1. SKL (Ž): Konjice boljše od Grosupljega, Maribor petič uspešen

11
jan.
2018
  • 1. SKL za ženske

Ljubljana - V petek se je z obračunom med Akson Ilirijo in Triglavom začelo 11. kolo 1. SKL za ženske. Do nove zanesljive zmage so prišle Kranjčanke. V soboto je Grosuplje moralo priznati premoč Konjicam, Cinkarna Celje je brez težav odpravila Domžale, Maribor je bil boljši od Ježice.

1. SKL ZA ŽENSKE, 11. KOLO:

Sobota, 13. januar:
GROSUPLJE : KONJICE 58:68 (14:20, 11:18, 9:13, 24:17)
Gabrijel 13, Goršič 12 (8 skokov), Mehle 9 (5 skokov); Zdovc 23 (5 skokov), Hatunšek 9 (8 podaj, 6 prid. žog), Klančnik in Brdnik po 8.

V soboto sta se v Grosupljem pomerili ekipi, ki sta do tega kola zbrali enako število točk. Zmage so se na tekmi 11. kola veselile košarkarice Konjic, ki so tako na prvenstveni lestvici prehitele ekipo Grosupljega.

Varovanke Stojana Finka so bile boljši nasprotnik v vseh četrtinah tekme. Ob polčasu so Konjičanke vodile z 38:25. Tudi v nadaljevanju srečanja zmaga Konjic ni bila ogrožena niti za trenutek. Ob zadnjem pisku sirene je semafor kazal 68:58.

Ajša Zdovc je bila najboljša strelka tekme s 23 točkami, k temu je dodala še pet skokov. Zdovčeva je bila tudi edina, ki je pri Konjicah presegla dvomestno število točk. Maša Gabrijel je za ekipo Grosupljega dosegla 13 točk.

Grosuplje bo v naslednjem kolu gostovalo pri ljubljanski Ježici, Konjice se bodo pomerile z zadnjeuvrščenimi Domžalami.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
"Danes smo igrali brez prave energije, prav tako pa nam ni stekel met. Čestitam Konjičankam za zasluženo zmago."

Stojan Fink, trener Konjic:
"V prvih treh četrtinah smo prikazali odlično igro v obrambi, nato pa v zadnji četrtini tekmo mirno pripeljali do konca. Čestitke mojim igralkam za zmago in domačinkam za nepopustljivo igro."

DOMŽALE : CINKARNA CELJE 46:97 (5:31, 16:27, 15:27, 10:12)
Saad Herrera 17, Grintal 8 (7 skokov), Oven in Tajher po 6; Gwashavanhu 18 (13 skokov), Delić 16 (6 skokov, 5 podaj), Slonjšak 15.

V Domžalah so aktualne državne prvakinje iz Celja pričakovano prišle do enajste zmage v tej sezoni 1. SKL, Domžale so še vedno brez zmage.

Odločitev o zmagovalcu je padla že v prvi četrtini srečanja, ki so jo Celjanke dobile z 31:5. Domžalčanke so sicer v nadaljevanju tekme zaigrale nekoliko bolje, predvsem v napadu, a je prednost varovank Damirja Grgića naraščala iz minute v minuto. Na koncu so Celjanke zmagale s 97:46.

Cinkarna Celje je bila prepričljivo boljša v vseh elementih igre, imele so 62-odstotni met iz igre, zadele so 15 trojk.

Althea Gwashavanhu je bila z dvojnim dvojčkom (18 točk, 13 skokov) prva igralka tekme, Anđela Delić je za zmagovalke dodala 16 točk. Pri domačinkah je bila edina razpoložena igralka Carmen Saad Herrera s 16 točkami.

V 12. kolu bodo Domžale gostile Konjice, Cinkarna Celje se bo srečala z Ilirijo,

Vlado Velikonja, trener Domžal:
"Celjankam čestitam za gladko zmago in pametno igro. Naša dekleta moram pohvaliti, saj so le prikazale nekaj všečnih potez in veliko borbenosti, kljub rezultatski razliki. Tudi najmlajše so se dobro vključile in pokazale potencial. Gaby je stisnila zobe in poškodovana odigrala zelo dobro partijo."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
"Zaslužena zmaga moje ekipe. Čestitke tudi domači ekipi za pošteno in borbeno predstavo."

MARIBOR : JEŽICA 63:53 (24:10, 12:15, 15:14, 12:14)
Cvijanovič 18, Dautović 14 (14 skokov), Kuzma 13 (5 skokov); Bajrektarević 15 (9 skokov), Đurić 13 (7 skokov), Gerič Škopac 8 (10 skokov).

Na zadnji tekmi 11. kola 1. SKL sta se pomerili ekipi Maribora in Ježice. Maribor je dosegel peto zmago, Ježica je bila devetič v tej sezoni neuspešna.

Maribor je odlično odprl srečanje v domači dvorani. Varovanke Žige Ravnikarja so že v prvi četrtini naredile razliko 14 točk, ki so jo brez večjih težav zadržale do konca tekme. Pet minut do konca so se Ježičanke približale na -6, a so Mariborčanke odbile napad svojih nasprotnic in na koncu zmagale s 63:53.

Najboljša strelka Maribora v tej sezoni, Tina Cvijanovič, je bila najboljša posameznica tudi na tekmi proti Ježici (18 točk). Merisa Dautović je dosegla dvojni dvojček (14 točk, 14 skokov). Sandra Bajrektarević je za Ježico dosegla 15 točk.

V 12. kolu bo Maribor gostoval pri drugouvrščenem Triglavu, Ježica se bo srečala z Grosupljem.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Čestitam dekletom za izredno borbeno predstavo. Menim, da je bila zmaga več kot zaslužena. Čestitam tudi gostjam za fer igro."

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Mariborčanke so danes zasluženo zmagale, saj so pokazale bistveno več želje in borbe. Čestitke za zmago ekipi Maribora."

ŽE ODIGRANO:

Petek, 12. januar:
AKSON ILIRIJA : TRIGLAV 45:89 (12:21, 7:30, 18:18, 8:20)
Mičunovič (14 skokov) in Draganič po 9, Gabrovšek (7 skokov) in Jamnik po 6; Šarić 17 (6 skokov), Prevodnik 15 (10 skokov, 6 prid. žog), Horvat 14 (7 skokov).

Košarkarice Triglava so na gostovanju pri ljubljanski Iliriji vknjižile že deveto zmago in potrdile drugo mesto na prvenstveni lestvici. Ljubljančanke so prekinile niz dveh zmag in zabeležile peti poraz v tej sezoni.

Že v uvodnih desetih minutah so aktualne državne podprvakinje prevladovale, prednost devetih točk, ki so si jo priborile v uvodni četrtini, pa so v drugi izdatno povečale. Po dvajsetih minutah tekme so varovanke Ernesta Novaka vodile že z 32 točkami naskoka.

Ljubljančanke so bile v tretji četrtini enakopraven nasprotnik, vendar prednosti gostij niso uspele zmanjšati. Kranjčanke so na koncu slavile z 89:45.

Najboljša strelka tekme je bila 17-letna Ana Šarić, ki je 17 točkam dodala šest skokov. 16-letna Nika Horvat je dosegla 14 točk, z dvojnim dvojčkom pa sta se izkazali Eva Prevodnik (15 točk, 10 skokov) in Rebeka Abramovič (12 točk, 10 asistenc). Pri domačih sta bili najuspešnejši 16-letna Maja Draganič in Ela Mičunovič (14 skokov), ki sta dosegli po devet točk.

Košarkarice Triglava prihodnjo soboto gostijo Maribor, Ilirija pa se odpravlja na gostovanje v Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
"Čestitke Triglavu za zmago."

Ernest Novak, trener Triglava:
"Čestitke dekletom za pristop in zmago. Zadovoljen sem, da so mlajše igralke izkoristile priložnost, ki so jo dobile."