1. SKL (Ž): V sobotnih tekmah zmage Maribora, Ilirije in Triglava, v ponedeljek zaključek 11. kola

15
dec.
2018
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana – V soboto so bile na sporedu tri tekme 11. kola državnega prvenstva za ženske. Zmag so se veselile Mariborčanke, Ilirijanke in Triglavanke. Celjanke bodo v ponedeljek obiskale prestolnico, kjer jih čaka dvoboj z Ježico.
Avtor: KZS

1. SKL za ženske, 11. kolo:

Sobota, 15. december:

MARIBOR : GROSUPLJE 73:63 (18:12, 22:16, 19:18, 14:17)
M. Dautović (10 skokov) 24, E. Dautović (14 skokov) 15, Cvijanović (7 asistenc) 14; Jurečič 17, Černač (8 skokov) 9

V Mariboru so v soboto gostovale igralke Grosupljega. Ker so domačinke v zadnjih petih prvenstvenih tekmah izgubile štirikrat, so bile zelo motivirane, da ta negativni niz prekinejo. Po začetnem otipavanju so Mariborčanke prvo otipljivo prednost dosegle v peti minuti, ko so povedle z 9:3. Igralke Grosuplja so se v 13. minuti še uspele približati na štiri točke, a so nato igralke Maribora uspele svojo prednost povečevati in je le ta pet minut do konca znašala že 24 točk (72:48). Nato pa so v zadnjih petih minutah gostje z delnim izidom 15:1 zanesljiv poraz močno omilile.

Pri domačinkah sta bili najbolj razpoloženi Merisa in Elma Dautović, ki sta skupaj dosegli 39 točk in kar 24 skokov, pri gostjah pa je edino Jana Jurečič dosegla dvomestno število točk.

V 12. kolu čaka Maribor gostovanje pri ekipi Ilirije (21. december), medtem ko Grosuplje doma naslednji dan pričakuje Domžale.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Čestitam dekletom za dobro predstavo in zmago. Vsaka je dodala svoj delež."

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
"Začetek tekme ni bil na naši ravni, predvsem v obrambi, s tem pa smo nadaljevali tudi v drugi četrtini. Malo boljša pa je bila le zadnja četrtina. Zmagovalca je odločila večja želja po zmagi in predvsem obramba."

KONJICE : AKSON ILIRIJA 44:84 (8:21, 13:18, 16:21, 7:24)
Brdnik 13, Božičevič 10; Pamić (8 skokov) 24, Mićunović 21

V Slovenskih Konjicah je gostovala ekipa Ilirije, ki je pred tekmo veljala za favorita srečanja. Konjičanke so bile sicer oslabljene, saj ni igrala Katja Klančnik, vendar pa so tekmo začele rezultatsko neučinkovito, saj so, potem, ko so v peti minuti srečanja zaostajale le za točko (7:6), do konca polčasa dosegle le še 15 točk. Isto neučinkovitost so uprizorile tudi v zadnji četrtini in visok poraz je bil neizbežen.

Pri ekipi Konjic, ki je od 26 metov za tri točke zadela le štiri, sta bili edini igralki z doseženim dvomestnim številom točk Eva Brdnik (13 točk) in Živa Božičevič (10 točk), pri gostjah, ki so premočno dobile skok (51:32) pa sta Lejla Pamić in Ela Mićunović presegli mejo dvajsetih doseženih točk.

V 12. kolu čaka Konjice gostovanje pri Cinkarni Celje (22. december), ekipa Ilirije pa en dan prej (21. december) pričakuje Maribor.

Stojan Fink, trener Konjic:
"S takim pristopom, borbenostjo in pomanjkanjem želje ne moreš odigrati dobre tekme."

Alen Ploj, trener Ilirije:
"Odigrali smo korektno tekmo, kjer smo celotno tekmo držali ritem in se držali dogovorov. Čestitke mojim igralkam za zmago."

DOMŽALE : TRIGLAV 34:77 (2:17, 8:19, 13:17, 11:24)
Tajhar 15; Jakobčič (8 skokov) 16, Kozina Bubnič (13 skokov) 14

Pokalne prvakinje in državne podprvakinje, igralke Triglava, so v Domžalah pokazale, da so enostavno premočne za zadnjeuvrščeno ekipo državnega prvenstva. Razmerje v skokih je bilo 63:29 v korist Kranjčank, domačinke so za dve točki metale 24%, za tri pa le 11%, zato kaj drugega kot visok poraz ni bilo mogoče. Ker so Domžalčanke v prvi četrtini dosegle le 2 točki in v prvem polčasu skupaj 10 točk, je bila tekma zelo hitro odločen v korist gostij, za katere najboljša strelka ekipe, Rebeka Abramovič, sploh ni stopila na parket.

Pri Domžalah je bila edina dvomestna Vanj Tajher, ki je dosegla 15 točk, pri Triglavankah pa ob najboljši strelki tekme Maji Jakobčič (16 točk) velja pohvaliti še Laro Kozina Bubnič, ki je 14 točkam dodala še 13 skokov.

V 12. kolu čaka Domžale gostovanje v Grosupljem (22. december), Triglav pa na isti dan doma pričakuje ekipo Ježice.

Mladen Rajić, trener Domžal:
"Čestitke Triglavu za zasluženo zmago. Malo smo se ustrašili nasprotnika, a sam strah od poraza je že pol poraza. Svojim dekletom čestitam za prikazano v drugem polčasu."

Ernest Novak, trener Triglava:
"Odigrali smo solidno, čestitke dekletom za pristop k tekmi."

Ponedeljek, 17. december, ob 18.00:

JEŽICA : CINKARNA CELJE

Zadnja tekma 11. kola bo potekala v Ljubljani, kamor v goste ekipi Ježice prihaja Cinkarna Celje. Neporažene državne prvakinje imajo najboljši napad (90,5 dosežene točke na tekmo) in najboljšo obrambo (52,5 dobljene točke na tekmo), a so v zadnjih nekaj krogih odigrale kar nekaj težkih tekem tudi na slovenskih parketih (Ilirija, Triglav). Ježičanke so v ponedeljek, 10. decembra, v zaostali tekmi 9. kola premagale Grosuplje in tudi po tekmi s Celjem bi rade ostale na tretjem mestu. V prvem medsebojnem srečanju v tej sezoni državnega prvenstva je bila ekipa Celja boljša, a je zmagala z le 6 točkami razlike.

Pri Ježici je najboljša strelka Sandra Bajrektarević, ki v povprečju dosega 14 točk na srečanje, pri Cinkarni Celje pa je najboljša strelka Zala Friškovec, ki povprečno dosega 13,4 točke na tekmo in je pri ekipi Celja s 4,9 asistence na tekmo tudi najboljša podajalka.

Izjavi trenerjev pred tekmo:

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Na ponedeljkovi tekmi so aktualne državne prvakinje velik favorit. Močno tekmo bomo izkoristili za pridobivanje prepotrebnih izkušenj."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
"Nam se tekme vrstijo ena za drugo, pa vendar si želimo priti do nove zmage proti ekipi Ježice, ki igra to sezono zelo dobro."