1. SKL (Ž): Triglav in Cinkarna Celje zanesljivo v veliki finale

06
maj
2018
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V soboto je Triglav še drugič v polfinalni seriji ugnal Akson Ilirijo in se tako uvrstil v finale državnega prvenstva. V nedeljo je bila Cinkarna Celje tudi v drugo zanesljivo boljša od Maribora in bo tako v finalu branila naslov državnih prvakinj.
Avtor: KZS/Lenart

1. SKL za ženske, polfinale:

Nedelja, 6. maj:
MARIBOR : CINKARNA CELJE 48:109 (11:31, 16:28, 12:25, 9:25) [0:2]

Cvijanovič 15 (5 podaj), Kuzma 11, Dautović 8; Slonjšak 26 (5 podaj), Chidom 22 (14 skokov, 6 prid. žog), Ocvirk 16 (13 skokov, 5 podaj).

Cinkarna Celje je tudi po drugi tekmi polfinala proti Mariboru še brez poraza v tej sezoni državnega prvenstva in se je zanesljivo s skupnim izidom 2:0 uvrstila v finale 1. SKL, kjer se bodo Celjanke pomerile s Triglavom, ki jih je ugnal v finalu pokalnega tekmovanja. Ekipi sta se v finalu pomerili tudi v prejšnji sezoni, kjer so bile boljše Celjanke.

Srečanje v Mariboru so varovanke Damirja Grgića odprle zelo silovito in uspešno v napadu. Že v prvi četrtini so rekorderke po številu doseženih točk na eni tekmi v tej sezoni, dosegle 31 točk in si priigrale prednost 20 točk. Tudi v drugih desetih minutah so gledalci spremljali dokaj enosmeren promet, aktualne državne prvakinje pa so v prvem polčasu imele kar 67-odstotni izkoristek meta iz igre. Semafor je ob koncu prvih dvajsetih minut kazal izid 59:27 v korist gostij.

Celje je bilo dva razreda boljše tudi v drugem polčasu. Mariborčanke so v dvajsetih minutah zmogle le še 21 točk, skupaj so izgubile kar 27 točk, zadele so le 3 trojke iz 17 poskuskov. Celjanke so prevladovale pod obema obročema (skok 47:32). Na koncu so Celjanke presegle mejo stotih doseženih točk, kar jim je uspelo četrtič na zadnjih petih tekmah v državnem prvenstvu. Konči izid je znašal 109:48 v korist gostij.

Najbolj učinkovita košarkarica druge tekme polfinala je bila Iva Slonjšak s 26 točkami, Oderah Chidom je dosegla dvojni dvojček (22 točk, 14 skokov - valorizacija 39), enak dosežek je uspel Larisi Ocvirk (16 točk, 13 skokov - indeks 31). Pri Mariboru je največ točk dosegla Tina Cvijanovič (15), Simona Kuzma se je ustavila pri enajstih.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Ekipa Celja je še enkrat dokazala premoč na našem področju. Naša dekleta so tekmo odigrala po najboljših močeh. Celjankam želim veliko sreče v finalu državnega prvenstva."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
"Čestitam mojim igralkam za zasluženo uvrstitev v finale in dobro tekmo. Čestitke tudi ekipi Maribora za dobro sezono."

Sobota, 5. maj:
AKSON ILIRIJA : TRIGLAV 56:102 (16:19, 6:29, 23:31, 11:23) [0:2]

More in Mičunović (6 skokov) po 15, Vrečer 7; Žibert 30 (10 skokov, 8 podaj), Kozina Bubnič 20 (5 skokov), Jakobčič 16 (6 podaj).

Triglav je danes še drugič v polfinalni seriji ugnal ljubljansko Akson Ilirijo in se tako s skupnim izidom 2:0 v zmagam uvrstil v finale državnega prvenstva, kjer se bo pomeril z zmagovalcem iz para Cinkarna Celje : Maribor.

Gledalci so v Ljubljani spremljali podobno srečanje kot je bilo prvo v Kranju. Ilirijanke so se uspešno zoperstavile pokalnim prvakinjam iz Kranja le v prvi četrtini, ki so jo gostje dobile z 19:16. Domačinke so na začetku obračuna povedle s 3:0, nato pa so pobudo prevzele Triglavanke, ki vodstva do konca tekme niso več izpustile iz rok. Že v drugih desetih minutah se je pokazala nadvlada varovank Ernesta Novaka, ki so praktično že do najdaljšega odmora na tekmi odločile dvome o zmagovalcu (48:22).

Tudi v nadaljevanju se Ilirija ni mogla približati aktualnim državnim podprvakinjam, ki so bile izjemno razigrane v napadu, boljše so bile v vseh statističnih elementih. Košarkarice Triglava so gospodarile pod obema obročema (skok 47:19), imele so 62-odstotni izkupiček meta iz igre, zbrale so kar 21 podaj več od svojih nasprotnic. Ilirija, ki je nastopila le z osmimi košarkaricami, ni našla odgovora na napadalno igro gostij, ki so srečanje dobile z izidom 102:56 in se tako zanesljivo uvrstile v finale 1. SKL.

Prva strelka srečanja je bila Urška Žibert, ki je dosegla 30 točk (6/7 met za 3), k temu je pristavila še 10 skokov in 8 podaj - valorizacija 42. Sledila ji je Lara Kozina Bubnič, ki je dosegla 20 točk, Maja Jakobčič se je ustavila pri 16. Pri Iliriji sta bili najučinkovitejši Tina More in Ela Mičunović s po 15 točkami, hkrati sta bili edini v ljubljanski ekipi, ki sta presegli dvomestno število točk.

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
"Ekipi Triglava čestitam za zmago in jim želim veliko sreče v finalu. S sezono smo lahko več kot zadovoljni. Bili smo prava ekipa tako na kot ob terenu. Tekom sezone smo se dvigovali in ob koncu ponovili dosežek iz prejšnje sezone. Čestitke igralkam in zahvala vsem, ki so pomagali pri delovanju članske ekipe."

Ernest Novak, trener Triglava:
"Čestitke dekletom za dobro odigrano tekmo in za uvrstitev v finale. Rad bi čestital tudi trenerju Ploju in ekipi Ilirije za dobro sezono in korektno odigrano polfinale."