1. SKL (Ž): Ježica boljša od Grosupljega, Celjanke do nove zmage

Ljubljana - V soboto so bila na sporedu vsa štiri srečanja 12. kola 1. SKL za ženske. Ježica je premagala Grosuplje, Celjanke so brez težav ugnale Ilirijo, Triglav je nadigral Maribor, Domžale pa so izgubile proti Konjicam.

1. SKL ZA ŽENSKE, 12. KOLO:

Sobota, 20. januar:
JEŽICA : GROSUPLJE 65:51 (12:17, 28:15, 17:9, 8:10)
Bajrektarević 22 (8 skokov, 11 prid. žog), Šeruga 10, Špoljar 9 (14 skokov); Ahac 13 (9 skokov), Mehle 10 (5 skokov), Gabrijel 7 (5 skokov).

Ježica se je na drugi medsebojni tekmi v tej sezoni oddolžila Grosupljemu za prvi poraz. V Ljubljani so Ježičanke zmagale s 65:51. Varovanke Mojce Markovič imajo tako po dvanajstih odigranih kolih tri zmage in devet porazov, Grosupeljčanke pa so bile na dvanajstih obračunih uspešne petkrat.

Srečanje so bolje odprle košarkarice Grosupljega, ki so po prvih desetih minutah vodile s 17:12. V nadaljevanju so pobudo prevzele Ježičanke, ki so z odlično igro v drugi in tretji četrtini prešle do visoke prednosti, ki je brez težav zadostovala za tretjo zmago Ježice v tej sezoni.

Sandra Bajrektarević je bila prva igralka srečanja z 22 točkami, osmimi skoki in enajstimi pridobljenimi žogami. Pri Grosupeljčankah je bila najbolj razpoložena Mojca Ahac s 13 točkami, do dvojnega dvojčka ji je zmanjkal en skok.

V predzadnjem kolu rednega dela 1. SKL bo Ježica gostovala v Domžalah, Grosuplje pa se bo v domači dvorani pomerilo z ekipo Maribora.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
"Ključ do zmage je bila borba in koncentracija v napadu. Nasprotnicam smo vsilili svoj ritem igre in tekmo dobro kontrolirali. Čestitke mojim puncam za dobro igro in zmago."

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
"Tekmo smo odigrali brez prave volje, poznala se nam je tudi utrujenost. Ježica je prišla do zaslužene zmage."

CINKARNA CELJE : AKSON ILIRIJA 85:43 (26:20, 27:12, 17:6, 15:5)
Gwashavanhu 20 (10 skokov), Chidom 18 (14 skokov), Ocvirk 11 (11 skokov, 5 podaj); Mičunović 17, Stergar 11 (8 skokov), Gabrovšek 7 (7 skokov, 5 podaj).

Cinkarna Celje nadaljuje z odličnimi predstavami v tej sezoni. Celjanke so tako po 12 tekmah še neporažene, Akson Ilirija pa je po 12 kolih polovično uspešna.

Ilirijanke so se favoriziranim Celjankam dobro upirale prvih deset minut, ki so jih aktualne državne prvakinje dobile s šestimi točkami naskoka. Srečanje v Celju je odločila 2. četrtina, ki so jo varovanke Damirja Grgića dobile s 27:12, prednost pa je tako ob polčasu znašala visokih 21 točk. Razlika se je v drugih dvajsetih minutah le še povečevala, Ilirija pa je v drugem polčasu dosegla le 11 točk. Na koncu je vodilna ekipa državnega prvenstva zmagala s 85:43.

Najučinkovitejša košarkarica srečanja je bila Althea Gwashavanhu z 20 točkami in desetimi skoki, dvojni dvojček pa je dosegla tudi Oderah Chidom (18 skokov, 14 skokov). V dresu Akson Ilirije je bila najučinkovitejša Ela Mičunović, ki je zabeležila 17 točk.

Cinkarna Celje bo čez teden dni na derbiju 1. SKL gostila Triglav, Akson Ilirija se bo srečala s Konjicami.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
"Čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago in košarkaricam Ilirije za korektno igro."

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
"Odigrali smo dober prvi polčas, nato pa so nam pošle moči. Čestitam Celju za zmago, mi pa že pogledujemo proti naslednjim tekmam."

TRIGLAV : MARIBOR 94:43 (21:11, 21:10, 26:14, 26:8)

Šarić 21 (11 skokov, 5 podaj), Žibert 16 (12 podaj), Abramovič 15 (9 skokov, 9 podaj, 6 prid. žog); Cvijanovič 13, Kuzma 12, Dautović 5 (7 skokov).

Triglavanke so pred domačimi navijači brez težav dosegle deseto zmago v tej sezoni 1. SKL, Maribor pa je nekoliko pričakovano tekmo končal z eno doseženo točko.

Obračun v Kranju je bil praktično odločen že v prvem polčasu, ki so ga aktualne državne podprvakinje dobile z 42:21. Tudi v drugi polovica srečanja je bila četa Ernesta Novaka veliko boljši nasprotnik, Triglavanke so bile zelo razigrane v napadu (34 podaj). Maribor je bil na drugi strani nerazpoložen v napadalni igri, poleg tega so Štajerke izgubile kar 25 žog. Semafor je na koncu kazal 94:43 v korist ekipe iz Kranja.

Ana Šarić je bila z 21 točkami prva strelka srečanja, k temu dosežku je dodala še 11 skokov in pet podaj, sledila ji je Urša Žibert s 16 točkami in 12 podajami. Pri gostjah sta mejo desetih točk presegli le dve igralki. Tina Cvijanovič je zabeležila 13 točk, Simona Kuzma pa točko manj.

V naslednjem kolu bo Triglav gostoval pri aktualnih državnih prvakinjah, Maribor se bo srečal z Grosupljem.

Ernest Novak, trener Triglava:
"Rad bi čestital dekletom za pristop in željo, ki so jo pokazale. Veseli me, da smo dobro delo na treningu prenesli na tekmo."

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
"Čestitam igralkam Triglava za več kot zasluženo zmago. Danes smo bili nemočni in popolnoma nadigrani."

DOMŽALE : KONJICE 45:66 (16:18, 9:17, 7:17, 13:14)
Grintal 11 (7 skokov), Oven 10 (11 skokov), Tajher 7; Božičevič 19, Podgrajšek 18, Ramšak 8.

Domžale so tudi po tekmi 12. kola 1. SKL še brez uspeha. Tokrat so morale Domžalčanke priznati premoč ekipi Konjic, ki je tako dosegla sedmi par točk v tej sezoni.

Domžalčanke so se dobro držale v prvi četrtini do rezultata 16:15, nato pa so nadzor nad srečanjem prevzele gostje iz Konjic, ki so z delnim rezultatom 18:0 prišle do vodstva s 33:16. Tudi v nadaljevanju obračuna so Konjičanke držale vse niti igre v svojih rokah in tekmo brez večjih težav pripeljale do novega uspeha. Na koncu so Konjičanke zmagale s 66:45.

Živa Božičevič je za zmagovalno ekipo prispevala 19 točk, Maruša Podgrajšek pa točko manj. Za Domžale je Maja Grintal v statistiko vpisala 11 točk in sedem skokov.

V 13. kolu bodo Domžale gostile ekipo Ježice, Konjice bodo gostovale v Ljubljani pri Akson Iliriji.

Vlado Velikonja, trener Domžal:
"Konjičankam kapa dol za prikazano! Naš dogovor kako in kaj ni šel z nami na igrišče. Naša igra je bila od desete minute naprej brez ideje in energije. A glede na udeležbo na treningu v zadnjih dneh, sem se take reakcije bal in sem upravičeno lahko kritičen do takega odnosa. Ajši Zdovc pa želim hitro okrevanje."

Stojan Fink, trener Konjic:
"Vsaka igralka je danes dala svoj del, zaradi česar smo tudi zasluženo zmagali. Žal se je poškodovala Ajša Zdovc, kateri želim čimprejšnje okrevanje."