1. SKL (Ž): Ježičanke ugnale Konjice

22
feb.
2018

Ljubljana - Zaključilo se drugo kolo drugega dela 1. SKL za ženske. Ježičanke so v domači dvorani ugnale Konjice, Cinkarna Celje in Triglav do rutiniranih zmag, po odlični drugi in tretji četrtini uspešna tudi Ilirija.

1. SKL za ženske, 2. kolo 2. dela:

Sobota, 24. februar:
CINKARNA CELJE : MARIBOR 97:57 (21:18, 26:11, 18:6, 32:22)
Chidom 23 (12 skokov), Slonjšak 21 (8 asistenc), Krošelj 19 (7 skokov, 5 asistenc); Kuzma 18 (5 skokov), Galič 10, Ribič 9.

Košarkarice Cinkarne Celje so še šestnajstič v tej sezoni državnega prvenstva parket zapustile dvignjenih glav, Mariborčanke pa po devetem porazu ostajajo na petem mestu prvenstvene lestvice. Varovanke Žige Ravnikarja so izgubile še drugič zapored.

V Celju smo spremljali izenačenih uvodnih trinajst minut, nato pa je do izraza prišla kakovost domačink. Aktualne državne prvakinje so z delnim izidom 21:3 prišle do zanesljive prednosti že pred glavnim odmorom.

Tudi v drugem polčasu so gostiteljice ves čas višale svojo prednost, do najvišje pa so prišle ravno ob koncu tekme, ki so jo dobile s 97:57. Celjanke so zadele kar 13 metov za tri točke, veliko uspešnejše so bile tudi v skoku (55:32).

Pri Cinkarni Celje so bile zelo razpoložene štiri košarkarice. 23 točk (+12 skokov) je dosegla Oderah Chidom, 21 (+8 asistenc) jih je dodala Slonjškova, Krošljeva je tekmo zaključila z 19 točkami, Zali Friškovec pa sta do trojnega dvojčka (18 točk, 13 skokov in 8 asistenc) zmanjkali dve asistenci. Pri gostjah je bila najboljša strelka Simona Kuzma, ki je dosegla 18 točk.

Celjanke v naslednjem kolu gostujejo v Slovenskih Konjicah, Maribor pa v svoji dvorani pričakuje Grosuplje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
eprav zdesetkani, smo odigrali solidno tekmo. Čestitam svojim dekletom za zmago. Prav tako čestitam ekipi Maribora za fer tekmo."

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Čestitam ekipi Celja za zasluženo zmago. Naša obdobja solidne igre so bila prekratka za boljši odpor."

JEŽICA : KONJICE 67:59 (19:10, 21:19, 12:15, 15:15)
Bajrektarević 24 (6 skokov), Kramžar 14, Ziherl 10; Zdovc 16 (5 skokov), Ramšak 12, Brdnik 10.

Košarkarice Ježice so prišle do pete zmage v tej sezoni, po porazih na prvih dveh medsebojnih tekmah so tokrat ugnale ekipo Konjic. Konjičanke so zabeležile osmi poraz in pristale na petdesetodstotnem izkupičku.

Že uvodna četrtina je napovedala, da so Ljubljančanke odločene dobiti ta obračun. Po osmih minutah je Ježica vodila za 12, do najvišje prednostni na tekmi pa so prišle v 17. minuti, ko je na semaforju pisalo 40:20. Do glavnega odmora so Konjičanke naredile delni izid 9:0, Ljubljančanke so po 20. minutah vodile z 11 točkami naskoka.

V drugem delu so se varovanke Stojana Finka večkrat približale, še najbolj po zadeti trojki Žive Božičevič za 57:54. Ljubljančanke so odgovorile s šestimi zaporednimi točkami in tekmo zaključile v svojo korist.

Najboljša igralka tekme je bila Sandra Bajrektarević, ki je dosegla 24 točk in tekmo zaključila z indeksom 27. Pri gostjah je bila najbolj učinkovita Ajša Zdovc s 16 točkami.

Ježico v naslednjem kolu čaka ljubljanski derbi proti Iliriji, Konjičanke pa gostijo vodilno Cinkarno Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Današnji pristop mojih deklet je bil pravi, čemur je sledila odlična obramba. Posledično so lahko igrale hitro in si ustvarjale priložnosti za lahke koše. Konjičanke so pokazale, da so zelo nevarne pri metu z razdalje, tako da smo lahko uživali v lepi, športni tekmi."

Stojan Fink, trener Konjic:
"Tekmo smo odigrali pod vsako kritiko."

GROSUPLJE : TRIGLAV 44:77 (7:28, 10:17, 13:16, 14:16)
Gabrijel 10 (5 prid. žog), Goršič 8 (8 skokov), Ahac 6; Abramovič 22 (5 skokov, 9 asistenc, 8 prid. žog), Jakobčič 21 (10 skokov), Žibert 19 (5 skokov, 6 asistenc).

Triglav po trinajsti zmagi v tej sezoni ostaja zasidran na drugem mestu prvenstvene lestvice. Košarkarice pod vodstvom Ernesta Novaka so zmagale tretjič zapored, Grosupeljčanke so izgubile še šestič zapored in so trenutno pri izkupičku 5-11.

Kranjčanke so si že po dvajsetih minutah priigrale neulovljivo prednost. Domačim košarkaricam so v prvem polčasu dovolile zgolj 17 točk, same pa so jih dosegle kar 45. V drugem delu prednost Gorenjk ni več tako vztrajno rasla, vseeno pa zmaga Triglava ni bila pod vprašanjem. Drugouvrščena ekipa državnega prvenstva je slavila s 77:44.

Rebeka Abramovič je odigrala še eno bleščečo predstavo. 23 točkam je dodala še pet skokov, devet asistenc in pridobila še osem žog. Z dvojnim dvojčkom se je izkazala tudi Maja Jakobčič. Pri Dolenjkah je mejo desetih točk dosegla zgolj Maša Gabrijel.

Grosupeljčanke v naslednjem kolu gostujejo v Mariboru, Triglav pa čaka obračun z Domžalami.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
"Tekmo smo slabo začeli v obrambi, predvsem v fazi vračanja. V napadu nismo bili odločni pri prodoru in metu. V drugem polčasu smo odigrali bolj odločno, vendar je bila razlika prevelika. Čestitke Triglavu za zmago."

Ernest Novak, trener Triglava:
"Odigrali smo dobro tekmo. Predvsem sem zadovoljen s pristopom in obrambo, ki smo jo prikazali do polčasa."

DOMŽALE : AKSON ILIRIJA 65:84 (21:17, 16:29, 11:25, 17:13)
Tajher 20, Saad Herera 14 (7 skokov, 9 asistenc),Oven 9 (17 skokov, 5 asistenc); Mičunovič 24 (12 skokov), Gabrovšek 15 (5 skokov, 8 asistenc), More 13.

Košarkarice Domžal so sicer dobile prvo in zadnjo četrtino, kljub temu pa ostale brez prve zmage v sezoni. Ilirija se je s četrto zaporedno zmago utrdila na tretjem mestu državnega prvenstva.

Uvodni del tekme je v popolnosti pripadel domačim košarkaricam, ki so po nekaj minutah vodile z desetimi točkami naskoka. Že do prvega dvominutnega odmora je uspelo varovankam Alena Ploja razliko zmanjšati na štiri točke. Ljubljančanke so še boljše zaigrale v drugih desetih minutah, odlično predvsem v zadnjih minutah, ko so z delnim izidom 14:4 povedle za devet točk.

Dvom o zmagovalcu so košarkarice Ilirije rešile v tretji četrtini. Dosegle so 25 točk in popolnoma zagospodarile na parketu. Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, tekma je zaključila z rezultatom 84:65.

Pri Ljubljančankah, ki so zadele dvanajst metov za tri točke, je bila najuspešnejša Ela Mičunović (24 točk in 12 skokov), 15 točk je dodala Nina Gabrovšek. Vanja Tajher je za domžalsko ekipo dosegla 20 točk, izkazala se je tudi Natalija Oven, ki je zbrala 17 skokov.

Ilirijo v naslednjem kolu čaka obračun z Ježico, Domžalčanke pa bodo gostovale v Kranju.

Vlado Velikonja, trener Domžal:
"Končno smo odigral tekmo tako kot znamo. Po 15 minutah nam je zmanjkalo rotacije in nato smo bili v še večjih težavah z osebnimi napakami. Na koncu je Ilirija zasluženo slavila. Zahvaljujemo se Gaby Saad, ki je v teh mesecih pomagala naši ekipi in pustila globok pečat tudi v klubu. Želimo ji veliko uspehov v nadaljevanju kariere."