 (10:29, 8:30, 11:32, 12:15)
Černač (5 skokov) 10; Friškovec (5 skokov, 8 asistenc, 6 pridobljenih žog) 21, Bessard 18, Radovič (14 skokov, 5 asistenc) 17

Cinkarna Celje je ponovno upravičila vlogo favorita. Mlade igralke ekipe Grosuplje so se samo na začetku tekme upirale aktualnim državnim prvakinjam, ki so rezultatsko tekmo odločile že v prvem polčasu in nato prednost vseskozi poviševale, zato je lahko trener gostij iz Celja ponudil dovolj priložnosti vsem svojim igralkam.

Pri domačinkah je bila najboljša strelka Meta Černač, ki je dosegla po 10 točk, najboljša strelka Cinkarne Celje pa je bila slovenska reprezentantka, Zala Friškovec, ki je dosegla 21 točk in je odigrala vsestransko tekmo, saj je dosegla več kot 5 skokov, podaj in pridobljenih žog. V naslednjem kolu bosta obe ekipi igrali v Ljubljani. Grosupeljčanke 1. decembra odhajajo na tekmo k ekipi Ježice, medtem ko Cinkarna Celje isti dan igra z Ilirijo.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
"Čeprav smo izgubili z veliko razliko, je bilo v naši igri kar nekaj dobrih stvari. Čestitke Celju za zmago."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
"Čestitke mojim igralkam za zmago. Čestitke tudi gostiteljicam za fer in korektno tekmo."